הישג משמעותי למערכת של מיקרוסופט: דוח של IDC קובע כי ברבעון הראשון של שנת 2013, 3.2 אחוזים מהמכירות היו של Windows Phone. לראשונה, מיקרוסופט מצליחה לעקוף את המערכת של BlackBerry בהפרש קטן עם 2.9 אחוז נתח שוק ולתפוס את המקום השלישי בשוק מערכות ההפעלה לסמארטפונים בעולם וצמיחה מרשימה של 133 אחוז בהשוואה לרבעון הראשון בשנה שעברה. סך כל המכשירים שנמכרו ברבעון האחרון מבוססי Windows Phone הם 7 מיליון, מתוכם כ-5.6 מיליון מכשירים לזכותה של נוקיה עם סדרת הלומיה.

אנדרואיד עדיין בראש
המקום הראשון כמובן שייך למערכת של גוגל, עם 75 אחוז נתח שוק ברבעון הראשון ו-162 מיליון מכשירים שנמכרו, בהפרש משמעותי מול אפל עם 17.3 אחוז נתח שוק ו-37.4 מיליון מכשירים שנמכרו ברבעון. מדובר בצמיחה של כמעט 80 אחוז למערכת האנדרואיד בהשוואה לרבעון אשתקד, אז עמדה המערכת על כ-59.1 אחוז ו-23 אחוז לאפל.

המקום הרביעי שמור למערכת הלינוקס הרצה על מספר מצומצם של מכשירים והחמישי לסימביאן עם צניחה של 88 אחוז ו-1.2 אחוז נתח שוק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.