כשהציגה מיקרוסופט את ה'אקסבוקס וואן' (Xbox One) בתערוכת E3, נציגי החברה הציגו את המשחקים אך לא הזכירו כלל את הצורך של הקונסולה להיות במצב מקוון כל 24 שעות או את מדיניות המשחקים המשומשים וזאת כנראה על-מנת לא להעלות את חמתם של קהל הגיימרים.

אך לא לעולם חוסן – בראיון שהעניק דון מטריק, ראש חטבית הבידור האינטרקטיבי לג'ף קיילי (Jeff Keighley) מ-Gametrailer סיפר כיצד הקונסולה בנוייה לעתיד על-ידי כך שהיא תוכננה להשתמש בשירותי הענן של מיקרוסופט דרך האינטרנט, מטריק המשיך וציין "עבור אלה שאין ביכולתם להתחבר לאינטרנט בשום צורה יש לנו מוצר שנקרא 'אקסבוקס 360'…" ספק אם מדובר בעמדת היח"צ מתוכננת היטב ונראה כי דון נפל בלשונו כשקיילי שאל "האם זהו המסר שאתה מעביר לאלו בלי חיבור לרשת" ניסה מטריק להסביר כי "אם יש לך אפס יכולת להתחבר לאינטרנט אז מדובר במכשיר לא מקוון…"

להגנתה של מיקרוסופט יש לציין כי אכן ישנם משחקים מסויימים אשר יעשו שימוש ביכולת החישוב בענן על-מנת לספק חווית משחק מתקדמת, אך הבעיה היא שגם משחקים לא-מקוונים או בכאלו הכוללים מצב משחק ליחיד – הם לא יפעלו אם הקונסולה לא תצליח להתחבר לאינטרנט אחת ליממה וזאת בגלל מערכת ניהול זכויות יוצרים שמוטמעת בקונסולה.

וידאו: הראיון המלא

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.