ההכרזה של שאומי (Xiaomi) בתחילת החודש, הפתיע רבים. ההפתעה נובעת משתי סיבות עיקריות: מהעובדה ששאומי, מהיצרניות הגדולות של הענף, בחרה להציע מכשיר שמבוסס על ההנחיות הקפדניות של גוגל (Google) וגם כי פרויקט Android One עוד בכלל קיים. אבל זה קרה, ו-Mi A1 הוא כאמור הטלפון הראשון של שאומי שיגיע עם גרסת אנדרואיד נקייה תוך שהיא זונחת את הממשק הקנייני המפורסם MIUI. בנוסף מבטיחה החברה עדכונים רציפים למכשיר.

מחירו של Mi A1 אטרקטיבי והוא מציע תמורה גבוהה לכסף. יתרה מכך – הוא יימכר בכל העולם, כולל בישראל כשהוא אמור להגיע לכאן באופן רשמי בשבוע הבא.

בינתיים הוא מוצע כבר למכירה באתרים הסינים לרכישה ישירה. האתר GearBest מציע אותו ב-244.99 דולר או 209 דולר עם קופון MI5A1FS (לצבע הוורוד); ב-GeekByuing המחיר הוא 232.99 דולר; ואילו ב-AliExpress המחיר נע בין 249.99 ל-284.99 דולר בהתאם לגרסה. המחיר, כאמור, אטרקטיבי למדי ועומד על כ-850 שקל לפני מסים.

כזכור, המפרט של Mi A1 מציע מסך בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית Full HD, בגימור זכוכית קמורה. המערכת על שבב שלו היא Snapdragon 625 מתומנת הליבות עם השבב הגרפי Adreno 506, כאשר זיכרון העבודה, 4 ג'יגה-בייט, שווה לזה של רוב המכשירים המתקדמים כיום בשוק. האחסון הפנימי הוא בנפח של 64 ג'יגה-בייט.

מערך הצילום הכפול משלב שני חיישנים של 12 מגה-פיקסל, בדומה לקיים ב-Mi 6. בזכות השילוב הזה, עם חיישן שונה לכל עדשה, ניתן לצלם עם זום של x2 וכן לשנות את המיקוד בתמונה וקביעת אזור הטשטוש. שאומי שילבה מספר מאפיינים בתוכנת המצלמה כמו תיקוני צבע, מצב פורטרט ועוד. הסוללה מציעה הספק עבודה של 3,000 מילי-אמפר/שעה. לפי החברה היא תומכת בטעינה מהירה. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 7.1 עם הבטחה להיות מבין הראשונים להשתדרג לאנדרואיד 8.0.