בעוד שבתחום המובייל היא רשמה ירידות חדות, בעולם ה-PC הנתונים דווקא יותר מעודדים: בארבעת השבועות הראשונים מאז שהושקה באוגוסט אשתקד, Windows 10 הותקנה על יותר מ-75 מיליון מחשבים, כאשר 10 שבועות לאחר מכן המספר גדל ל-110 מיליון. בחודש שעבר, Windows 10 חצתה את רף 200 מיליון המחשבים עליהם היא מותקנת, מה שמביא אותה לנתח שוק של 11.85%, עליה של 1.89% מחודש דצמבר.

נכון לסוף ינואר, Windows 10 ממוקמת במקום השני, כשלאחרי Windows XP, אחת הגרסאות האהובות על המשתמשים של חלונות, חולשת על פני נתח שוק גדול יחסית לגילה של 11.42% ו-Windows 8 ו-8.1 יחדיו היוו 13.08% מנתח השוק. Windows 7 היא עדיין המובילה בפער ניכר וכעת עומדת על 52.47% והאחרונה היא Windows Vista הנחשבת לפחות פופולרית מבין מערכות ההפעלה, בעלת 1.69 אחוזים בלבד מנתח השוק.

בהשוואה למערכות ההפעלה המתחרות, Windows מובילה בפער ניכר. מערכת ההפעלה של מיקרוסופט שולטת ב-90.61% מנתח השוק, כאשר למקינטוש של אפל יש רק 7.68%. 1.71 האחוזים הנותרים שייכם ללינוקס.

מאז השקתה של Windows 10, נתח השוק שלה גדל באחוז אחד בכל חודש, פרט לחודש דצמבר, שם הגידול קפץ בכמה אחוזים עקב עונת החגים. ניתן לזקוף זאת לטובת העובדה כי מערכת ההפעלה ניתנת להורדה בחינם (ולאחרונה גם באופן אוטומטי), בשונה משנים עברו. מיקרוסופט מכוונת למיליארד מכשירים שיריצו את Windows 10 בשנתיים עד שלוש שנים הקרובות, ונראה שהיא הולכת בדרך הנכונה.

-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.