יצרנית הטלפונים והגאדג’טים הסינית שאומי (Xiaomi) לא נחה: רק הכריזה על המצלמה הביתית עם צילום לילה, הכריזה החברה השבוע על מוצר נוסף – נתב אלחוטי עם אחסון פנימי.

ה-Mi WiFi הוא נתב (ראוטר) אלחוטי, קטן מידות ומהיר למדי, כאשר בתוכו שוכן דיסק קשיח בנפח של 6TB (!) המאפשר שיתוף קבצים (NAS) בין בני הבית או ברשת האינטרנט, סוג של אחסון פרטי בענן. הנתב זמין גם בדגם מוקטן יותר של 1TB, ומאפשר ממשק עבודה שלם המבטיח שיתוף וידאו למסך הטלוויזיה, העברת קבצים מהירה מהתקנים שונים כמו מכשירי טלפון, מצלמות ועוד, ביצוע גיבוי אינקרמנטלי שאינו מוחק את ההיסטוריה ושמירת תמונות ממצלמות של סוני, ניקון וקנון בחיבור כבל ישיר ביציאת ה-USB.

הנתב מספק תקשורת אלחוטית בתקן 802.12ac בתדר כפול (2.4GHz/5GHz), מופעל על ידי שבב כפול ליבה 1.4GHz 4709c מבית Broadcom עם זיכרון של 512 מגה-בייט RAM, יציאות רשת של 1Gb לשנייה ומציע אפליקציה לאנדרואיד או iOS לתפעול והגדרות השונות שלו.

מחירו לא זול בכלל בהשוואה למוצרים שונים של החברה ויעמוד על 480 דולר לגרסת ה-6TB ומחיר של 160 דולר לגרסת ה-1TB. שניהם נמכרים באתרים הסינים – כאן וכאן.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • U!

  מצד שני אם נשרף הנתב גם ה…

  • איתי מקמל

   אז הדיסק כנראה עדיין יהיה תקין, אפשר להוציא אותו החוצה

   • U!

    גם נכון,אלא אם כן זה ממש עולה באש 😉
    אבל הייתי ממליץ מגן ברקים אפילו לחבר את האל פסק אליו גם.

 • ishay

  נראה מעולה והמחיר ממש לא יקר לנתב כזה
  ועד יש פה אחסון טרה בייט
  השאלה היא מה ממשק הnas ואיך הוא מפקד בפועל

 • רון וייצמן

  הראווטר הזה עובד עם תשתית של הוט?