יצרנית המכשירים הסיני Xiaomi, השיקה את מכשיר הדגל של החברה במדינת הבית, כשבוע בלבד לאחר הכרזתו. בדומה ל-Mi 3 שאותו סקרנו, ה-Mi 4 מביא איכות גבוהה לצד מחיר נמוך – אשר מחירו יעמוד על $320 בלבד לדגם ה-16GB לפי המטבע המקומי. המכירה אשר החלה בסין, הסתיימה בתוך 37 שניות בלבד שכן אזל המלאי מיד לאחר פתיחת המכירה, אולם החברה לא מסרה כמה יחידות בדיוק הוקצו לשם כך.

כזכור, מפרט המכשיר כולל לשבב ה-Snapdragon 801 מרובע הליבה, מסך 5 אינץ’ Full HD, זיכרון 3GB של RAM ואחסון של 16GB או 64GB לבחירה. בגבו מצלמה 13 מגה פיקסל ועדשה של f/1.8 ואילו בקדמתו מצלמה 8 מגה פיקסל שגם היא בעלת עדשה f/1.8. הוא גם כולל סוללה בהספק של 3,080mAh ומערכת האנדרואיד בגרסת ה-KitKat.

הדגם הקודם נחשב להצלחה יחסית ומכר כ-10 מיליון יחידות עד היום ולמעשה החברה ממוקמת במקום השני בשוק הסיני במכירת מכשירים. Xiaomi מצפה כי הדגם החדש ימכור אף יותר. בינתיים אין מידע לגבי השקתו מעבר לגבולות סין, אך נעריך בזהירות כי הוא יגיע גם אלינו בהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.