בעקבות החלטת משרד התקשורת לחייב את חברות בזק ו-HOT, היחידות בשוק כיום שספקות תשתית אינטרנט קווית, לאפשר לספקי האינטרנט לשכור מהם את התשתית במחירים מפוקחים, יוצעו החל מהיום בישראל חבילות "באנדל" לחיבור לרשת. כלומר – מעתה לא יהיה צורך לשלם בנפרד גם לתשתית אינטרנט וגם לספק, ולצרכן הישראלי תהיה אפשרות לבחור באחד מהספקיות ולשלם לה, ורק לה, עבור החיבור לאינטרנט, במחיר שיכלול גם את החיבור לתשתית ובמחיר מופחת.

המחירים יורדים
גורמים מעריכים שייקח זמן עד שהרפורמה תפעל במיטבה, ועד שהצרכן הישראלי יתרגל אליה. אותות לכך ניתן לראות כבר עכשיו במחירי החבילות שמציעים חלק מהספקים – חבילות שאמנם מוזילות במעט את המחיר הכולל של החיבור לאינטרנט, אך לא ברמות שמשנות לגמרי את השוק.

כך למשל, חברת אקספון 018 מציעה החל מהיום חיבור אינטרנט מלא על גבי תשתית בזק במהירות של 15 מגה במחיר של 79 שקלים לחודש, 40 מגה במחיר של 89 שקלים לחודש או 100 מגה במחיר של 100 שקלים לחודש. מדובר אמנם במחירים שזולים בכ-40 שקלים מהמחיר המשולב כיום של תשתית + ספק, אבל לא בהוזלה דרמטית במיוחד.

חברת פרטנר תציע באמצעות 012 סמייל מהירות של 15 מגה במחיר של 89 שקלים למשך שנה (לאחר שנה המחיר יעלה ל-109 שקלים) וחיבור של 100 מגה במחיר של 100 שקלים (ולאחר שנה – 120 שקלים). ללקוחות שאין ברשותם מודם בזק או נתב המשלב מודם DSL, תציע 012 נתב משולב מודם בהשאלה לשנה בחינם, כאשר בשנה השנייה הוא יושכר בעלות של 9.90 שקלים לחודש.

המבצעים כבר החלו: המחירים באתר אקספון
המבצעים כבר החלו: המחירים באתר אקספון

בקרוב יחשפו גם נטוויז'ן (שבבעלותה של סלקום), בזק בינלאומי (בבעלותה של בזק), HOTnet (בבעלותה של הוט) וטריפל סי את מחיריהן, אם כי הצפי הוא שגם מחירי החבילות שלהן ינועו בין 90-120 שקלים, לפחות בשלב הראשון.

ראוי לציין כי משרד התקשורת טרם קבע מחיר מפוקח לשכירת התשתית של HOT על ידי הספקיות (בבזק המחיר יעמוד על כ-54 שקלים למנוי), כך שבשלב זה הן ככל הנראה יתבססו על תשתית בזק בלבד. יחד עם זאת, ובניגוד לחברת הוט, תשתית האינטרנט של בזק עדיין לא תומכת במלוא טווח המהירות בכל איזורי הארץ, וסביר להניח שחלק גדול מהחבילות לא יהיה זמין לכל הלקוחות.

טריפל לא רק מהוט

"הצרכן מעתה יוכל להיות בקשר עם חברה אחת בלבד בכל ענייני שירות הלקוחות. במילים אחרות – נגמרו הימים בהם שתי חברות יוכלו לטרטר אתכם בטענה כי מדובר בבעיה בספק או בתשתית"
החל מעוד שלושה חודשים, ב-17 במאי, יחייב משרד התקשורת את בזק להשכיר גם את תשתית קווי הטלפון שלה לספקיות, וסביר להניח שחלקן יחלו להציע חבילות משולבות של אינטרנט וטלפון ביתי (לפחות אלו מהן שלא מציעות שירות כזה כיום). בתאריך זה גם התקשורת בין בזק לספקיות ששוכרות את שירותיה תהפוך להיות ממוחשבת, ובכך תקל על הלקוחות להתחבר או להתנתק לשירות כזה או אחר.

המהלך דומה לרפורמה שנערכה לפני כשלוש שנים בשוק הסלולר, במובן ששלוש חברות הסלולר הגדולות הוכרחו להשכיר את התשתית שלהן למפעילות וירטואליות כמו רמי לוי, גולן טלקום, יו-פון ואחרות, והמשמעויות שלו מבחינת הצרכן הישראלי הן גדולות. מעבר לעובדה שהשוק יהפוך מדואופול (מונופול של שתי חברות) לתחרות בין לפחות שש חברות נוספות (נטוויז'ן, 012, אקספון 018, טריפל סי, HOTnet, ובזק בינלאומי), הצרכן מעתה יוכל להיות בקשר עם חברה אחת בלבד בכל ענייני שירות הלקוחות, חשבוניות וחיובים, ותמיכה טכנית. במילים אחרות – נגמרו הימים בהם שתי חברות יוכלו לטרטר אתכם בטענה כי מדובר בבעיה בספק או בתשתית.

 • או זקנים

  מי צריך טלפון קווי חוץ מעסקים?????

  • איתי מקמל

   מדובר על אינטרנט קווי

  • משה , חיפה

   ומה קורה כשהקו על תשתית אינטרנטית והוא הכרחי לתפקודה של אזעקה?:האם יש לכך כיסוי לפי הרפורמה?

   רפורמה ??? המתחרים מציעים לנו שירותי טלפוניה קווית VOB כמו של פרטנר וסלקום, שבו שיחות הטלפון עוברות על גבי האינטרנט !!! ממש בדיחה !!! בית שבו יש 2 מכשירי טלויזיה -נייחים וניידים -כווולם יהיו מבוססי תשתית אינטרנט ??? בשביל שכלוום לא יקרוס הם צריכים לשווק חבילת מהירות 200 מגה מינימום -אחרת הכל יקרטע…אז מספיק לתחמן אותנו !!! מה קורה בבית שצריכים בו קו נייח לאזעקה /למכשירי מצוקה ועוד ועוד ?? להסתמך על קו נייד של גולן טלקום שהינו ללא קליטה רוב הזמן ?? המתחרים ישווקו קו על בסיס תשתית אינטרנט

 • דניאל

  גיליתי את זה אתמול באפליקציית דיל קראש..מגניב שגולשים הם אלה שמעלים את המבצעים.

 • משה

  אני במחיר של 100 ש"ח לחודש כולל תשתית ל 100 מגה כבר כמה חודשים בערך אצל הוט.
  אני לא משלם על התשתית של הוטנט כי יש לי סים של הוט מובייל.
  בלי הסים כנראה שהייתי משלם 120 ש"ח.

 • דודי

  מעולה! הגיע הזמן. סוף סוף תהיה אלטרנטיבה להוט ונזק

  • K

   נזק?
   אני יודע שהתכוונת לבזק אבל לדעתי הם באמת נזק

   • משה ,חיפה

    דודי …..תתעורר אחי , במקום שנשלם ישירות לבזק ונמשיך להיות לקוחות בזק נהפוך להיות מנויי משנה של תשתית בזק בחסות בסטיונרים נוכלים שישווקו לנו את תשתית בזק במודל משולב המחייב גם ספק יחדיו ומבלי שתהיה לנו כל אפשרות לבחור בחברת תשתית וספק בניפרד !! ו המחיר ? הבזול עולה ביוקררר כמו תמיד …כבר למדנו זאת על בשרנו בקו סלולר של גולן טלקום מנסיון.
    תחרות ??? איזה תחרות בדיוק ?? תחרות גזירת קופונים על גב צרכנים פראיירים שיקבלו תשתיות בזק באמצעות חאפרים ומשווקי משנה ?? מה בדיוק החיסכון והערך המוסף לצרכן המחוייב לרכוש תשתית באמצעות ספק אינטרנט בסטיונר ??? מה התועלת בשרות ובאיכות התשתית וספק האינטרנט לרווחת הצרכן ????? חיסכון של 20 שח לחודש …!!!

    רפורמה ??? המתחרים מציעים לנו שירותי טלפוניה קווית VOB כמו של פרטנר וסלקום, שבו שיחות הטלפון עוברות על גבי האינטרנט !!! ממש בדיחה !!! בית שבו יש 2 מכשירי טלויזיה -נייחים וניידים -כווולם יהיו מבוססי תשתית אינטרנט ??? בשביל שכלוום לא יקרוס הם צריכים לשווק חבילת מהירות 200 מגה מינימום -אחרת הכל יקרטע…אז מספיק לתחמן אותנו !!! מה קורה בבית שצריכים בו קו נייח לאזעקה /למכשירי מצוקה ועוד ועוד ?? להסתמך על קו נייד של גולן טלקום שהינו ללא קליטה רוב הזמן ?? המתחרים ישווקו קו על בסיס תשתית אינטרנט.
    יום שחור לצרכני האינטרנט בישראל !!! ללא תשתיות בזק כווולם יכולים לשווק רק חבילת בלונים מלאי הליום ….עלאאק רפורמה ותחרות – זהו אנחנו הצרכנים/הציבור לא טיפשים כמו שמשרד התקשורת חושב לעשות מאיתנו …הציבור התחיל להשתמש בהגדרה הנכונה- " ה ל א מ ה "——— בעוד 5 שנים כשנצטרך לחקור מדוע תשתיות התקשורת אצלינו מפגרות אבי ברגר יצטרך לתת את ההסברים: מדוע הוא מעדיף חברות קומבינה וגוזרי קופונים, שאין להם לא כוונה ולא רצון לשים כסך על תשתיות, על פני חברה אמיתית שמנוהלת היטב ומשקיעה כסף אמיתי בתשתיות. מדוע הוא מחליט להעניש חברה מצליחה – שהציבור מחזיק 70% ממניותיה, ומקדם חברות שכל מטרתם להתגלח על ההצלחה שלה ולפגוע בה, וכל זה כשעדיין ידיה של בזק כבולות בחסמים שמונעים ממנה להציג חבילות תקשורת אטרקטיביות לרווחת הציבור.

  • משה כהן , חיפה

   חחחחחחחחחחחח…הטייקון הנוכל מיכאל גולן וצי הטרולים שלו בכל כתבה באתר מכובד זה יחצנ"י גולן לא מפסיקים להשקיע רק להשמיץץץ כווולם בשוק התקשורת והסלולר בכדי לשווק חברת פח ולהסתיר נוכלות בהתנהלות גולן בישראל עם אפסס השקעות ועושק תשתיות כווולם.

   על נזק וחזירות בגולן מתלוננים ??

   מיכאל גולן מתקיים כאן בזכות כספי הציבור מבלי להשיקע אגורה בישראל ומחכה גם לעשוק תשתיות בזק/הוט בכדי לשווק טריפל GOLAAN HARA BOX כדי לגזור עוד קופון אההה ??
   כמו מודל בסלולר ללא עושק תשתיות סלקום ובזק/הוט כעת גולן יכול לשווק חבילת טריפל ביוב …)))

   אני לא בדיוק מצליח להבין, מדובר על נותני תשתית וירטואלית?מי אחראי לאיכות/שרות המהירות פס הרחב -איכות הקו הנייח – תעבורה ברשת ללא קיפול הצינור ..?? המתחרים ??? עובדים עלינו בעוד רפורמה שאין בה כל יתרון בדיוק כמו בשוק הסלולר – גם מיכאל גולן חשב שמליוני מנויים יתניידו מיד לגולן …אז היגיעה הזמן שכוולם ידעו שבישראל אין פראיירים יותר .למה לא לעודד את החברות השונות להקים תשתית משלהם שבאמת תתחרה בבזק ובהוט?כבר היום יש ספק תוכן וספק תשתית.

   כל הרעיון היה לפתוח את השוק לתחרות שיהיו מתחרים לבזק.

   עכשיו רוצים שמתחרים לבזק ימכרו גם תשתית בלי שלמעשה תיהיה להם באמת תשתית משלהן, על התשתית של בזק?

   משהו כמו מפעיל וירטואלי של סלולר?

   למה לא לעודד את החברות השונות להקים תשתית משלהם שבאמת תתחרה בבזק ובהוט ??