לאחר חרושת השמועות הרבה שכללה אף הדלפה של קבצי העדכון המיועדים שהוסרו על ידיה לאחר מכן, שחררה ענקית התוכנה מרדמונד בשעות הלילה המאוחרות את העדכון הגדול ביותר עבור מערכת ההפעלה השולחנית שלה Windows 8.1.

תכליתו של העדכון הגדול מיועד בראש ובראשונה למחשבים המריצים את מערכת ההפעלה 8.1, וכולל גם מספר אפשרויות חדשות למשתמש כמו גם מספר שינויים ויזואליים קלים בממשק מערכת ההפעלה. אחד השינויים הבולטים לעיין בגרסה זו, היא האפשרות לבצע התאמה אישית של אריחי החלונות במסך הראשי, לרבות שינוי גודל והוצאה מהתצוגה. בנוסף, העדכון החדש כולל פס בקרה ישירות מהמסך הראשי, המאפשר פעולות כגון כיבוי והחלפת שם משתמש ללא הצורך לפתוח את התפריט הצדדי. נציין, כי שינויים אלו הם חלק מתוכניתה של מיקרוספט להנגיש עוד יותר את מערכת ההפעלה למשתמשים בעלי מקלדת ועכבר בממשק האריחים.

Windows 8.1 update 1 preview

שינוי נוסף כולל את התנהלותן של האפליקציות השונות שבממשק האריחים, שמעתה יתנהגו כיישום שולחן עבודה רגילה, כשלמעשה ניתן יהיה למזער ואף להצמידן ישירות לשורת המשימות.  בנוסף, בזכות תכונה זו, ניתן אף לראות את התצוגה המקדימה בעת השימוש בהם. יתר השינויים כוללים קישור ישיר ללוח הבקרה ממשק ההגדרות וכן את האפשרות להציג את שורת המשימות גם במצב האריחים. העדכון אינו מביא שינוי של תפריט ההתחל כפי שמיקרוסופט הציגה בכנס BUILD האחרון.

על מנת לבצע עדכון זה, כל שיהיה עליכם לעשות הוא לפתוח את התפריט הצדדי, לבחור באופציית הגדרות, ולאחר מכן שנה הגדרות מחשב ובדיקת עדכונים. באם טרם קיבלתם עדכון זה- אל דאגה. במיקרוסופט הבטיחו כי העדכוו יגיע לכלל המשתמשים עד סוף השבוע. למי שלא מסוגל לחכות, יכול להוריד מכאן את גרסת 32 ביט או מכאן את גרסת 64 ביט.

עוד פרטים אפשר לקבל כאן בסרטונים שמיקרוסופט שחררה

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • מתתיהו

  למה ווינדוס שמונה לא מזהה חומרה חדשה ואין מנהלי התקן??

 • בני

  אני לא מבין, כמה אפשר לבכות על תפריט ההתחל? התפריט קיים, הוא רק השתפר: במקום רשימת תוכנות, הוא מציג אריחי תוכנות. זה הרבה יותר נוח. וינדוס 8 מצוינת.

 • יוסי כהן

  משהו אחד הם הרסו וזה נוחות בחירת האריחים בעכבר עד עכשיו זה פשוט הי לחצן ימני ואז לבחור כל מה שאתה רוצה פה התאים הבאר שלמטה.
  עכשיו צריך להחזיק קונטרול?

 • א

  חכו קצת זמן-לחלונות 8 היסטוריה רק להרוס את עצמה כל עדכון

 • Ran

  העדכון הכי חשוב שעדיין לא קרה הוא החזרת תפריט ה"התחל" המקורי והטוב

 • רפי

  בהתחלה לא אהבתי את Windows 8, אבל לאחר כל העדכונים האלו, אני ממש מתחיל לחבב את המערכת הזאת. קניתי לפטופ של Dell עם Windows 8(בלי מסך טאץ׳) מותקן עליו לפני שבועיים, ואני שוקל בחיוב להתקין את Windows 8 גם על המחשב הנייח לאחר המון זמן עם Windows 7 כי לאט לאט הם מתחילים להידמות אחד לשני. אני ממש אוהב את Windows 7 ונוח לי איתה ועכשיו אני כנראה אעבור ל-Windows 8 מהסיבה הנ״ל.

 • יוסף

  יופי, מצויין, רק משתפרת מעדכון לעדכון