Xiaomi הכריזה על הגרסה השישית של MIUI, ממשק המשתמש שלה. כזכור, עיצובו של הממשק מתבסס על שני דברים מרכזיים, שגורמים לדמיון גבוה בינו לבין העיצוב של מערכת ההפעלה iOS: כמו אייקונים שטוחים, מרובעים, אך בעלי פינות מעוגלות; הממשק לא מכיל אף אחד מהרכיבים הבולטים במערכת האנדרואיד. גם אין ממש מגירת היישומים. בדיוק כמו ב-iOS, כל האפליקציות פרושות על מסכי הבית.

MIUI ROMניתן להבחין שהמפתחים ניסו לדמות את הממשק החדש כמה שיותר ל-iOS 7, ויחד אתו גם ל-iOS 8 שצפויה לצאת בקרוב, כאשר הצבעים עכשיו בהירים יותר, ועיצוב האייקונים שטוח יותר.

עפ"י החברה, המפתחים שפרו באופן משמעותי מספר תכונות בולטות בממשק, ביניהם הגדלת מספר זיהוי השיחות ממספרים לא ידועים, תמיכה במחוות שתוכננו עבור התקנים בעלי מסכים גדולים, וצללית התראות חדשה עם שליטה ישירה במוזיקה ובפונקציות נוספות. בנוסף, המפתחים שדרגו את פס ההתראות, וכעת הן מוצגות כחלונות צפים בחלקו העליון של המסך, בדומה לאפליקציית המסנג'ר של פייסבוק (Facebook), ולעיצוב החדש שבוחנת גוגל (Google) לאפליקציית המסרים שלה Hangouts. שדרוג זה מונע הסתרה כוללת של מסך המכשיר במידה ורוצים לצפות בהתראות, והיא מספקת אפשרות לחיצה פשוטה על החלון הצף, במקום תנועת החלקה, כדי לצפות בהתראה במלואה.

האפליקציות והשירותים הייעודיים של החברה נועדו ליצור קשר נוח עם שירות הענן המקוון של החברה,שנקרא Mi, שהוגדר עד לאחרונה כברירת המחדל בממשק. שינוי נוסף שביצעו המפתחים, שנבע מחששות של חלק מהמשתמשים שהמידע במכשירם היה נשלח ישירות לשרתי החברה, ושאין בידם לשנות את שירות הענן או לעבור, ולכן החברה החליטה להסיר את הגדרת השירות כברירת המחדל ולפתוח גישה אליו רק לאנשים שמעוניינים בכך.

הממשק החדש זמין כרגע רק למספר משתמשים מצומצם בגרסאת בטא, וכשהוא יצא, הוא צפוי להיות זמין לכלל מכשיריה האחרונים של החברה ובהמשך גם לרומים שיפותחו למגוון מכשירים.

שתף:
-פרסומת-
 • פיזיקאי משועמם

  השאלה כמה תוכנות ריגול הסינים יכניסו שם

 • מצד אחד יפה שפרסמתם מצד שני יש כלכך הרבה דברים שלא ציינתם וחבל.

  הרבה מהאפליקציות של מיואי עברו עיצוב מחדש ושופרו כגון הנגן של המערכת.
  בנוסף לכך גם הגלריה עודכנה וכעת ניתן לראות במסך הראשי את כל התמונות שבמכשיר ובענן.
  *הגלריה של מיואי מחוברת לענן וכל חודש האכסון מקבל ג'יגה נוסף (מתחיל ב10).
  כמו כן אפשר בקלות להעביר את התמונות המגובות ולסדר לפי אלבומים ולשתף אנשים אחרים (במידה ולאדם יש מיואי אז האלבום המשותף יופיע במכשיר שלו בתוך הענן)

  עוד דברים שיש זה גיבוי מוזיקה בענן (בנוסח גוגל מיוזיק).

  סה"כ מבחינת ממשק לא ישתנה הרבה מלבד המעבר למראה השטוח.
  *משתמשים שלא מעוניינים תמיד יכולים לשנות את המראה של המערכת בעזרת אפליקציית הערכות (להבדיל מהרבה לאונצ'רים פה זה באמת משנה לך את המראה של כל המערכת והאפליקציות של מיואי (ניתן גם לשלב בין ערכות שונות).

  גם אפליקציית Mitalk (אפליקציית מסרים – לא מוכרת בארצנו הקטנה) מבית החברה קיבלה רענון חדש וכעת מותאמת למראה השטוח (כרגע גם בשלב בטא)

  אשמח לבצע סיקור מלא אודות המערכת (משתמש במיואי מאז V1 אי-שם ב2010), אם אתם מעוניינים שלחו לי הודעה בגוגל בפלוס.