מיקרוסופט (Microsoft) הפסיקה סופית את תמיכתה במערכת ההפעלה הוותיקה Windows XP בתחילת השנה ונראה כי אט אט המשתמשים מתחילים לוותר עליה.

בנתונים חדשים שהתפרסמו, מערכת ההפעלה של מיקרוסופט שהושקה ב-2002 אמנם עדיין מותקנת בכ-23 אחוזים מכלל מחשבי ה-PC שבשוק, אולם מאז אפריל השנה היא רשמה ירידה חדה של כ-10 אחוזים וכמעט 20 אחוזים מאז יולי 2013. הנהנים העיקריים אלו מערכות ההפעלה החדשות יותר, Windows 7 שלה כ-53 אחוזים מהשוק ו-Windows 8.1 עם כ-13 אחוזים סה”כ.

מיקרוסופט יכולה לנשום לרווחה, שכן גם לאחר השקת Windows 8, רבים מבעלי Windows XP העדיפו להישאר עימה. הערכות הן שסיום התמיכה הרשמית במערכת לצד מכירות של מחשבים חדשים בניהם מחשבי ה-Surface של החברה, תרמו לעלייה של מערכת ה-Windows 8.1.

השוק בירידה
אם מסתכלים על המספרים בשנה האחרונה, שוק המחשבים נמצא בהאטה, זאת לצד ירידה בהיקף מכירות הטאבלטים בהשוואה לשנה שעברה. במיקרוסופט מקווים כי עם יציאת מערכת ה-Windows 10 באמצע שנה הבאה, הדבר יגרום להתעוררות השוק הרדום יביא רבים לשדרג לחומרה חזקה וחדשה יותר.

Windows 10 כזכור מביאה מספר חידושים לשולחן העבודה כמו כפתור ההתחל אשר הוסר עם Windows 8, מרכז התראות מרכזי, אנימציות וממשק חדש, ריבוי שולחנות עבודה ועוד.

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.