לראשונה מאז הושקה לפני כשנה חוצה Windows 10 את קו ה-20% בשוק הדפדפנים למחשבים. למעשה, מערכת ההפעלה הנוכחית של מיקרוסופט (Microsoft) חוגגת שיא של 21.13%, עם עלייה נאה של כמעט 2% מהחודש שעבר בו נתח השוק שלה היה 19.14%. מדובר בעליה שהיא במעט גדולה יותר לעומת החודשים לפני כן, כך שייתכן שהיא הושפעה מסיום תקופת השדרוג בחינם.

מערכות ההפעלה Windows 7 ו-Windows 8.1 ממשיכות לרדת בקביעות, כשבמקרה של Windows 7 מדובר בירידה של 2% הפעם, אך עוד ייקח זמן רב לפני שהן ייעלמו, במיוחד במקרה של גרסה 7 שעדיין מובילה את השוק בגדול עם נתח של 47.01%. גם ל-XP יש נתח שוק של יותר מ-10%.

נתון קצת מפתיע הוא המשך הירידה בנתח השוק של macOS שהגיע חזרה למספרים שהיו לפני חצי שנה ויותר עם 7.87% מכלל השוק. מדובר כבר בירידה שלישית רצופה מאז אפריל. לעומת זאת, חגיגה קטנה לאוהדי מערכת ההפעלה לינוקס (Linux) על שלל הפצותיה: היא עלתה ל-2.33% אחרי שחצתה את קו ה-2% בחודש שעבר, ואלו מספרים שכבר שנים אינם זכורים בסביבה הזו.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.