על פי נתוני המכירות של חודש ספטמבר נראה כי מצבה של ה-Xbox One, קונסולות המשחק של מיקרוסופט (Microsoft) משתפר, לפחות בארצות הברית. מיקרוסופט הצליחה לעקוף זה החודש השלישי את קונסולת ה-PlayStation 4 של סוני (Sony) במכירות.

על פי נתוני קבוצת המחקר NPD. גם בחודש ספטמבר נמכרו יותר קונסולת Xbox One מאשר קונסולת PlayStation 4. חודש ספטמבר זהו למעשה החודש השלישי ברציפות בו נמכרות יותר קונסולת תוצרת מיקרוסופט. אהרון גרינברג (Ahron Greenberg) ראש מחלקת השיווק של Xbox במיקרוסופט אף שיתף את הנתונים המשמחים בטוויטר כשרשם ״תודה [לכם הצרכנים] שהפכתם את קונסולת ה-Xbox לקונסולה הנמכרת ביותר בארצות הברית זה החדש השלישי ברציפות״.

את השיפור במצבה במכירות ניתן לייחס להשקת ה-Xbox One S הגרסה ה׳רזה׳ הכוללת גם נגן Blu Ray באבחנה של 4K זאת לצד תמחור אגרסיבי של הגרסה הרגילה של הקונסולה שניתן למצוא בארצות הברית במחיר שמתחיל ב-249 דולר.

הנתונים אכן מרשימים אך חשוב לזכור כי קבוצת NPD בוחנת את השוק בארצות הברית בלבד. באוקטובר התחרות מצד סוני מתלהטת, שכן החברה השיקה את הגרסה הרזה והמוזלת של ה-PlayStation 4 וכן את ה-PlayStation VR, משקפי המציאות המודמה של החברה, בנוסף צפוייה החברה להשיק את ה-PlayStation 4 Pro.

יהיה מעניין לראות אם במיקרוסופט יצליחו לשמור על הממונטום גם לקראת עונת החגים, שכן זוהי ה׳עונת הקניות׳ הגדולה.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.