תפוצת לפי גרסאת מערכת הפעלה בפינלנד.

ווינדוס-פון, מערכת ההפעלה הניידת מבית מיקרוסופט, עושה חיל בפינלנד, מגרש הבית של חברת נוקיה, ומצליחה לתפוס שם נתח שוק משמעותי בקצב מרשים.

גדולה בפינלנד

על-פי נתונים של חברת StatCounter, המנטרת את התעבורה באינטרנט – ב-29 לאוקטובר, ערב ההשקה של גרסה 8 של מערכת ההפעלה הניידת מבית רדמונד, עמד נתח השוק של ווינדוס-פון בפינלנד על קצת יותר מ-15%, אותם הצליחה להשיג הגרסה הקודמת. כמעט ארבעה חודשים מאוחר יותר, נתח השוק של מערכת ההפעלה הניידת מבית רדמונד עלה לקצת יותר מ-20% מכלל מכשירי הטלפון בפינלנד.

תפוצת לפי גרסאת מערכת הפעלה בפינלנד.

נראה כי מערכת ההפעלה של מיקרוסופט נהנית מ'ייתרון הביתיות' בפינלנד וממשיכה לצמוח בקצב קבוע, אם כי מאכזב לראות כי השקת הגרסה החדשה לצד חומרה חדשה כמו ה-Windows Phone 8x וה-Lumia 920 לא גרמו לעלייה חדה במכירות אלא המשיכו מגמה קיימת. בנוסף, ראוי לציין כי כמות מכשירי נוקיה בהם עשו שימוש בפינלנד נמצאת רק במקום השני מבחינת טבלת המכירות, מעל מכשירים מתוצרת סמסונג, אם כי יש לזכור כי מדובר לא רק בטלפונים חכמים אלא גם במכשירי נוקיה המריצים גרסה ישנה יותר של סמביאן. במקום הראשון, במידה ותהיתם, נמצאת אפל.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • נתי גל

  אחרי שקראתי המון אביעזר, אני לא מאמין לכל הנתונים הנ"ל ולא משתכנע מהם.

 • בולי

  נו באמת.. נוקיה זה פינלנד לא פלא שזה 20% מכלל האוכלוסייה. גם כל עובדי נוקיה מקבלים WP8 ודוחפים את זה לחברים ומשפחות יותר.

  זה ממש לא מפתיע ואין בזה שום עלייה ל WP8 שלא מתפתחת. משתמשי WP8 רק מפסידים – תוכנות שיוצאות לאייפון ואנדרואיד לא מגיעות וכנראה לא יגיעו אליהם בזמן הקרוב.

 • ירח של חמלה

  הזמן יעשה את שלו. WP תעלה למעלה.
  אפל לאט לאט תדעך וכל זה מהסיבה הפשוטה שהקוסם כבר איננו והחברה חיה על רסיסי ההילה שלו.
  נראה לי סביר שבעוד שנתיים שלוש אפל יאבדו נתח גדול מאד מהשוק.
  המקום שבו צריכה מייקרוסופט להשקיע כרגע הוא לנצל את המונופול שלה בתחום המחשוב האישי ולהביא לאינטגרציה מרחיקת לכת. זה לא שאין את זה היום, אבל היום זה ברמה ירודה.
  גוגל מנסה לחתור לכיוון אבל הסיכוי שMS תצליח עם הסלולרי גדול מהסיכוי שגוגל תצליח עם מערכת ההפעלה.
  אני חושב שצריך להמר על WP8

 • me

  20% בפינלנד זה נשמע הרבה אבל זה מעט מאוד.
  בפינלנד גרים קצת יותר מ-5 מליון אנשים והשוק שם אפילו יותר קטן מבארץ
  אז זה לא אומר הרבה על מגמת השוק העולמי. 

 • אדם

  קשה לי להתרגש ממערכת ההפעלה הזו.
  הייתי היום במתחם של סמסונג בדיזינגוף סנטר, עם הAtiv S,
  מסך אדיר מגע מעולה מהירות פשוט טס, אבל המערכת הפעלה שיעממה אותי ברמות.
  נכון שהאנימציות במעבר מדליקות, שכל החוויה היא שונה אבל פשוט השתעממתי.

 • אחד

  יפה המערכת תופסת תאוצה