בקשר אולי ישיר להודעת מיקרוסופט על רכישת נוקיה, מגיע מידע על השוק של מערכת ההפעלה הצעירה 'ווינדוס פון' (Windows Phone) ולפיו היא עולה בהתמדה והגיע השנה לשיא של 8.2 אחוז, בחמש המדינות האירופאיות הגדולות.

המידע מגיע מקבוצת המחקר Kantar הממוקמת באנגליה, אשר מדדה את נתח השוק של המכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט. על-פי הדו"ח האחרון של הקבוצה, נתח השוק של מערכת ההפעלה עומד על 8.2 אחוז באנגליה, צרפת, גרמניה איטליה וספרד. מערכת ההפעלה המיקרוסופטית ממקמת את עצמה במקום השלישי אחרי 'אנדרואיד' (Android) של גוגל ו-iOS של אפל.

לצורך השוואה נתח השוק של מערכת ההפעלה בתקופה המקבילה אשתקד עמד על 4.9 אחוז, כך שנתח השוק של מכשירי ה'ווינדוס פון' באירופה כמעט הכפיל את עצמו, אך בעוד שבעולם הישן נראה כי מערכת ההפעלה זוכה לעדנה, הרי שבארצות הברית לא כך המצב – נתח השוק של מערכת ההפעלה עומד רק על 3.5 אחוז, גדילה של 0.5 אחוז בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

את הקפיצה המשמעותית ביותר בנתח השוק ביצעה מערכת ההפעלה דווקא במקסיקו, שם עומד נתח השוק של מערכת ההפעלה על 12.5 אחוז, שכנראה נובע בעקבות שיחרור של מכשירי Windows Phone מוזלים המיועדים לשווקים מתפתחים – דומיניק סנבו (Dominic Sunnebo) מנתח אסטרטגי בכיר ב-Kantar מסכם: "אפל וגוגל לוקוחות את החלק הארי בכותרות וממשיכות לשלוט בנתח השוק של מכירת המכשירים החכמים, כך שקל לשכוח כי ישנה מערכת הפעלה שלישית שעשוייה להתגלות כיריבה של ממש. [נתח השוק] של 'ווינדוס פון' מונע בעיקר על ידי מכירה של מכשירי טלפונים-חכמים מוזולים תוצרת נוקיה כמו ה'לומיה 520' (Lumia 520)".

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.