Windows 10

במהלך התקנת עדכון חודש נובמבר של חלונות 10 (Windows 10), מיקרוסופט מסירה יישומים מהמחשב שאינם מעודכנים לגרסה האחרונה ויכולים לפגוע במהלך התקין של ההתקנה.

בין היישומים המיועדים להסרה באופן אוטומטי אפשר למנות את CCleaner לניקוי קבצים זמניים והקטנת נפח הנתונים, אך מלבד זאת משתמשים מדווחים כי גם יישומי אבטחה הוסרו מבעוד מועד מבלי לשאול או ליידע את המשתמש. בין היישומים הם Spybot Search & Destroy להסרת רוגלות ונוזקות, האנטי וירוס NOD32, Bitdefender ועוד.

“אחרי העדכון, האנטי וירוס שלי Bitdefender הפסיק לעבוד במפתיע”, אמר גולש ב-Raddit. “נכנסתי לרשימת היישומים המותקנים בלוח בקרה והוא לא היה שם, כמו גם לא ברשימת התוכנות בתפריט ההתחל זאת בנוסף לכך שהפיירוול החל לעבוד למרות שהיה מבוטל.” גולש אחר אמר: “העדכון הסיר לי תוכנה שאני משתמש בה לשליטה על עוצמת המאוורר של המעבד. גם CCleaner הוסר.”

לפני שאתם רצים להאשים את מיקרוסופט כי המחשב שלכם הופך ללא מוגן, כדאי לציין כי יישומים אלה יכולים לפגוע בביצועים ובאמינות של המערכת ותפקודה אחרי עדכון של חודש נובמבר כך שזו מקדימה תרופה למכה, אם כי היה נחמד שהיא הייתה מודיעה למשתמש לפני ההסרה.

העדכון אם שאלתם את עצכם, הוא חובה, כלומר הוא יותקן אוטומטית אלא אם ביטלתם כליל את מנגנון העדכונים הפנימי של המערכת, אך ליישומים שציינו כבר יצא שדרוג המתאים אותם לדרישות שמכתיבה מיקרוסופט כך שמומלץ כבר כעת לבדוק האם אתם משתמשים בגרסאות האחרונות של יישומי האבטחה שלכם.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • שם משתמש אנונימי לחלוטין

  וזו כנראה הסיבה למה בחרתי לינוקס, מיקרוסופט כל פעם מחדש מפתיעים אותי ברמה שלהם, אבל הפעם הם חצו הרבה מאוד גבולות של פרטיות

 • לא הוסר שום דבר והכל בסדר – סתם אוהבים לקשקש. CCleaner
  ממשיכה כמו קודם (אפילו היה עדכון גרסה). הרי גם ככה למי שלא התקין גרסה בתשלום של CC צריך לעדכן כל הזמן בצורה ידנית.

 • התמני

  רציתם חינם קיבלתם חינם… ותהיו בטוחים שזאת רק ההתחלה!!!

 • נתנאל

  במקרה יש לי ווינדוס 10 עדכני ו CCleaner עדכני, למרות שאני לא מרבה להשתמש בו… והוא לא נמחק. נראה לי שכבר עדיף שאמחק אותו בעצמי אני אחסוך להם עבודה XD

 • עזרא

  איזה חוצפה. מה נראה להם עכשיו עם כל עדכון שיוציאו יסירו מה שבא להם? אני מאחל שינטשו את המערכת הדפוקה הזאת ושאנשים יחזרו לוינדוס 7 ו 8.1 ושהמערכת הזאת תיקבר מהר מאוד.
  עם כל הכבוד שזה יכול "לפגוע בביצועים" אם עם המערכות הקודמות לא היו בעיות אז למה שיהיו עכשיו זה סתם תירוץ עלוב.
  מזל שפרסמתם את זה לא הבנתי לאיפה נעלמו לי חלק מהתוכנות שיש לי.

 • RuR

  וזה מה שמקבלים כשחוזרים כסף ובוחרים לקנות ווינדוס… מסירים יישומים שהמשתמש הוריד בלי לשאול אותו? נראה שמייקרוסופט נחושים בדעתם לגרום ללקוחות שלהם להתחרט שבחרו לקנות מחשב מבוסס ווינדוס.

  • יובל

   כשחוסכים כסף? לא יודע מה איתך, אבל ההבדל בין מחשב מבוסס חלונות למחשב מבוסס OSx, זה אפשרות הבחירה. אני יכול להחליט איזה מחשב לקנות בהתאם לצרכים שלי בניגוד למשפחת מק.

  • נתנאל

   יש אופציה זולה אחרת חוץ ממחשבי ווינדוס וטובה יותר מהם שעושה את העבודה כמו שצריך מלבד הם? לא נראלי…

   • תוהה

    בטח שיש, לינוקס.
    ההפצות הגדולות (אובונטו, מינט המבוססת עליה אבל דומה יותר לווינדוס וכו') מהירות משמעותית, נוחות להפליא, בטוחות יותר, חינמיות לחלוטין ומספקות בצורה מובנה את שימושי רוב המשתמשים הקז'ואליים.
    אני מריץ dual boot של לנוקס מינט וWIN 10 על לפטופ עם I5 haswell ו4GB RAM והבדלי הביצועים ניכרים מאוד, עד כדי כך שאני כבר לא נכנס לווינדוס אם wine לא עוזר. אגב, מלבד סורק טביעת האצבע לא הייתי צריך להתקין אף דרייבר, מקודדים וחב' אופיס כבר בפנים.

    • אורנגאוטן

     תשאר במערה לינקס זה חרא טהור.
     להרגיש כאילו אני בדוס של פעם.
     לחזור לתקופת ווינדוס 32

     צריך להגיד תודה שיש את מיקרוסופט.

 • שמואל

  כמה טוב שנשארתי על 8.1