הבקר של קונסולת ה'אקסבוקס וואן' (Xbox One) לא נראה שונה באופן מהותי המבקר שליווה את קונסולת הדור הקודם, אך בהצגה של הקונסולה שקדמה לתערוכת E3 דאגו במיקרוסופט לציין כי הבקר החדש עבר מקצה שיפורים. כעת שיחררה החברה מרדמונד סרטון בן 7 דקות המציג את החידושים בבקר החדש.

בסרטון שהעלתה החברה מציג לארי הארב (Larry Hryb), הידוע בכינוי "מייג'ור נלסון" ביחד עם זולפי עלאם (Zulfi Alam) האדם שאחראי על החידושים של הבקר החדש וביחד הם מציגים את הבקר שיתלווה לקונסולת הדור הבא של החברה. בסרטון ציינו כי הם הכניסו בו כ-40 חידושים כשהבולט בניהם הוא התוספת של מנועי רטט מאחורי כפתורי הכתף, אשר מאפשרים למפתחים לתת היזון חוזר מדוייק יותר מבעבר ולדמות הרגשה של לחיצה על הדק של רובה במשחקי ירי מגוף ראשון או של קפיצות הגלגלים במקרה של מירוץ מכוניות.

שינוי משמעותי נוסף שהוכנס לבקר הוא ההחלפה של צורת כפתורי החיצים, בעוד בבקר של קונסולת ה'אקסבוקס 360' (Xbox 360) היו כפתורי החיצים אשר היו יושבים על דיסק מוגבה היו ידועים לשמצה, נראה כי בעיצוב הבקר החדש במיקרוסופט הפנימו את הביקורת וכעת כפתורי החיצים סטנדרטיים יותר בצורת 'פלוס'. בנוסף יש לציין שאף חברה לא העזה להשתמש בעיצוב זה עד כה משום שהוא היה מוגן על-ידי פטנט שרשמה נינטנדו ב-1983, כעת נראה שמיקרוסופט גם מנצלת את העובדה שהתוקף של הפטנט פקע.

הקונסולה תפעל גם ללא קינקט
בנוסף להצגת הבקר החדש למיקרוסופט יש חדשות נוספות בנוגע לבקר לכידת התנועה 'קינקט' של הקונסולה – בראיון שנתן מארק טווין, מנהל המוצר, ל-IGN הוא ציין כי בניגוד להצהרות עבר של החברה הקונסולה תוכל לפעול גם כאשר ה'קינקט' לא מחובר. האם הדבר נובע בעקבות ביקורת של המשתמשים מחשש למעקב או שמא שבחברה מתכוונים להשיק ערכה מוזלת של הקונסולה אשר לא כוללת את בקר-המצלמה כתשובה למחיר הנמוך בו סוני מוכרת את קונסולת ה'פלייסטיישן 4' (Playstation 4).

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.