רבים ציפו לחזרתו של משחק הסוליטר (Solitaire) הנוסטלגי למערכת ההפעלה של מיקרוסופט, זה שנעלם לו בגרסה 8. ואולם כגודל הציפייה כגודל האכזבה: הגרסה החדשה כוללת מעתה פרסומות, ואם נרצה להסירם נאלץ לשלם סכום לא מבוטל.

המשחק החדש-ישן מגיע כעת כברירת מחדל עם מערכת ההפעלה, כאשר המשחקיות זהה לקודמו, אולם במתכונת מעט שונה. כעת הוא נקרא Solitaire Collection עם מגוון של משחקים חדשים, ממשק חדש ועיצוב המותאם למסכי מגע, אך מלבד זאת נוספה לו פרסומת (באנר) קבוע בתחתית המסך המתחלף כל מספר שניות, וכדי להסירו מעודדת מיקרוסופט לשלם תשלום חודשי של 1.49 דולר או 9.99 לשנה בעלות מתחדשת.

משתמשים העלו את זעמם ברשת, במיוחד מי שנוהג לשחק מפעם לפעם במשחק החביב לא מעוניין לשלם תשלום הנחשב גבוה למדי: “המשחק אכן בחינם, ומגיע עם כמה דברים נחמדים ומראה חדש. אבל מי משלם 10 דולר עבור זה?“ אמר אחד המשתמשים בטוויטר.

מערכת בחינם? כן, אך לא הכל מסתבר.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אור

  מיקרוסופט למדו שהצרכן טיפש כמו שבאקס בוקס הם מוכרים משחק ב-60$ (!!) ולאחר מכן גובים שוב את אותו הסכום ואף יותר כדי לפתוח את כל הפיצרים במשחק (שכבר שילמת עליו פעם אחת!)

 • Yossi Cohen

  הפרסומות לא עובדות בווינדוס בעברית והן רק באתגר היומי…
  המשחק הרגיל כביכול עדיין לא מוגבל וחופשי משטויות
  כן וזה ככה כבר איזה 3 שנים…

 • Moshe (@kw)

  היה כך גם ב Windows 8

 • Niko Haim

  אני עשיתי עדכון לחלונות 10 וכשאני מפעיל את ה-Solitaire Collection הוא עולה ואז פשוט קורס. הוא ישר נסגר ואני לא מבין למה

 • עוז

  מה הבכיינות? המשחק בחינם ושום דבר בממשק לא עולה כסף! אבל כמו כל דבר בעולם יש פרסומות. לא מתים מזה..