מיקרוסופט (Microsoft) הפסיקה סופית את תמיכתה במערכת ההפעלה הוותיקה Windows XP בתחילת השנה ונראה כי אט אט המשתמשים מתחילים לוותר עליה.

בנתונים חדשים שהתפרסמו, מערכת ההפעלה של מיקרוסופט שהושקה ב-2002 אמנם עדיין מותקנת בכ-23 אחוזים מכלל מחשבי ה-PC שבשוק, אולם מאז אפריל השנה היא רשמה ירידה חדה של כ-10 אחוזים וכמעט 20 אחוזים מאז יולי 2013. הנהנים העיקריים אלו מערכות ההפעלה החדשות יותר, Windows 7 שלה כ-53 אחוזים מהשוק ו-Windows 8.1 עם כ-13 אחוזים סה”כ.

מיקרוסופט יכולה לנשום לרווחה, שכן גם לאחר השקת Windows 8, רבים מבעלי Windows XP העדיפו להישאר עימה. הערכות הן שסיום התמיכה הרשמית במערכת לצד מכירות של מחשבים חדשים בניהם מחשבי ה-Surface של החברה, תרמו לעלייה של מערכת ה-Windows 8.1.

השוק בירידה
אם מסתכלים על המספרים בשנה האחרונה, שוק המחשבים נמצא בהאטה, זאת לצד ירידה בהיקף מכירות הטאבלטים בהשוואה לשנה שעברה. במיקרוסופט מקווים כי עם יציאת מערכת ה-Windows 10 באמצע שנה הבאה, הדבר יגרום להתעוררות השוק הרדום יביא רבים לשדרג לחומרה חזקה וחדשה יותר.

Windows 10 כזכור מביאה מספר חידושים לשולחן העבודה כמו כפתור ההתחל אשר הוסר עם Windows 8, מרכז התראות מרכזי, אנימציות וממשק חדש, ריבוי שולחנות עבודה ועוד.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • uziel

  זה לא פייר. קניתי מחשב I7 עם לוח אסוס, ואי אפשר להתקין עליו XP. אז מכריחים אותי להתקין WIN7 או WIN8. יש לי כרטיס מסך חזק מאוד, וגם כרטיס טלוויזיה מדהים עם תוכנה מצוינת שלו, והכל יעוף לפח, כי מערכות ההפעלה לא תומכות בהם. זאת קנונייה.

 • Dodge

  אכן. בתחום הסלולר יש כול שנה שיפורי ביצועים, טכנולוגיה פורצת דרך חדשה (למשל חיישן טביעות אצבע, מסך QHD, עמידות במים) ולעומת זאת בתחום המחשבים כבר אין מה לחדש. בנוסף רוב המחשבים היום כוללים ווינדוס 8, מה שגורם לאנשים להעדיף את המחשב הישן.

 • Yossi Cohen

  המחשב שלי מ2007 עם Q6600 והיה עם 470GTX (נשרף עכשיו אני עם 430 GT) ו4GB DDR3 ראם לא מזמן הוספתי לו 128 GB SSD ועכשיו הוא טס.
  בקרוב אני אקנה מחשב גיימינג חדש אבל השוק בירידה כי לרוב האנשים כבר יש מחשב שעושה את מה שצריך…

 • user30000z

  8.1 פשוט מעולה

 • יוחאי

  הסיבה העיקרית לדעתי לירידה בשוק היא שאנשים קונים מחשבים חזקים ונשארים עם אותו מחשב כמה שנים טובות ולא מחליפים כל שנה בניגוד לטלפונים סלולריים