שאומי (Xiaomi) נכנסה לכמעט כל תחום טכנולוגי אפשרי כמו טלוויזיות, מוצרי תקשורת, רחפנים, מצלמות, מוצרים לבנים והרשימה היא ארוכה והיא ממשיכה גם היום להרחיב את ההיצע. הפעם אלו אופניים חשמליים בשם Mi QiCYCLE, אשר הושקו בסין במחיר של כ-450 שקל, כ-1700 שקל לפני מיסים.

הדבר הבולט באופני Mi QiCYCLE הוא כי אלו מתקפלים לכדי חצי מגודלם, וגם אינם שוקלים הרבה בזכות העובדה כי שלדת האופניים מיוצרת מסיבי פחמן (Carbon Fiber) ואלו שוקלים 7 ק”ג סך הכל. המנוע האלקטרוני מסייע בעת הפידול וסוללת ליתיום מבית פנסוניק בהספק 250 וואט (36V) מסוגלת לספק נסיעה רציפה עד 45 ק”מ. בשאומי מציינים כי הסוללה מגיע עם מערכת ניהול אלקטרונית (BSM) האחראית על הטעינה ומונעת מתח יתר או טעינה שלא לצורך ומבקרת כל הזמן את מצב הסוללה.

כמובן שאי אפשר לצפות שמוצר של שאומי לא יענה על ההגדרה של 'חכם' וכי יש גם אפליקציה לטלפון או צג המחובר לכידון המספק מידע על הרכיבה כמו מהירות, מרחק, ספרית קלוריות ומיקום על המפה וכן מצב האופניים והסוללה. יתרה מכך, באופניים מצויה מערכת הפועלת בשיטת 'מדידת מומנט' (TMM), אשר מזהה את הכוח והמאמץ המופעל הפדלים ומגבירה את המהירות בהתאם כדי לסייע לרוכב.

בשונה משאר מוצריה אך דומה לרחפן שהציגה בחודש שעבר, את האופניים שאומי תמכור במסגרת קמפיין מימון המונים באתר מקומי, כך שרק אם היא תגיע למימון מלא הפרויקט יצא לפועל. לנו אין ממש ספק.

וידאו: כך האופניים מתקפלות (זהירות! סינית לפניך!) 

https://www.youtube.com/watch?v=TVOTnrnD-Gw