תפוצת לפי גרסאת מערכת הפעלה בפינלנד.

ווינדוס-פון, מערכת ההפעלה הניידת מבית מיקרוסופט, עושה חיל בפינלנד, מגרש הבית של חברת נוקיה, ומצליחה לתפוס שם נתח שוק משמעותי בקצב מרשים.

גדולה בפינלנד

על-פי נתונים של חברת StatCounter, המנטרת את התעבורה באינטרנט – ב-29 לאוקטובר, ערב ההשקה של גרסה 8 של מערכת ההפעלה הניידת מבית רדמונד, עמד נתח השוק של ווינדוס-פון בפינלנד על קצת יותר מ-15%, אותם הצליחה להשיג הגרסה הקודמת. כמעט ארבעה חודשים מאוחר יותר, נתח השוק של מערכת ההפעלה הניידת מבית רדמונד עלה לקצת יותר מ-20% מכלל מכשירי הטלפון בפינלנד.

תפוצת לפי גרסאת מערכת הפעלה בפינלנד.

נראה כי מערכת ההפעלה של מיקרוסופט נהנית מ'ייתרון הביתיות' בפינלנד וממשיכה לצמוח בקצב קבוע, אם כי מאכזב לראות כי השקת הגרסה החדשה לצד חומרה חדשה כמו ה-Windows Phone 8x וה-Lumia 920 לא גרמו לעלייה חדה במכירות אלא המשיכו מגמה קיימת. בנוסף, ראוי לציין כי כמות מכשירי נוקיה בהם עשו שימוש בפינלנד נמצאת רק במקום השני מבחינת טבלת המכירות, מעל מכשירים מתוצרת סמסונג, אם כי יש לזכור כי מדובר לא רק בטלפונים חכמים אלא גם במכשירי נוקיה המריצים גרסה ישנה יותר של סמביאן. במקום הראשון, במידה ותהיתם, נמצאת אפל.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.