כמידי שנה, מחר בשעות הערב (שעון ישראל) כל העיניים יהיו נשואות לסן פרנסיסקו שבארצות הברית, לרגל פתיחת אירוע המפתחים השנתי של אפל, WWDC 2014. על פי כל ההערכות,בכנס ייחשפו מערכות ההפעלה החדשות של החברה, מחשבים חדשים ואולי גם שעון חכם. מידי שנה, נשבר שיא המכירות של הכרטיסים, כשאלו אוזלים דקות ספורות לאחר תחילת המכירה, נתון מרשים בהתחשב בעובדה שכרטיס עולה יותר מאלף דולרים. אם לא נראה שעון חכם, הכוכבת של הערב צפויה להיות מערכת ההפעלה החדשה של החברה לתחום הנייד, iOS 8, שצפויה להציג שינוי מ-iOS 7, אך לא מהפכה.

iOS 8
iOS 7, שנחשפה לפני בערך שנה, הייתה קפיצת המדרגה הגדולה ביותר בתולדות מערכת ההפעלה. היא הפכה לצבעונית יותר, פונקציונלית יותר וגם יפה הרבה יותר. למרות שינויים אלו, המערכת נשארה פחות או יותר זהה לקודמותיה בתפקודה, כאשר מסך הנעילה הוא פשוט ומינימליסטי ומסכי הבית מציגים כמה אפליקציות ותו לא. על פי דיווחים, אפל רוצה להסיר את אפליקציית ה-Game Center, המאפשרת לשחקנים לשתף הישגים במשחקים השונים, ולהיכנס גם היא לתחום הבריאות והמעקב אחר פעילות ספורטיבית (ובשביל זה הרי צריך שעון או צמיד חכם!), ולכן סביר להניח שנראה שם אפליקציה חדשה למעקב וניהול של פעילויות ספורט שתעשה שימוש בחיישני המכשיר. אנו מקווים לראות אפשרות להפעלת שתי אפליקציות במקביל על מסך ה-iPad בדומה למכשירים של סמסונג (Samsung), ושיפור אמיתי באפליקציית המפות של החברה לו כולם מחכים כבר מזה זמן רב מדי. על השלטים שנצפו במקום (בתמונה בהמשך) נראית הספרה 8, כך שאין מקום לספק.

iPhone 6? עוד לא

מאז 2010, עת הצגת ה-iPhone 4, לא הציגה חברת אפל שום מכשיר אייפון בכנסי ה-WWDC. גם השנה אנו לא צפויים לראות מכשיר אייפון בכנס השנתי, אך סביר להניח שנמצא רמזים לאייפון 6 ב-iOS 8, כמו שנמצאו רמזים לאייפון 5 ב-iOS 6. על פי השמועות, לאייפון 6 עתיד להיות מסך בגודל של 4.7 אינץ', ואם ממש יתמזל מזלנו נראה גם אח גדול, פאבלט, עם מסך בגודל של 5.5 אינץ'. על כל פנים, נצטרך להמתין לחודשים אוגוסט-ספטמבר, אז, בדרך כלל, מכריזה החברה על מכשירי iPhone חדשים לצד מכשירי ה-iPod השנתיים.

OS X, מחשבי Mac ו-Apple TV

אם בשנה שעברה קיבלה מערכת ה-iOS את העדכון הוויזואלי המשמעותי, הרי שהשנה זה תורה של מערכת ההפעלה למחשבים – OS X. לא נראה שמבחינתה של אפל צפויה כאן הפתעה גדולה, אבל ככל הנראה החברה תבצע שינויים וויזואליים כדי לגרום למערכת להיראות דומה יותר לגרסה הניידת ואינטגרציה בין האפליקציות. כמו כן, בשנה שעברה נחשפה מערכת ההפעלה OS X 10.9 ומכיוון שהשם OS X 10.10 בעייתי במקצת, ייתכן ונראה השנה את OS X 11. את השם הפעם אפל לא תביא מעולם החיות, אלא ממקום מסוים בארה"ב. בגזרת מחשבי ה-Mac החברה צפויה להציג מחשב iMac במחיר נמוך, ודגם מחודש ל-Macbook Air עם תצוגת הרטינה המשלב את דור המעבדים האחרון של אינטל (Intel). בגזרת הטלוויזיה צפויה החברה להציג שינוי משמעותי ל-Apple TV, כאשר זו צפויה לכלול יכולות גיימינג, עיצוב חדש ומרענן ואף להציג שידורי טלוויזיה חיים באמצעות חיבור ייעודי.


אזניות חדשות בשילוב עם Beats

אלא אם לא התעדכנתם בסוף השבוע האחרון, בוודאי שמעתם על עסקת Apple-Beats הגדולה. לאחר שאפל רכשה את יצרנית מוצרי האודיו היוקרתית בסכום של 3 מיליארד דולרים, אין לדעת אם החברה תעדיף לחכות עם המוצרים המשותפים או שמה לשים את כל הקלפים על השולחן כבר בהתחלה. ייתכן ונראה אזניות חדשות שיותאמו במיוחד לשימוש במכשירי החברה, כולל מקשי השליטה במוזיקה וכפתור להפעלת Siri, ואף תחנות עגינה ייחודיות בהן ישולבו רמקולים עם יכולות הסאונד של Beats. מכיוון שהעסקה נסגרה רק בשבוע שעבר, הסיכוי שאכן נראה פירות מהמיזוג הזה הוא נמוך מאוד.

iOS 8 Logo
ההכנות לקראת האירוע: מה עומד מאחורי הגלים? צילום: The Verge

שעון חכם, בית חכם ו-CarPlay
השעון החכם של אפל תופס כותרות אין סוף בשבועות האחרונים. על פי השמועות, מדובר בשעון שיתממשק עם מכשירי החברה ויציג מידע בזמן אמת ויכלול מד דופק, מד צעדים ועוד. מערכת ההפעלה של השעון צפויה להיות מעין אחות קטנה של iOS – ייתכן שזו תהיה מערכת חדשה לגמרי או את זו שקיימת ב-iPod Nano.

לפני ימים בודדים דלפו שמועות לפיהן אפל תציג בכנס השנתי מערכת חכמה לשליטה על הבית. בעזרת המערכת, ניתן יהיה להדליק ולכבות את האור, את האזעקה, לפתוח את שער החנייה ועוד. על פי הדיווחים, המערכת תשתמש בשירות הניווט בתוך מבנים של החברה, iBeacon, שקיים ב-iOS 7 וכבר פועל בכמה חנויות בעולם, ותזכה את המוצרים שיתמכו בה למיתוג – Made for iPhone. אמנם על מערכת ה-CarPlay של החברה אנו לא מצפים לשמוע בכנס, אך נשמח לשמוע על הרחבת היצע החברות שיציעו את השירות, וכמו כן על אפשרות להביא את השירות לרכבים בעלי מערכת מולטימדיה רגילה.

לפני כמה ימים הבטיח בכיר באפל כי המוצרים הגדולים של החברה עוד לפנינו. אין ספק כי החברה תצטרך לעבוד קשה על מנת להחזיר את נתח השוק אותו גוגל (Google) מקטינה בכל יום שעובר.

הצטרפו אלינו לעדכונים חיים מהכנס ביום שני בשעה 20:00 שעון ישראל.