כשהציגה מיקרוסופט את ה'אקסבוקס וואן' (Xbox One) בתערוכת E3, נציגי החברה הציגו את המשחקים אך לא הזכירו כלל את הצורך של הקונסולה להיות במצב מקוון כל 24 שעות או את מדיניות המשחקים המשומשים וזאת כנראה על-מנת לא להעלות את חמתם של קהל הגיימרים.

אך לא לעולם חוסן – בראיון שהעניק דון מטריק, ראש חטבית הבידור האינטרקטיבי לג'ף קיילי (Jeff Keighley) מ-Gametrailer סיפר כיצד הקונסולה בנוייה לעתיד על-ידי כך שהיא תוכננה להשתמש בשירותי הענן של מיקרוסופט דרך האינטרנט, מטריק המשיך וציין "עבור אלה שאין ביכולתם להתחבר לאינטרנט בשום צורה יש לנו מוצר שנקרא 'אקסבוקס 360'…" ספק אם מדובר בעמדת היח"צ מתוכננת היטב ונראה כי דון נפל בלשונו כשקיילי שאל "האם זהו המסר שאתה מעביר לאלו בלי חיבור לרשת" ניסה מטריק להסביר כי "אם יש לך אפס יכולת להתחבר לאינטרנט אז מדובר במכשיר לא מקוון…"

להגנתה של מיקרוסופט יש לציין כי אכן ישנם משחקים מסויימים אשר יעשו שימוש ביכולת החישוב בענן על-מנת לספק חווית משחק מתקדמת, אך הבעיה היא שגם משחקים לא-מקוונים או בכאלו הכוללים מצב משחק ליחיד – הם לא יפעלו אם הקונסולה לא תצליח להתחבר לאינטרנט אחת ליממה וזאת בגלל מערכת ניהול זכויות יוצרים שמוטמעת בקונסולה.

וידאו: הראיון המלא

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • ריקי טוילי

  מה זה משנה ps4 או אקסבוקס אל תשכחו אחרי שירותים שותפים את הידיים

 • מכור פליסטיישן

  עומרי אם קראת, עכשיו גם בסוני 4 לשחק באונליין יהיה מנוי שצריך לשלם עליו כסף

  • מנוי שעולה 50 דולר בשנה ושמקבלים עליו כל חודש משחק מלא (ולא משחק אינדי או משחקים ממש ישנים כפי שמיקרוסופט הכריזו בתוכנית שלהם).
   רק בחצי שנה האחרונה קיבלתי מסוני את: Uncharted 3, Sleeping Dogs, Desu Ex, Infamous 2, Little Big Planet 2, Street Fighter ועוד…
   וזה לא כולל את המשחקי אינדי הקטנים יותר שמקבלים גם, אז בתשלום של 50 דולר מקבלים תוכן ששווה הרבה יותר – אני אפתח את הארנק בשמחה.

   נ.ב.
   במשחקי Free To Play אשר יש בהם אלמנט של מולטי-פלייר, המפיץ בוחר האם הוא יהיה זקוק למנוי פלייסטיישן פלוס על-מנת לשחק אונליין או שלא.

 • עומרי

  ככה או ככה אני קונה ps4 האקסבוקס זה דבר מטומטם לדעתי .. הקטע של חיבור רציף לרשת ושתיים זה שלשחק באונליין עולה כסף ..כאילו שילמתי על הקונסולה והמשחק עצמו למה לי לשלם על xbox live ?

 • אופיר

  "עבור אלה שאין ביכולתם להתחבר לאינטרנט בשום צורה יש מוצר שנקרא PS4"

 • אלעד לוי

  זה לא משנה כל כך.. בכל מקרה קונים רק אחרי שתצא פריצה לסוני או לאקס

 • שמעון

  כל מי שמחשיב את עצמו גיימר אמיתי ואפילו סתם חובב משחקים לא ייקנה את הקונסולה, סליחה תיקון את המערכת הבידור הביתית שלהם שנקראת אקבוקס וואן .מיקורוסופט נוקטת גישה משפיל ומבזה של תאגיד ענק שרואה רק את הדרך שלה .

  • שמעון, בגדול אני מסכים איתך, מיקרוסופט הפכו את האקסבוקס מקונסולת משחק המיועדת לגיימרים למערכת בידור ביתית (ואותי כ'גיימר' זה מרגיז) אך ייתכן שבכך הם פונים בעצם לחתך גדול יותר באוכלוסייה, האם הדבר ישתלם להם בטווח הארוך, נמתין ונראה.
   אני אתן למיקרוסופט את קרדיט (מחמת הספק) שכן ב-2001, כאשר הושקה קונסולת האקסבוקס הראשונה הם כללו חיבור אטרנט ויכלו להינות ממשחקים מקוונים רק בעלי אינטרנט בפס-רחב, מהלך שנראה תמוה דאז שכן למרבית האוכלוסייה היה עדיין מודם בחיוג.

   • מבין

    אף אחד לא אמר שמערכת בידור ביתית זה משהו רע להפך כל עוד זה לא פוגע בחווית המשחק אך מערכת ה-DRM היא הבעיה היום רוב העולם לא מחובר בכלל במקרה הרע ובעל חיבור גרוע במקרה הטוב אתה לא יכול "להכריח" מישהו לא לקנות את הקונסולה כי אין לו אינטרנט טוב זה טוב שיש אונליין ומחשוב ענן אך לא כשכופים את זה עליך.

    • טל

     אני לא מבין את עניין החיבור לאינטרנט… חוץ מבמקומות נידחים, רוב האנשים שיוציאו 500$ על קונסולה יכולים גם ללמן חיבור לאינטרנט… כל התגובות לגבי החיבור זה שטויות לדעתי והיתממות ילדותית.

     • מסכים עם התגובה של טל.
      לי יותר מפריע העניין של המשחקים המשומשים אם כי אני יכול להבין את הדרישה מצד המפתחים לעצור את התעשייה הזו.

   • שמעון

    שי אני כמוך גיימר ,ועלפניו מה זה משנה לי אם הוסיפו לאקסבוקס וואן אפשריות שהופכות אותה גם למערכת בידור ביתית . ואז משהוא בתוכי מתעורר וזועק לא זה לא צריך להיות כך !!!! אקסבוקס אמורה להיות מכונת משחקים מטורפת נטו !. אני צריך לקורע לשלט את הצורה וסשניים של משחקים לתוך הלילה , האקבוקס צריכה לשבת אצלי בחדר ולא להיות ממוקמת במרכז הסלון שם אתה מתחלק עם אמא ואבא ואחותך הקטנה . ואם אתה ועוד אלפי גיימרים כמונו לא הצליחו לשים את האצבע למה הקנסולה החדשה כל כך מרתיחה אותנו אז אני אגיד לך . אקסבוקס וואן בוגדת במהות שלה , היא צריכה להיות להיות מכונת משחקים נטו מי שחיכה וקרא כל שביב מידע שהתפרסם באתרי המחשבים והמשחקים זה לא אבא ואמא שחיכו ליציאה של האקסבוקס החדש בתור מערכת בידור ביתית זה אנחנו הגיימרים שחיכנו!!. ואז מיקרוסופט (החברה שעכשיו אני הכי שונא בעולם) נתנה לנו הגיימרים שחיכנו את הדקירה בגב הכי כואבת וכדי לסובב את הסכין עוד קצת הם גם לא קוראים לה מכונת משחק הם בעצמם קוראים לה מערכת בידור ביתית!.אני לא יודע מה איתך אבל אני כגיימר מרגיש נבגד ומושפל עלידם!. (אני מקווה שהצלחתי ולא מעט להעביר את רגשות התיסכול שלי כגיימר).

    • מסכים עם רגשות התסכול כגיימר.
     אותי יותר מתסכל העניין שאני מפחד שבהמשך חיי הקונסולה היא תהפוך להיות מכונת משחקי קז'ואל בדיוק כמו שהפכה (לצערי) ה-Xbox 360, שקיבלה מדי שנה רק גרסה חדשה של גיירס והיילו (מבחינת הבלעדיים).

 • חטוי

  הם מתכוונים שנקנה ps4