וודאי לא פעם נתקעתם עם סלולרי ששבק חיים בשל סוללה שהתרוקנה, וכחוק מרפי הייתם זקוקים לו יותר מהכל. אנחנו לא מדברים על עוד כמה דקות בפייסבוק או לבדוק מיילים, אלא על מקרים דחופים ולא צפויים כמו הוצאת שיחה חשובה, שליחת הודעה או איתור כתובת במפה. פרויקט חדש בקיקסטרטר מנסה לתת פתרון בדיוק בשביל זה – הכירו את Fuel (דלק), מטען החירום הקטן ביותר בעולם.

מדובר במטען קטן מימדים המיועד למצבי חירום מיוחדים, כאלה שאתם זקוקים לסלולרי יותר מכהכל. מידותיו 3.3 ס”מ על 2.2 ס”מ ומסוגל להיתפס במחזיק המפתחות בלי לתפוס יותר מידי מקום. הוא כולל סוללה בעלת הספק של 220 מיל-אמפר בלבד, שלדברי היצרן מסוגלת לספק כ-20 עד 30 דקות שיחה, ומספר שעות המתנה של מכשיר ממוצע. כאמור, הוא לא מיועד לשימוש לזמן ממושך אלא רק לחירום.

ה-Fule משתמש בחיבור ה-microUSB הסטנדרטי להטענה ומתאים כמעט לכל סלולרי פרט למכשירי אפל, אם כי מתוכננת גרסה מותאמת בהמשך. הוא נטען בחיבור לכל שקע USB סטנדרטי והסוללה מסוגלת לפעול עד ל-500 מחזורי טעינה.

באופן לא מפתיע, הפרויקט קבע מטרה של $20,000, וכבר בעת כתיבת שורות אלה הוא הגיע לסכום מעל $25,000 כך שהפרויקט יוצא לפועל. מחירו של המטען צפוי לעמוד סביב $25, אולם למשקיעים בקיקסטרטר יוכלו לקבלו כבר בסכום ההתחלתי של $15. למרות ששוב בדומה לפרויקטים אחרים בקיקסטרטר (כדוגמת MiiPC) נראה כי הם מנצלים את הבמה לפרסום וקצת כסף, היצרן אומר כי הם זקוקים למשקיעים כדי לרכוש מכונות ייצור ולבצע הסמכות הרגולציה העולמיות. עוד על Fuel, בעמוד הפרויקט בקיקסטרטר.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אתם טמבלים

  "מה הבעיה" "מה הבעיה"
  מה הבעיה לקנות עוד טלפון סלולרי קטן ולשים אותו בכיס וכשנגמרת הסוללה להחליף אליו?

  • עומר

   במילה אחת ? כסף… כניראה שזה יהיה יותר זול מפלאפון קטן בכיס שלא תמיד יוכל לעשות את העבודה של הפלאפון הרגיל , שלא לדבר על זה שזה עוד משקל ועוד מקום בכיס .
   מה שכן אפשר לקנות סוללה נוספת ….

 • מתי123

  לרב מכשירי הדגל אין סוללה ניתנת להחלפה.
  לא כל אנדרואיד הוא גלקסי.

 • נאור

  מה הדבר החדשני והמטורף שמצריך כל כך הרבה כסף? הם לא המציאו את המטענים הניידים, בסך הכל הביאו להם עיצוב וצורה חדשה.

 • סמסונג מס' 1

  אבל גם מה הבעיה להזמין מאתר ebay מטען חירום עם סוללה יותר חזקה….

 • יובל

  זה מעצבן שכל פעם שמרכיבים את הסרטון באתר ולא נותנים פשוט לינק ליוטיוב, אי אפשר לראות את הסרטון בפלאפון.

  בקשר לכתבה לדעתי זה סתם בזבוז, עדיף לקנות עוד סוללה, אולי זה מתאים לפלאפונים שאי אפשר להוציא מהם את הסוללה אבל גם אז יש מגנים וסוללות שטוענים דרך החיבור של הפלאפון.

 • חסוי

  מה לעשות באייפון הדפוק אי אפשר להוציא סוללה

  • בולי

   גם ב HTC ועוד המון מכשירים.

  • סמסונג מס' 1

   אז פעם הבא תקנה גלקסי….

 • אופיר

  מה ההיגון לקנות את זה אם אפשר באמת לקנות סוללה למכשיר נוספת שתספיק ל-100% טעינה =\

 • אחת

  מה הבעיה לקנות באותו הסכום ואפילו כמה דולר יותר סוללה נוספת המספיקה ליותר זמן ?
  אני באופן אישי לא הייתי קונה