מערכת ההפעלה החדשה לטאבלטים של מיקרוסופט, Windows RT, היא פלטפורמה “בעייתית” בהשוואה למערכת המלאה Windows 8. היא רצה על ארכיטקטורת ARM ולא על X86, כך שלא ניתן להפעיל על המחשבים המריצים את אותם היישומים הקיימים בגרסה השולחנית בממשק ה-Modern UI. היישומים היחידים שיכולים לעבוד הם אלה אשר הותאמו באופן מלא למערכת וזמינים להורדה בחנות דרך ממשק האריחים בלבד ושעברו את בדיקת מיקרוסופט, כך שאנו מאוד מוגבלים ביכולות של המחשב וגם מוגבלים בשל ארכיטקטורת ה-ARM. אך האם מדובר אכן במגבלה טכנית? מסתבר שלא.

האקר, או חוקר האבטחה אם תרצו בשם Clrokr טוען כי הוא מצא דרך לעקוף את מערכת האבטחה של Windows RT, כך שהיא אינה בודקת האם היישומים נחתמו דיגיטלית על ידי מיקרוסופט. Clokr אומר למעשה כי Windows RT זהה בפעולתה ל-Windows 8 ויישומים צד שלישי שפועלים על 8 כיום יכולים לעבוד גם בגרסת ה-RT, אולם החדשות הרעות כרגע, כי הפריצה אנה נשמרת לאחר הפעלת המחשב, ממש בדומה לתהליך ה-Jailbreak במכשירי האייפון.

עדיין לא מדובר על שינוי בהתאמה של יישומי x86 ל-ARM, ועדיין היישומים צריכים לעבור קומפילציה לגרסת ה-RT, אך מדובר על פריצה בהגדרות הזיכרון שמאפשרת להפוך כל יישום שולחני המותאם ל-Windows 8 גם לעבור התאמה ל-RT. זו בשורה שיכולה בהחלט להשפיע על צרכני הטאבלטים של מיקרוסופט לעתיד, וגם לפתוח דלת לכמות גדולה של יישומים שחסרים במערכת כיום.

תמונה: vernieman

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.