'ווינדוס 8' (Windows 8) הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה של מיקרוסופט הצליחה לעבור ציון-דרך בחודש דצמבר ועל-פי דו"ח של Net Applications על אחד מכל עשרה מחשבים מותקנת הגרסה השנוייה במחלוקת.

Net Applications היא חברה המנתחת את תעבורת האינטרנט ומסוגלת להציג פילוח של גרסת מערכת ההפעלה, הדפדפן וכו'. על-פי נתוני החברה הכולל את נתוני חודש דצמבר ניתן לראות עלייה בנתח השוק של ווינדוס 8 מגרסה 8.0 זוכה לנתח של 6.89%  ואילו גרסה 8.1 זוכה לנתח של 3.6 לעומת 6.66% ו-2.64% בהשוואה לנתוני החודש הקודם, בהתאמה – כך שיחדיו זוכות שני הגרסאות לנתח כולל של 10.49%. באופן לא מפתיע 'ווינדוס 7' (Windows 7) מותקנת על כמעט כמחצית מהמחשבים עם נתח של 47.52%.

הגידול בכמות המחשבים המרצים את מערכת ההפעלה ווינדוס 8 הוא לא הנתון המפתיע היחיד בדו"ח. למרבה הבושה ההפתעה גם 'ווינדוס ויסטה' (Windows Vista), שזכתה ללא מעט ביקורות שליליות, השיגה עלייה בנתח השוק, שבחודש דצמבר עמד על 3.6% (לעומת 3.57% בחודש נובמבר), בדיוק כמו גרסה 8.1.

Windows XP מסרבת לגווע
באפריל השנה תפסיק מיקרוסופט את התמיכה במערכת ההפעלה הוותיקה 'ווינדוס XP' ולמרות שנתח השוק שלה נמצא בירידה היא עדיין מותקנת על כמעט שליש מהמחשבים, עם נתח שוק של 28.98% זאת בהשוואה לחודש דצמבר של שנה שעברה בה עמד נתח השוק של מערכת ההפעלה בת ה-12 על 39.08%.

זאת למרות האזהרות של הענקית מרדמונד כי שימוש במערכת ההפעלה המיושנת עלול להיות מסוכן מבחינת אבטחה שכן היא הפסיקה לקבל עדכונים מזה זמן מה.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • Pinhas

  מי צריך את המטרו ואת ה"צ'ארמס בר" המחרפן. אנשים מכל רחבי הרשת רוצים לזרוק את המחשב מהחלון בכל פעם שקופץ להם הצ'ארמס בר המעאפן. דיברתי עם אנשי השירות הסינים של מיקרוסופט הם אמרו שאת המטרו אפשר לבטל עם תוכנה צד ג' אבל את הצ'ארם בר אי אפשר לבטל לגמרי רק למזער את הנזק.
  מיקרוסופט תפסיקו עם העריצות והדיקטטורה תנו ללקוחות להחליט מה הם צריכים ומה הם אוהבים

  • למה נראלי שכל מי שרושם את הדברים האלו הוא בהסוואה אפליסט?
   החלקתם על השכל או מה?

 • אביב

  8.1 מערכת מהירה ויציבה. התקנתי בבית ובעבודה. עובדת הרבה יותר מהר מ7 שגם היתה טובה. אבל זה עולם אחר. מי שמפחד להתקין מפסיד מערכת הפעלה חכמה מאוד.

 • נפגע וינדוס 8

  מי בודק אם היתה אפשרות שלא לקנות את 8 .פשוט מערכת הפעלה זבל!

  • מערכת מצוינת, אין לי מושג על מה כולם מדברים
   לא לשכוח שהרוב פוחדים שהמערכת מסובכת אז לא מתקינים אותה, ומפספסים את הייתרונות הגדולים שלה,כי אין שום חסרון

  • יוסי כהן

   אז תקנה 8.1 ^^
   היא מעולה!