בשבוע שעבר סיפרנו לכם על ההאקר Clrokr שמצא דרך לעקוף את מערכת האבטחה של Windows RT ואיפשר ליישומי Windows 8 לעבוד גם על גרסת ה-RT. כעת הושק הכלי רשמי שגם זמין לכל דורש.

הכלי, אשר מכונה RT Jailbreak tool וזמין להורדה ב-XDA, מאפשר להתקין כל אפליקציה הפועלת על Windows, גם על מכשירי טאבלט מבוססי ARM. במילים אחרות, רוב היישומים הפועלים על Windows 8 לא אמורים לעבוד שכן הם מותאמים למעבדי x86, אבל עם הכלי החדש ניתן לבצע התאמה וקומפילציה ליישומים לצורך התאמה לממשק החדש במערכת ה-Windows RT. המפתח אפילו הגדיל לעשות והצליח להריץ על טאבלט ה-Surface מערכת וירטואלית המריץ את מערכת ה-OS X ללא כל בעיה. כן, מערכת מקינטוש בת 15 שנה רצה על ה-Surface.

ואולם, החסרון הגדול של פריצת ה-Jailbrack ל-RT היא שהיא פריצה תלויה, כך שבכל הפעלה מחדש נדרש לבצע את הפריצה מחדש, למרות שהטאבלטים המודרניים לא מיועדים לכיבוי והדלקה מרובים, בכל זאת זה נוח להסתמך עליו.

כעת כשיותר קל לפתח אפליקציות לטאבלטים מבוססי ARM למערכת ה-Windows RT, מיקרוסופט וודאי תנסה לבלום את הפריצה בעדכון עתידי, או אולי תאמץ אותה ותקל על המפתחים ובכך תעשיר את המערכת שעדיין לא מצליחה להתרומם.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • חסוי חסו

  אני ניסיתי כמה פעמים לפתוח את היישום של הפריצה וזה לא נותן לי לפתוח את זה המחשב מודיע שווינדוס לא מזהה את החתימות הדיגיטליות ואין לי אפשרות לפתוח אותו! אני צריך בבקשה פתרון דחוף !!!!! אם אפשר לשלוח תשובות גם למייל:[email protected] תודה מראש!!!!

 • שאלה

  האם יש אפשרות להוריד מדיה פלייר או משהו לצפיית וידיו עם קובץ תרגום בווינדוס RT? וניסיתי להתקין את הפריצה אבל זה לא נראה שיש שינוי.. איך אני יכולה לדעת אם זה הופעל?

 • אריאל

  שלום, ברשותי ווינדוס 8 rt, ואחרי שקראתי את הכתבה שמחתי נורא על הפריצה, אל לאחר כמה ניסיונות נוכחתי לדעת שהפריצה העדכנית ביותר איננה עובדת..!

  אשמח להדרכה נוספת
  בברכה-אריאל.

  נ.ב: שאלה נוספת- האם ישנה אפשרות להתקין את הגרסה המלאה של WI 8 ומהי הדרך היעילה ביותר לעשות זאת? (אני שואל פשוט כדי שאוכל לבסוף להתקין תוכנות חינמיות פשוטות באמצעות הרשת)

  תודה רבה.

  • שלום אריאל
   בפורום XDA יש לא מעט אנשים אחרים שנתקלו גם בבעיות, תראה אם אחת הבעיות מתרחשת בדומה לשלך. לגבי שאלתך השנייה, לא ניתן להתקין Win8 מלא

 • רן

  אלה שלא רוצים לשלם על טאבלט מאות דולרים.

 • בולי

  מגניב אבל מי משתמש ב RT.

  • @@

   רק המשתמשים של הטאבלטים ,זה מיועד בשביל טאבלטים כי זאת גרסה
   שלא מתאימה למעבדים וצורת מחשב , בינתיים אפשר לפרוץ את ה RT
   רק לטאבלטים עם המערכת ,כל הטאבלטים של סמסונג החדשים ושל כל החברות
   האחרות שהוציאו את הטאבלטים שלהם על המערכת .