למרות כי מדובר בהאטה מסוימת בהשוואה לחודשים הראשונים, Windows 10 (חלונות 10) כבר חולשת על 10% משוק המחשבים האישיים, זאת פחות מחצי שנה מאז שהגיעה לעולם בחודש יוני אשתקד.

למרות העובדה כי מיקרוסופט (Micrsoft) מחלקת בחינם את השדרוג, לא משנה את העובדה כי אלו מספרים טובים מאוד, במיוחד בהתחשב בכך כי למערכת ההפעלה הקודמת Windows 8.1 לקח הרבה יותר זמן להציג נתונים שכאלה ולמעשה כבר בחודש הבא גרסה 10 תעקוף את 8.1 ותהיה למקום השלישי בשוק מערכות ההפעלה.

כדי להגיע למקום טוב יותר יש לה עוד עבודה רבה. אמנם Windows XP נמצאת במקום השלישי עם 10.9% כך ש-Windows 10 תעקוף אותה בחודשים הקרובים, אך Windows 7 שהושקה ב-2009 אחראית על למעלה מ-55% המחשבים בעולם וזה נתון שלא יהיה לה קל להגיע אליו.

ואולם, למרות הטענות על פגיעה בפרטיות, החברה תעלה הילוך לפני ששנת החינם בה ניתן למשתמשים אפשרות להתקין את השדרוג ללא תשלום, תסתיים ואצל כל מי שעדיין האייקון לצד השעון מנדנד לו, היא תתקין כמעט באופן אוטומטי.

המטרה של מיקרוסופט היא להגיע למיליארד מכשירי Wincows 10 עד סוף השנה הנוכחית וזה אתגר לא קטן בהתחשב שהמספר כיום עומד על כ-200 מיליון מכשירים.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • RuR

  מה הקשר מייט S?

  • נתנאל

   התמונת נושא של הכתבה הזכירה לי את הגלקסי אלפא, שהזכיר לי שהביצועים של המעבד שלו, שכמעט משתווים לאקסינוס שבנוט 4 ודומים גם לביצועים של הקירין 935 שבמייט S; זה מה הקשר, למרות שכן כל מה שכתבתי לא קשור לפה חחח

 • amir1313

  כן ברור, כי בסטים זו קהילה שונה של אנשים שבד"כ מחפשת חדשנות ועלייה בביצועים.
  ויש בה גם DirectX 12 מה שגם מוסיף…

 • Amir

  http://store.steampowered.com/hwsurvey

  סטים מציגה נתונים אחרים דווקא.. ווינדוס עשר מאוד גבוה שם

 • נתנאל

  גלקסי אלפא היה מכשיר טוב, ברמה של נוט 4 רק בלי העט וקטן יותר ובלי OIS, ה Kirin935 ברמה של המעבד שלו Exynos 5430, ברמה טיפה יותר נמוכה מה 5433 שבנוט 4, מסקנה:
  הMate S אחלה מכשיר עם ביצועים טובים למרות ההכפשה לגבי הביצועים שלו ועוד תומך ב64bit.
  למרות שלא קשור אבל עדיין התמונה הזכירה לי את זה והייתי חייב חח

 • עזרא

  יעלו לשמיים וירדו הם לא יצליחו לשחזר את וינדוס 7

 • דניס

  זה הזמן להצטרף לקבוצת פייסבוק שנותנת מענה לכל מה שקשור לחלונות 10
  https://www.facebook.com/groups/191342011211520/