כשהשוק מתרחב ומחירי הסמארטפונים מאמירים, נראה שאוכלוסיית חובבי הטלפונים החכמים מתפצלת עוד ועוד. פעם החלוקה הייתה בין ה"אייפוניסטים" ל"אנדרואידים", אחרים בחרו את הטלפון שלהם על פי תג המחיר ותמיד היו את אלו שלא התפשרו על הביצועים. נדמה שעכשיו ישנה קבוצה נוספת – זו הנהנית מכל העולמות, מייד אין צ'יינה.

שמועות מספרות כי Xiaomi, יצרנית הסמארטפונים הסינית, עומדת להשיק את ה – Xiaomi Red Rice, הסמארטפון בעל המסך הגדול ביותר מבין דגמי החברה, עם תג מחיר אטרקטיבי של כ – $130.

על פי השמועות שהצטרפו לתמונה המודלפת (בהמשך), תצוגת המכשיר תהיה בגודל של 4.7 אינצ'ים, 720 על 1280 פיקסלים. מעבד כפול ליבה של 1.2GHz,  עם זיכרון RAM של 1GB וכן איחסון פנימי של 8GB. בגב המכשיר ניצבת מצלמת 8 מגה פיקסל ובקדמתו כזו באיכות של 2 מגה פיקסל. הסוללה תהיה בעוצמה של 2000mAh  ובעלי שני קווי טלפון יהנו מתמיכה של המכשיר בשני כרטיסי סים במקביל.

Xiaomi מתפארת בממשק אנדרואיד ייחודי העונה לשם MIUI. הממשק מבוסס אנדרואיד ומשלב חווית שימוש ויזואלית הדומה לזו הקיימת ב iOS, מערכת ההפעלה של אפל. בדגם ה – Red Rice גרסת ה MIUI תעמוד על v5.

xiaomi-red-rice-hero

החברה הסינית השיקה בעולם מספר דגמים בודדים מאז היווסדה בקיץ 2011. עם הצלחה מסחררת במכירת 7.19 מיליון מכשירים בשנת 2012 וצפי להכפלת מכירות לכדי 15 מיליון מכשירים בשנה הנוכחית, החליטה החברה לצאת מגבולות סין ולהשיק את מכשיר הדגל האחרון שלה, ה Mi-2, במדינות נוספות בעולם. לאחרונה היא עובדת על השקתו, הצפויה באוקטובר, של מכשיר ה – Mi3.

נראה שה – Red Rice יושק גם הוא באוקטובר בטייוואן ובהונג קונג, אך טרם ידוע מתי יגיע לשווקים מערביים כדוגמת ארה"ב.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.