טים קוק ברקע של לוגו אפל

מחר, ה-5 ליוני, אפל (Apple) תקיים את אירוע המפתחים השנתי שלה שיתקיים בסן-חוזה שבקליפורניה, ועל פי הדיווחים היא תציג לראשונה עדכוני חומרה לצד הצגת גרסאות חדשות של מערכות ההפעלה השונות שלה. זה מה שאנו צפויים לראות.

MacBook Pro מתעדכנים

הדיווחים טוענים כי נראה עדכון חומרה קל למחשבי המקבוק פרו (MacBook Pro). עדכון שיגיע כ-9 חודשים בלבד אחרי השקת הדגמים האחרונים, יתמקד ככל הנראה במעבדים עדכניים מהליין של אינטל (Intel), ואולי גם באפשרות הרחבת זיכרון העבודה לכדי 32 ג'יגה-בייט, זאת כאשר הדגמים הנוכחיים תומכים בהרחבה של עד 16 ג'יגה-בייט.

עוד נראה גם עדכון למקבוק (רטינה), שלא עודכן כבר יותר משנה. העדכון למקבוק צפוי לכלול מעבד מתקדם יותר ואולי גם עוצמתי יותר מבית ליין המעבדים הנייד של אינטל (שלאחרונה זכה לשינוי שיווקי בשם ממעבדי "M" ל- "i" שמבלבל את המשתמשים), ואולי גם יציאת USB-C נוספת.

בנוסף ישנה האפשרות שאפל תציג דגם נוסף ומתקדם יותר של מחשבי iMac השולחניים שלה, המיועדים למשתמשים מקצועיים יותר (פרו) ובפרט עבור מפתחים, דבר שהוא כאמור מתאים מאוד לאירוע שכזה. לא ברור האם אפל תציג גם את המק פרו החדש שהיא אישרה שנמצא בפיתוח, אולם גם הוא מתאים מאוד להצגה בפני קהל היעד של הכנס.

iPad Pro חדש?

השמועות לגבי האייפד פרו (iPad Pro) בגודל ה- 10.5 אינץ' החלו לפני זמן רב, כאשר הן סברו שמדובר במכשיר עם גודל מסך גדול יותר אולם כזה שיגיע בגודל פיזי קרוב מאוד לזה של האייפד פרו בגודל ה- 9.7 אינץ'. דבר זה יתאפשר בזכות צמצום המסגרת העליונה והתחתונה של המכשיר, כשרבים סברו שהמכשיר יגיע עם מסך מקצה לקצה.

אולם הדלפות אחרונות בנושא מראות כי המכשיר לא יגיע עם מסך מקצה לקצה, כמו זה שצפוי להתגלות ב-iPhone 8 השמועתי, אלא פשוט בצמצום המסגרת העליונה והתחתונה של המכשיר, באופן ניכר אולם כזה שעדיין יאפשר את קיומו של לחצן הבית באייפד. על פניו הדבר די מאכזב, אולם כשחושבים על כך אופן השימוש באייפד ובפרט אופן החזקתו, שונה מאוד מהאופן בו מחזיקים סמארטפון ובפרט אייפון, כך שהסרת המסגרות כמעט לחלוטין הוא פחות פרקטי.

עדכוני תוכנה קטנים

עדכוני החומרה כפי שניתן לראות לא אמורים להיות החלק המשמעותי במצגת הפתיחה של WWDC, כאשר האירוע צפוי להתמקד כמובן בעדכונים לפלטפורמות של אפל. לא ברור כרגע איזה שיפורים ושינויים אפל צפויה להציג בפלטפורמות שלה, ובהתאם לכך הניחושים הם אינסופיים. הדבר בולט במיוחד ב- watchOS ו- tvOS שזכו בשנה שעברה לשדרוגים משמעותיים ובהתאם לכך הציפיות לשינויים או שיפורים מרחיקי לכת הם קטנים, אולם אפל יכולה להפתיע בצורה ניכרת במיוחד בכל הנוגע לשעון שזוכה לתאוצה בחודשים האחרונים והפך להיות השעון ורצועת ספורט חכמה המובילה בשוק מבחינת היקף המכירות תוך כדי שהוא עובר את ליין המוצרים של Fitbit.

פלטפורמת MacOS היא תעלומה נוספת כשהאפשרויות לעדכון הן נרחבות, אם כי יש לזכור שמדובר בפלטפורמה וותיקה ויציבה, כך שסביר להניח שאפל תמשיך להציג שיפורי יציבות, אופטימיזציה ואבטחה ולא דברים מרחיקי לכת.

מספר מאפיינים חדשים אפשריים עשויים להתמקד בתוספת של APFS – מערכת הקבצים החדשה של אפל, שיפור ניכר לחנות ה-AppStore למק שמאז השקתה ב- 2011 לא זכתה לשיפור משמעותי, למורת רוחם של המשתמשים וכן שדרוג משמעותי ל-iTunes למק שאולי ישבור את האפליקציה המנופחת למספר אפליקציות קטנות יותר ויעילות יותר.

הכוכב הגדול של הערב צפויה להיות iOS 11, כאשר גם במקרה שלה אין שום מידע קונקרטי לגבי העדכונים שאפל עשויה להציג. בין הסברות אפשר למצוא עדכון לשירות התשלומים הדיגיטלי של אפל שיביא אפשרות של תשלום P2P, כלומר ממשתמש למשתמש ואולי דרך iMessage. רענון עיצוב לאפליקציות, שיזכו לעיצוב הדומה לזה של אפל מיוזיק ואפליקציית המפות. קרי טקסט גדול, פונטים גדולים, בולטים וצבעוניים וקונספט כרטיסיות בממשק, שיחות קבוצתיות ב- FaceTime ועוד.

בנוסף נראה כי iOS 11  צפויה להתמקד באופן ניכר באייפד, זאת אחרי ש- iOS 10 הזניחה את האייפד כמעט לחלוטין, דבר שאכזב את משתמשי האייפד שזכו לקבל מספר פיצ'רים משמעותיים עם iOS 9.

וידאו: כך תיראה iOS 11?

אזור נוסף שצפוי לזכות למיקוד רב הוא סירי, כאשר אפל צפויה להציג שיפורים משמעותיים יותר לעוזרת הוירטואלית שלה שהפכה להיות שם גנרי ליכולות הבינה המלאכותית ולימוד המכונה (AI ו- ML בהתאמה) בפלטפורמות שלה. בנוסף ישנה ציפייה גדולה שאפל תציג יכולות נוספות ללימוד מכונה לרוחב הפלטפורמות שלה, כאשר התחרות מול סירי מצד אלקסה, גוגל, קורטנה ושאר עוזרות וירטואליות מבוססות לימוד מכונה ובינה מלאכותית הולכת ומתחזקת.

לצד שיפורים נרחבים לסירי, אפל עשויה להציג באופן רשמי את הרמקול החכם מבוסס סירי, שלפי השמועות נכנס באופן רשמי לייצור המוני ויכול להיות מעין לחצן איפוס עבור סירי, שיאפשר לעוזרת הוירטואלית לקבל הזדמנות שניה מקהל המשתמשים המאוכזב ממנה.

כתב: נתי שוחט ופורסם לראשונה באתר iPhones