כשנה מאז שהיצרנית הסינית שיאומי (Xiaomi) חשפה את מכשיר הדגל שלה Mi 5 (מי 5), מתחילים לצוץ ברשת פרטים ראשונים על ממשיך דרכו, Xiaomi Mi 6 (שאומי מי 6). מכשיר זה על פי הדיווחים, צפוי להיות הסיני הראשון המשלב את מערכת העל-שבב החדשה תוצרת קוואלקום (Qualcomm).

ב-Mi 6, שאומי תאמץ את השבב Snapdragon 835 אשר הוכרז לפני מספר ימים בפתיחת תערוכת CES 2017 ומתלווה לשבב הגרפי Adreno 540. כזכור, השבב המדובר מציע שיפור של 27% בביצועים בהשוואה ל-Snapdragon 820, ובנוסף גם מציע חיי סוללה משופרים תוך חיסכון בצריכת אנרגיה.

מעבר לכך, משתמש באתר הסיני Weibo העלה פרטים נוספים על ביצועיו של Xiaomi Mi 6 ובאפליקציית מבחני הביצועים AnTuTu הוא זכה לתוצאת שיא של 210,329 נקודות, ובכך הוא צפוי "לקטוף" את המקום הראשון שעד כה השתייך ל-iPhone 7 Plus (אייפון 7 פלוס) שהחזיק בציון 183,106 נקודות ואחריו ה-One Plus 3T (וואן פלוס 3T) עם 163,578 נקודות.

על פי הדיווחים, הכרזתו של Mi 6 צפויה להיערך בחודש פברואר, כאשר מכירתו תחל כחודש מאוחר יותר. עוד נאמר כי עיצובו יזכיר את Mi Note 2 שהוכרז באוקטובר האחרון, אשר משלב מסגרת מתכתית ולוחות זכוכית מעוקלות בשני צדדיהן ללא שוליים – המכונה בידי שיאומי זכוכית תלת ממד (3D Glass).

 • DagzahavDX

  סוף סוף אחרי שנים שהאייפון מאיזשהי סיבה, במקום הראשון במבחנים, אנדרואיד לוקחת את מקומה בחזרה שמגיע לה ללא עוררין. אני מניח שזה עוד רק ההתחלה וחברות אחרות ישיגו תוצאות יותר גבוהות, שיזרקו את האייפון למטה.

  • ארכיטקט חומרה

   רק מי שלא מבין בחומרה יכול לרשום דבר כזה, אז אתה יודע מה זה
   מהירות שעון, ליבות וננומטר (בספק רב שאתה יודע מה התקפיד המכריע של כח אחד בביצועים) אבל פה נגמרת ההבנה שלך ואין לך מושג בכלל בארכיטקטורה של מעבדים ו SOC בפרט.
   אז בוא אני אגלה משהו-
   אין היום בשוק שום מעבד ARM מסחרי (כולל 835) שמתקרב לביצועי ליבה בודדת אחת של A10 שבחודש הבא יהיה כבר חצי שנה בשוק.
   הקטע שהיצרניות מנצלות את בורות האוכלוסיה ומדגישות את כמות הליבות במקום את איכות הליבות הוא בדיחה, אם מחר אפל תחליט להיכנס למרוץ "הליבות" המגוחך הזה ו"תחליט" להכפיל את כמות הליבות שלה מ 4 ל 8 אז הפער במבחנים יהיה עצום שוב.

   ולסיום אם אתה רוצה לדעת למה המעבדים שלהם טובים יותר תלמד את הנושאים הבאים:
   Cache בכל הרמות
   Decode בדגש על כמות ואיכות
   Floating-point unit – FPU
   Arithmetic logic unit – ALU

   אחרי שלמדת את זה תבוא אני אלמד אותך איך עובדים עם Parallelism ולמה אתה אפילו לא קרוב "לנצל" את כל הליבות ביחד.

   • DagzahavDX

    רק הבאתי שמחה על כך שסנאפדרגון עקפו את אפל.
    אני יודע כבר ממזמן שאףל מכילה המון זיכרון כצ׳ה והזיכרון כצ׳ה של סנפדרגון הוא פשוט אומלל.
    לא מעניין אותי ליבה אחת כי יש למכשיר הרבה ליבות וכבר האפליקציות של היום מודעות לנצל אותם.
    תהיה בריא

 • ‫אוריה גאון‬‎

  די האמת ציפיתי שהמכשיר החדש שלה יגיע עם סנאפ 400. הפתעתם!!!