מחקר חדש שבדק לאחרונה את כמות משתמשי האינטרנט ברחבי בעולם, בכל חמש היבשות יחדיו, מעלה תוצאה מפתיעה במיוחד. אז כמה באמת משתמשים בטכנולוגיה המחברת את כולנו יחד? הרבה פחות ממה שחשבתם.

המחקר שנערך באמצעות "איחוד התקשורת הבינלאומית" המשתייך לאו"ם, חושף כי כמות המשתמשים המחוברים לרשת האינטרנט עומד על כ-3 מיליארד – רובם במדינות מפותחות, כשלמעשה הנתון מהווה עלייה של כ-6.6 אחוזים משנה שעברה. בנוסף, כך חושף המחקר, באופן לא מפתיע למדי כמות המשתמשים הגדולה ביותר מרוכזת ביבשת אירופה בה נאמדים כמות המשתמשים בכ-78 אחוזים מכלל האוכלוסיה, ואילו יבשת אפריקה חותמת את המחקר עם כמות נמוכה ביותר של כ-11 אחוזים בלבד מכלל האוכלוסיה.

לצורך הסטטיסטיקה, יבשת אסיה, שבה ישראל נכללת, נמצאת במקום לא מחמיא במיוחד בה כמות המשתמשים נאמדת בכ-32 אחוזים מכלל אוכלוסיה המחוברת לאינטרנט – מעט מעל יבשת אפריקה כאמור. בעוד ייתכן שחלקכם ירימו גבה בעקבות תוצאות המחקר, עוד נתון מגלה כי מספר האנשים שאינם מחוברים לרשת האינטרנט נעמד בכ-4.3 מילארד ואילו כ-90 אחוזים מתוכם מתגוררים במדינות מתפתחות.

worldwide-internet-access-2014-11-25-01

אינטרנט בחינם – ולכולם

מלבד פרסום תוצאות המחקר, מציעה איחוד התקשורת הבינלאומית מספר פתרונות דרכם יוכלו הם להגדיל את כמות המשתמשים. על פי הדברים, כפרים נידחים וערים במדינות בהן התקשורת מוגבלת כמו גם מצבם הכלכלי של התושבים, יוכלו להנות מתקשורת שכוללת גם שידורי טלויזיה וגם אינטרנט אלחוטי בעלות של דולר בודד ליום. מטרת איחוד התקשורת, היא להגיע בסופו של דבר לחיבור נוסף של כ-1.5  מיליארד משתמשים חדשים בקצב של כ-5 שנים. זה מצטרף לפרויקט ה-loon של גוגל ופרויקטים נוספים המנסים להביא תקשורת זולה למדינות עולם שלישי.

המצב בישראל כיום משקף בצורה יחסית את מצב המשתמשים המחוברים בעולם. על-פי מחקר שנערך לאחרונה, אחוז המשתמשים מישראל שמחוברים לרשת האינטרנט נאמד בכ-70 אחוזים מעל גיל 12, כלומר כ-5 מיליון תושבים מחוברים. כך שאם אתם קוראים את הכתבה הזו עכשיו – אתם חלק מהסטטיסטיקה.

התמונה באדיבות Shutterstock

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • michael gudelsky

  קרוב לשליש מאוכלוסיית-העולם אין ברזים עם מים זורמים והם אף לא שמעו על אסלת שירותים או על מברשת שיניים. תוסיפו לזה מדינות כגון צפון קוריאה, אפגניסטן ועוד כמה דיקטטורות למיניהן…מפתיע שבכ"ז מספר המשתמשים כבר הגיע ל-3 מיליארד עם כל השימחו והשישו מסביב.

 • Dodge

  אם להגיד את האמת, יש לי הרגשה שישראל תופסת מקום מכובד ברשימת המדינות שהכי הרבה מאוכלוסייתן משתמשת באינטרנט. ורשימת המדינות שמקללות באינטרנט הכי הרבה.

 • Eran

  אז יש כ"כ הרבה אנשים בלי אינטרנט (בדרך כלל עניים) ? בדרך כלל גם לאנשים עניים יחסית יש אינטרנט –
  כנראה המיליארדים האחרים הם האריתראים והסודאנים ואולי קצת ברוסיה והודו -אלה המקומות שהתושבים בהם לא יכולים
  להרשות לעצמם אינטרנט ובדרך כלל גם אין הרבה תשתיות והקליטה גרועה ואיטית (השתיות המוזנחות זה בעיקר באפריקה) .
  אולי בפרויקט loon של גוגל יהיה יותר אנשים עם אינטרנט .

  • חתול תעלול

   את הבעיה הזאת Project Loon בדיוק מנסה לפתור. מעניין אותי מאד איך יתמודד מול תנאי מזג אוויר חריגים או שפשוט ירד מהאוויר ואתו תתנתק הגישה לאינטרנט באותו אזור… (?)