היצרנית הסינית Xiaomi, זו שהביאה לנו את Mi-One ו-Mi-Two ששברו מוסכמות בעולם הסמארטפונים, מציגה מכשיר חדש תחת אותה המטרייה, הכירו את Red Rice (אורז אדום).

זול עוד יותר
אם עד כה רוב מכשירי החברה נעו סביב מחיר של כ-$350, ה-Red Rice שכבר דלף בעבר אמנם מגיע עם מפרט יותר צנוע ביחס למתחריו אבל הסכום נמוך למדי. תמורת $130 בלבד ניתן יהיה לרכוש את המכשיר הכולל בין היתר מסך 4.7 אינצ’ ברזולוציה 1280×720, מעבד מרובע ליבה מדגם MTK MT6589T, זיכרון 1 ג’יגה בייט RAM ו-4 ג’יגה בייט לאחסון פנימי ובגבו ישנה מצלמה 8 מגה פיקסל ו-1.3 מגה פיקסל מצלמה קדמית. על פי מבחני ביצועים מוקדמים, המכשיר הצליח להשיג תוצעה של 15,100 נקודות ב-AnTuTu, מספר מרשים הממקם את ביצועי המכשיר במקום טוב למעלה.

הוא מריץ את הרום MIUI החביב עלינו בגרסת האנדרואיד 4.2 אשר עבר התאמות רבות לממשק, ויש הטוענים אף כי הוא מזכיר את מערכת ה-iOS בשל העובדה כי האפליקציות ממוקמות רק על מסכי הבית ללא מגירת האפליקציות כפי שאנו רגילים במערכת האנדרואיד, וכן הרום מגיע עם מגוון גדול מאוד של פיצ’רים ותוספות פרי פיתוחה של קהילת MIUI הסינית.

Red Rice מיועד כמו קודמיו לשוק הסיני ותומך גם ברשת GSM וגם ברשת TD-SCDMA ומאפשר שימוש בשני קווי טלפון בו זמנית (Dual SIM). המכשיר יושק במספר צבעים החל מה-12 לאוגוסט בינתיים רק בסין. אם הצלחתם למצוא אותו באתרי הקניות עם משלוח לארץ – דווחו גם לנו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.