מתחזקות השמועות כי נוקיה תשיק מכשיר מבוסס 'ווינדוס-פון 8' בעל מצלמת עם חיישן של 41 מגה-פיקסל, למעשה מדובר בדגם המקביל למכשיר ה'נוקיה 808 פיור-וויו', אשר זכה לשבחים בתערוכת הסלולר של ברצלונה לשנת 2012 והציג יכולות צילום מרשימות במיוחד בזכות החיישן הענק, אך לאכזבת רבים הריץ את מערכת ההפעלה מיושנת 'סמביאן'.

האתר My Nokia Blog, טוען כי מקור פנימי בנוקיה אישר כי בחברה הפינית בוחנים שני אבי-טיפוס, האחד עם מעבד כפול ליבה ואחד מרובע ליבה מסוג 'סנאפדראגון 800' אך לפי המקור לא בטוח כי המכשיר ישוחרר עם מעבד זה שכן כרגע המכשיר "סובל" מזמן סוללה לא משביע רצון. המכשיר נקרא באופן פנימי 'איוס' (EOS) וכרגע טרם ידוע אם המכשיר יצטרף למשפחת מכשירי הלומיה של החברה או שמא בנוקיה יחליטו למתג את המכשיר בעל המצלמה המפלצתית בשם אחר.

פרטים נוספים שהמקור הדליף אודות המכשיר מעבד למעבד הוא שהוא יכלול סוללת 2000mAh – זהה לזאת שנמצאת במכשיר ה'לומיה 920' ובנוסף לחיישן המצלמה המגודל, המכשיר כנראה יכולל מסך ברזולוציה זהה של 1280×768. עוד נטען כי המכשיר יכלול פלאש הן מסוג קסנון ולד – לתצלומים קרובים ורחוקים, יציאת HDMI, כניסה לכרטיס זיכרון ורדיו FM. אין ספק שמדובר במכשיר מסקרן במיוחד, אך כרגע עם כל הכבוד למקור חשוב לזכור כי מדובר בשמועה לא מאומתת בלבד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.