בתערכות E3 שרק הסתיימה הציגה מיקרוסופט משחקי 'אקסבוקס וואן' מרשימים מבחינה גרפית רק שהמשחקים שהנוכחים שיחקו בהם לא באמת פעלו על הקונסולה של מיקרוסופט אלא דווקא על מחשב אישי המריץ 'ווינדוס 7'.

על התגלית עלה ג'וליאן רינגל מ-US Gamer ואף כתב עליה בחשבון הטוויטר שלו [email protected] שם צייץ "הרגע שיחקתי במשחק של 'אקסבוקס וואן' כשאני משתמש בבקר של 'אקסבוקס וואן' אשר קרס לפתע… אל שולחן העבודה של 'ווינדוס 7'". בנוסף לזאת מבקר נוסף ב-E3 הבחין בצליל מערכת של ווינדוס בעת הדגמת המשחק Dead Rising 3, ואם זה לא מספיק תמונה נוספת עלתה לרשת אשר מציגה טכנאי מטפל בעמדת ההדגמה וניתן לראות בבירור כי מתחת למסך, בתוך הארון יושב לו מחשב אישי רגיל ולא קונסולת אקסבוקס.

למרות שאנו עלולים לחשוב כי מיקרוסופט מציגה מרשם שווא אין כך הדבר, למעשה מדובר כמעט בנוהג קבוע בהדגמות משחקים שכאלה שכן הגרסאות הלא גמורות של המשחק רצות על ערכת פיתוח שהיא למעשה מחשב אישי חזק, על פי האתר Gaming Blend מדובר על מחשבי HP אשר כוללים כרטיס גרפי של Nvidia מסדרה 700, אשר חזק במידת מה מהכרטיס הגרפי של AMD שאמורה לכלול קונסולת האקסבוקס המקביל לכרטיסי ה-Radeon 7790.

ייתכן כי הדבר נובע בעקבות כך שמדובר בערכות פיתוח ישנות וכי ערכות הפיתוח החדשות יהיו דומות יותר למוצר הסופי.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.