שאומי (Xiaomi) הודיעה כי של גרסת מערכת ההפעלה החדשה, MIUI 8, תשוחרר בקרוב עבור מכשיריה בגרסה הבינלאומית, זאת לאחר שכבר הכריזה על המערכת עוד בחודש שעבר בסין.

בין החידושים שהציגה החברה הוא ממשק חדש עם מספר ליטושים  ויחד עם זאת הוסיפה עוד מספר פיצ’רים נוספים. אולי המסקרן ביותר הוא Dual Apps, אפשרות שימושית בה ניתן להשתמש באותה אפליקציה בשני חשבונות שונים. לדוגמה, להשתמש באפליקציית וואטסאפ הרשמית בכל סים בנפרד, או שני חשבונות נפרדים לפייסבוק. אפשר ממש ליצור סביבת עבודה נפרדת עם צבע ואייקונים שונים ואף להגדיר נעילה ייעודית לכל סביבה שכזו, שימושי למשתמשים בטלפון לעבודה או בטאבלט בו יש מספר משתמשים.

וילון ההתראות עבר גם הוא מספר שינויים ומציג את ההתראות ברשימה מאוחדת ומרוכזת בהתאם לאפליקציה. ווידג’ט מזג האוויר המשולב מסוגל לשנות את צבע הוילון בהתאם והוסיף אנימציות חדשות.יש גם צילום מסך נגלל, בדומה למה שראינו במכשירי Galaxy Note 5, כך שניתן לצלם לדוגמה אתר אינטרנט ולהמשיך את הצילום בגלילה כלפי מטה כדי לכלול את כל העמוד. Quick Ball הוא עיגול קטן הממוקם בדופן ובלחיצה עליו נמצא קיצורים מהירים לפונקציות שונות ואפליקציות שניתן להתאים באופן אישי.

יש גם שילוב של שיחה מזוהה עם זיהוי המתקשר, בעיקר של בעלי עסקים וכפי שגוגל כבר שילבה זאת בגרסת האנדרואיד הקודמת בחייגן שלה. בנוסף ניתן לזהות שיחות ספאם ולסמן אותם בזריזות כדי להתריע גם משתמשים אחרים.

MIUI 8 תגיע באמצע חודש אוגוסט וכבר בשבוע הבא, ב-11 ליולי, ניתן להוריד גרסת בטא למכשירים הנתמכים ובניהם Mi 5, Mi Max החדשים, Mi Note, כל דגמי Mi 2 ומעלה ו-Redmi Note 2 ומעלה.