שאומי (Xiaomi) , שאמנם עדיין ידועה בעיקר בזכות הטלפונים שלה, ידועה לא פחות כחברה ששולחת ידה גם בגאדג'טים שמסביב, במה שהולך ומתחיל לאכלס את עולם האינטרנט של הדברים. אז אחרי שלמדנו להכיר את מצלמות הפעולה, מצלמות האבטחה וגם את המיני סגוואי החברה, כך לפי דיווחים, כבר חושבת על התחום הבא בו עדיין לא ביקרה: אופניים חשמליות, אבל לא סתם אופניים חשמליות – חכמות.

שאומי השקיעה בסין בחברה בשם IRiding שאמורה להשיק במהלך החודישם הקרובים, לפי ההערכות, אופניים חכמות תחת השם QiCycle. האופניים, איך לא, יימכרו בחנות המסחר האלקטרונית של שאומי, כמו פריטים של חברות רבות אחרות בהן היא השקיעה ועמן היא משתפת פעולה כדי להפיץ מוצרים ממוצרים שונים.

האופניים יידעו לתקשר עם מכשירי הטלפון של שאומי, וכנראה לא רק, באמצעות אפליקציה מיוחדת שתדע לקרוא את החיישנים המשולבים באופניים.

הבעיה היא המחיר: לפי הדיווחים יעלו האופניים הללו לא פחות מ-3,000 דולר וזה קצת נוגד את הקו של שאומי שבדרך כלל מחפשת להביא לשוק מוצרים זולים יותר בתחומים בהם היא עוסקת.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.