חברת שאומי (Xiaomi) כבר מזמן לא רק יצרנית מכשירי סלולר החולשת על השוק במזרח, אלא בעלת קו מוצרים כמו טלוויזיות, מצלמות, נתבים, מוצרי בית חכם ואביזרי חשמל. כעת היא מעוניינת לאחד את כל המוצרים הללו יחדיו כדי שיוכלו "לדבר" אחד עם השני על גבי פלטפורמה חכמה שתשלב גם יצרניות נוספות.

Mi Ecosystem היא חטיבה חדשה בחברה שתהיה אחראית על שילוב הפלטפורמה במוצרים השונים והכנסת שותפים חדשים שיהיו חלק מהעשייה. כבר כעת היא עובדת עם 55 חברות ברחבי העולם כדי לעצב ולייצר מוצרים שונים שעד כה לא היו בליין-אפ של החברה, אשר יזכו לקבל את מותג Mi בשמו של המוצר. כך חברת Zhimi היא אחראית למטהר האוויר Mi Air Purifier וחברת Viomi על מטהר המים Mi Water Purifier המתחבר לאפליקציה בסמארטפון ומציג את איכותם בזמן אמת.

שאומי גם הציגה מספר מוצרים חדשים: Mi Router 3 הוא הנתב האחרון שלה בסדרה המצויד בארבע אנטנות ותומך בתקשורת Wi-Fi a/b/g/n/ac, אולם בניגוד לדגם הקודם הוא אינו יכלול דיסק קשיח לשימוש כאחסון ענן. מחיר הנתב יעמוד על כ-23 דולר.  ה-Xiaomi Bluetooth Speaker הוא רמקול נייד 5W המתחבר בתקשורת Bluetooth 4.1 ונושא סוללה של 1,200mAh המספיקה לעד 7 שעות עבודה ותג מחיר נמוך של כ-20 דולר.

המוצר האחרון הוא סיר לאידוי אורז (Heating Pressure Rice Cooker). כן, לא טעינו. החברה נכנסה גם למוצרים הלבנים במטבח ומבטיחה פתרון קל ומהיר למדינת האורז הנצחית ובמחיר מופחת של 40 אחוז פחות מהמתחרים (כ-150 דולר). הסיר המשמש לאידוי אורז, משלב את פלטפורמת Mi Ecosystem כך שהוא מחובר גם לרשת ובאמצעות אפליקציה ניתן לשלוט בו מרחוק, לבחור את סוג הבישול והמתכון ולזהות באמצעות את סוג האורז ומהיכן הוא הגיע.

כל המוצרים הללו יושקו כבר בחודש הבא בסין.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.