בשבוע שעבר סיפרנו לכם על ההאקר Clrokr שמצא דרך לעקוף את מערכת האבטחה של Windows RT ואיפשר ליישומי Windows 8 לעבוד גם על גרסת ה-RT. כעת הושק הכלי רשמי שגם זמין לכל דורש.

הכלי, אשר מכונה RT Jailbreak tool וזמין להורדה ב-XDA, מאפשר להתקין כל אפליקציה הפועלת על Windows, גם על מכשירי טאבלט מבוססי ARM. במילים אחרות, רוב היישומים הפועלים על Windows 8 לא אמורים לעבוד שכן הם מותאמים למעבדי x86, אבל עם הכלי החדש ניתן לבצע התאמה וקומפילציה ליישומים לצורך התאמה לממשק החדש במערכת ה-Windows RT. המפתח אפילו הגדיל לעשות והצליח להריץ על טאבלט ה-Surface מערכת וירטואלית המריץ את מערכת ה-OS X ללא כל בעיה. כן, מערכת מקינטוש בת 15 שנה רצה על ה-Surface.

ואולם, החסרון הגדול של פריצת ה-Jailbrack ל-RT היא שהיא פריצה תלויה, כך שבכל הפעלה מחדש נדרש לבצע את הפריצה מחדש, למרות שהטאבלטים המודרניים לא מיועדים לכיבוי והדלקה מרובים, בכל זאת זה נוח להסתמך עליו.

כעת כשיותר קל לפתח אפליקציות לטאבלטים מבוססי ARM למערכת ה-Windows RT, מיקרוסופט וודאי תנסה לבלום את הפריצה בעדכון עתידי, או אולי תאמץ אותה ותקל על המפתחים ובכך תעשיר את המערכת שעדיין לא מצליחה להתרומם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.