שואב אבק רובוט שאומי Xiaomi Mi Robot

שאומי (Xiaomi), עד לא מזמן חברת טלפונים והיום יצרנית הכל יכול, הכריזה לאחרונה על שואב אבק רובוטי, Xiaomi Mi Robot אשר מנסה להתחרות, איך לא, מול הגדולות בתחום. בעוד שמחירו ההתחלתי היה בסביבות ה-500 דולר, היום הוא כבר ירד למתחת לרף ה-360 דולר.

בניגוד לשואבים הסינים כמו iLife V7S שבדקנו אצלנו, Mi Robot מנסה ומצליח להביא את מירב הטכנולוגיה העדכנית לשואב אבק קטן וזול יחסית. תחילה הוא מציע את מערכת הניווט SLAM, זו הקיימת ב-iRobot 980, אשר מסוגלת למפות את החדר, להבין היכן השואב נמצא במרחב ולייעל את הניקיון, זאת בניגוד לשיטת ה"סביבו במעגלים" של השואבים הפשוטים. מלבד זאת, בראש השואב מערכת לייזר (LDS), המסוגלת לזהות מכשולים ולמנוע פגיעה בהם, זאת בשילוב ראדר אולטרה-סוניק וחיישני תנועה.

Mi Robot נחשב לבעל כח השאיבה הרב ביותר בעוצמת 1800pa, כאשר גובהו לא עולה על 10 ס"מ. הסוללה בהספק 5,200 מיליאמפר מסוג ליתיום, מסוגלת להחזיק עד שעתיים וחצי של עבודה ולכסות שטח של כ-90 מטר בין טעינה לטעינה. יש גם אפליקציה המציגה בדיוק את האזורים שהרובוט ניקה, כמו גם מאפשרת לקבוע תזמון של שעות ביום לניקוי כשאנחנו לא בבית.

Xiaomi Mi Robot נמכר במחיר של 349.99 דולר, שהם כ-1,250 שקל לפני מיסים, אולם לפני עלויות משלוח בסך של 30 דולר נוספים. יש להדגיש כי ייתכן ויהיו גם עלויות מכס בגין מחירו.

  • Uri Avitan

    אתם טועים ומטעים.יש עוד דמי משלוח של כמעט 40$ שלא הזכרתם