הישג משמעותי למערכת של מיקרוסופט: דוח של IDC קובע כי ברבעון הראשון של שנת 2013, 3.2 אחוזים מהמכירות היו של Windows Phone. לראשונה, מיקרוסופט מצליחה לעקוף את המערכת של BlackBerry בהפרש קטן עם 2.9 אחוז נתח שוק ולתפוס את המקום השלישי בשוק מערכות ההפעלה לסמארטפונים בעולם וצמיחה מרשימה של 133 אחוז בהשוואה לרבעון הראשון בשנה שעברה. סך כל המכשירים שנמכרו ברבעון האחרון מבוססי Windows Phone הם 7 מיליון, מתוכם כ-5.6 מיליון מכשירים לזכותה של נוקיה עם סדרת הלומיה.

אנדרואיד עדיין בראש
המקום הראשון כמובן שייך למערכת של גוגל, עם 75 אחוז נתח שוק ברבעון הראשון ו-162 מיליון מכשירים שנמכרו, בהפרש משמעותי מול אפל עם 17.3 אחוז נתח שוק ו-37.4 מיליון מכשירים שנמכרו ברבעון. מדובר בצמיחה של כמעט 80 אחוז למערכת האנדרואיד בהשוואה לרבעון אשתקד, אז עמדה המערכת על כ-59.1 אחוז ו-23 אחוז לאפל.

המקום הרביעי שמור למערכת הלינוקס הרצה על מספר מצומצם של מכשירים והחמישי לסימביאן עם צניחה של 88 אחוז ו-1.2 אחוז נתח שוק.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • פיסיקאי משועמם

  פשוט מדהים! איפה כל אלה שצעקו "חווית משתמש" כל פעם שהם רצו לרדת על אנדרואיד…כנראה שחווית המשתמש של אפל גם לא משהו חחח

 • דודו

  מייקרוסופט התקדמה יפה עם 133% שיעורי צמיחה. הישג בהחלט מרשים.
  היא תמשיך לצמוח עם הוצאתם הקרובה של המכשירים החדשים של נוקיה ותעבור בקלות את אפל שלה כ 17% אחוזים מהשוק.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   לאחוזים בדרך כלל אין משמעות. אם עליתי ממכשיר אחד לשניים אז התקדמתי ב- 100%!!!
   מה שחשוב כאן זה המספרים ובמקרה הזה למיקרוספט עוד דרך ארוכה….

 • ישראל ס

  הרי ברור.
  אנדרואיד היא הכי רצינית והכי יעילה.
  נכון היא לא יפה כמו IOS אבל למי אכפת, אפשר לעשות איתה ועם הטל' הכל!

 • לומד ראיית חשבון

  הכשלון המדהד של מיקרוסופט.
  לפני 5 שנים הם היו במקום השני (אחרי סימביאן) עם 12% נתח שוק.
  ועכשיו 3% מעוררי רחמים

  • הברון רוטשילד

   ומה לגבי סימביאן?
   היא הספיקה למות תוך שלוש שנים.

   המערכת החדשה של מיקרוסופט יפהפיה ואינטואיטיבית. הטעות של מיקרוסופט הייתה שהיא לא עדכנה את מכשירי wp7 לwp8, שלא הכניסה סטטוס באר נוח, שלא סידרה את האפליקציות בנוחות, ובעיקר שלא השקיעה בחנות האפליקציות.

   כשתתקן את זה (והיא יכולה לעשות זאת בקלות) היא תוכל להגיע למקום השני.

  • אלירן

   לפני חמש שנים זאת סיטואציה אחרת לגמרי , הסימביאן הייתה מולבשת על מכשירי דגל מעולים של נוקיה בזמנו וכך תפצה תאוצה . וכמובן שכחת שזאת הייתה תקופה ללא הסמארטפונים כל הפלאפונים בעירך סיפקו את אותו הדבר – מוסיקה , מצלמה , בלוטוס – פה ושם היו חידושים לא משמעותיים.
   לעומת היום שלכל אחד כבר יש סמארטפון וכל שנה נוספים חידושים ללא סוף – מייקרוסופט נכנסה באמצע להזכירך …
   אז תפסיק לבלבל אנשים.

   • לומד ראיית חשבון

    "מיקרוסופט נכנסה באמצע להזכירך… אז תפסיק לבלבל אנשים".
    אלו כמובן דברי הבל שנאמרים בטון מתלהם.
    ברבעון הראשון של 2002 הוצע למכירה באירופה טלפון בשם O2 XDA מבוסס מערכת הפעלה מתוצרת מיקרוסופט בשם Pocket PC 2002 for Smartphones.
    בשנת 2003 שחררה מיקרוסופט את Windows Mobile 2003 for Smartphones.
    אחרי Windows Mobile 5 ששוחרר בשנת 2005 שחררה מיקרוסופט בפברואר 2007 במסגרת הארוע השנתי החשוב בברצלונה את Windows Mobile 6. הדגם שניצל מערכת הפעלה זו שהגיע לישראל היה HTC TouchFLO.
    בשנת 2008 שוחררה מהדורה 6.1 ובשנת 2009 בארוע השנתי בברצלונה הגיעה Windows Mobile 6.5 שאותה ראינו בדגמים של סוני אריקסון ו- HTC.
    כל אלו התרחשו לפני האייפון ולפני האנדרואיד.
    בשנת 2010 שינתה מיקרוסופט את השם ל Windows Phone והוציאה את גירסת 7.0.
    אחריה שוחררו גירסאות 7.5 ו7.8 לאחרונה גם 8.0.
    בחמש השנים האחרונות נרשמת ירידה עיקבית בנתח השוק של מערכות הפעלה אלו.
    עד כאן כתבתי עובדות.

    ועכשיו תחזית.
    למעשה אין כל סיכוי סביר לראות את מערכת WP מתרוממת משום שהמפעילות שונאות את העובדה שמיקרוסופט היא הבעלים של סקייפ. היות והמפעילות הן שקובעות את פני השוק, התחזית שלי יוא כי זה רק עניין של זמן לא ארוך עד שגם נוקיה תחליט על שינוי דרך או שתקרוס או שתימכר.

    • אתה לא פחות מתלהם מהבחור אליו אתה מתייחס.
     לגופו של עניין אתה טועה ומטעה. לכתוב משפט כמו "בשנת 2010 שינתה מיקרוסופט את השם ל Windows Phone" זה האנדרסטייטמנט של השנה. אתה יודע טוב מאוד שמיקרוסופט לא שינתה את השם מWindows Mobile לWindows Phone אלא פיתחה את כל מערכת ההפעלה מ0. זהו משפט מטופש בדיוק כמו שתגיד שמיקרוסופט רק שינתה את שם מערכת ההפעלה לPC מווינדוס XP לווינדוס 7. אתה עושה רושם של בחור אינטליגנטי אז אני מאוד מקווה שאתה מבין ששני המשפטים מטופשים באותב מידה.
     כאמור מיקרוסופט פיתחה את הWindows Phone מההתחלה ולכן זו מערכת הפעלה שתחילת מחזור החיים שלה הוא מ2010 ולא לפני זה כמו שאתה מנסה להראות. כשמיקרוסופט נכנסה לשוק עם Windows Phone כבר היתה התבססות חזקה מאוד גם של IOS וגם אנדרואיד ולכן החדרת המערכת מתחילה מאז והבחור צודק בהחלט שמיקרוספוט נכנסה עם Windows Phone באמצע. כל ההסטוריה שאתה מונה מ2002 למרות היותה נכונה אין לה שום קשר לWindows Phone בשום צורה שהיא.

     • לומד ראיית חשבון

      Windows Phone

      מפתח מיקרוסופט
      משפחה אין
      מודל קוד קוד סגור
      גרסה אחרונה Windows Phone 8 ב-27 בספטמבר 2012
      סוג ליבה היברדית (Windows NT)
      סוג רישיון רישיון מסחרי
      מצב עבודה נוכחי
      דף בית http://www.windowsphone.com (בעברית)
      כך נכתב בויקיפדייה:
      "Windows Phone היא מערכת הפעלה לטלפונים סלולריים חכמים, מבית מיקרוסופט. המערכת מאופיינת בממשק של אריחים הפותחים אפליקציות שונות שנקרא ממשק מודרני. המערכת הינה יורשת של חלונות מובייל. גרסתה הראשונה של המערכת נקראה Windows Phone 7 ויצאה לשוק בסוף 2010."
      גם מיקרוסופט נתנה למערכת ההפעלה את מספר 7.0 כדי לטעת בקרב הציבור את היותה המשכה של קודמתה – גירסה 6.5. אילו מיקרוסופט חשבה שיש להדגיש את העובדה זשו מערכת הפעלה חדשה לחלוטין, מן הסתם היא היתה מכונה בשם גירסה 1.0.
      דמיין לעצמך מצב בו חברת אפל מבצע מהפך דרמטי במערכת ההפעלה iOS בגירסה הבאה.
      האם המקרה זה תבוא ותאמר כי "אפל החלה מחדש…."?

     • לומד ראיית חשבון

      כך נכתב בויקיפדייה: "Windows Phone היא מערכת הפעלה לטלפונים סלולריים חכמים, מבית מיקרוסופט. המערכת מאופיינת בממשק של אריחים הפותחים אפליקציות שונות שנקרא ממשק מודרני. המערכת הינה יורשת של חלונות מובייל. גרסתה הראשונה של המערכת נקראה Windows Phone 7 ויצאה לשוק בסוף 2010." גם מיקרוסופט נתנה למערכת ההפעלה את מספר 7.0 כדי לטעת בקרב הציבור את היותה המשכה של קודמתה – גירסה 6.5. אילו מיקרוסופט חשבה שיש להדגיש את העובדה זשו מערכת הפעלה חדשה לחלוטין, מן הסתם היא היתה מכונה בשם גירסה 1.0. דמיין לעצמך מצב בו חברת אפל מבצע מהפך דרמטי במערכת ההפעלה iOS בגירסה הבאה. האם המקרה זה תבוא ותאמר כי "אפל החלה מחדש…."?

      • דבר ראשון, יש הבדל עצום בין "לשנות את השם" כפי שכתבת לבין "יורשת של חלונות מובייל". "יורשת" זו בעצם "מחליפה" בדיוק כמו שווינדוס XP ירשה את ווינדוס 7 בעולם ה-PC. בשני המקרים החליפה מערכת חדשה לגמרי את המערכת הקודמת ולכן "ירשה" אותה ולא רק "החליפה את השם" כפי שניסית מסיבות כאלו או אחרות להציג בפוסט הראשון שלך.
       בדיוק על אותו עקרון מאזדה 3 "ירשה" את המאזדה לאנטיס. אלו שתי מכוניות שונות לגמרי מאותו "בית תוכנה". אני מקווה שעכשיו יותר ברור ההבדל בין "להחליף שם" לבין "לרשת"
       דבר שני, מיקרוסופט ממש לא נתנה למערכת ההפעלה את מספר 7.0 כדי לטעת בקרב הציבור את היותה המשכה של קודמתה. היא עשתה זאת כדי להשוות את מספר הגרסה לווינדוס 7 מעולם ה-PC מכיוון שזו היתה מערכת מוצלחת מאוד ומיקרוסופט חשבה שזה מהלך נכון מבחינה שיווקית. כנ"ל עם ווינדוספון 8 וזה שוב כדי להראות את הסינגריה ועקרון העבודה הדומה בין המערכות הללו.

    • מלך

     ב2002 הישקו את חלונות מוביייל לא פון