בעוד שבתחום המובייל היא רשמה ירידות חדות, בעולם ה-PC הנתונים דווקא יותר מעודדים: בארבעת השבועות הראשונים מאז שהושקה באוגוסט אשתקד, Windows 10 הותקנה על יותר מ-75 מיליון מחשבים, כאשר 10 שבועות לאחר מכן המספר גדל ל-110 מיליון. בחודש שעבר, Windows 10 חצתה את רף 200 מיליון המחשבים עליהם היא מותקנת, מה שמביא אותה לנתח שוק של 11.85%, עליה של 1.89% מחודש דצמבר.

נכון לסוף ינואר, Windows 10 ממוקמת במקום השני, כשלאחרי Windows XP, אחת הגרסאות האהובות על המשתמשים של חלונות, חולשת על פני נתח שוק גדול יחסית לגילה של 11.42% ו-Windows 8 ו-8.1 יחדיו היוו 13.08% מנתח השוק. Windows 7 היא עדיין המובילה בפער ניכר וכעת עומדת על 52.47% והאחרונה היא Windows Vista הנחשבת לפחות פופולרית מבין מערכות ההפעלה, בעלת 1.69 אחוזים בלבד מנתח השוק.

בהשוואה למערכות ההפעלה המתחרות, Windows מובילה בפער ניכר. מערכת ההפעלה של מיקרוסופט שולטת ב-90.61% מנתח השוק, כאשר למקינטוש של אפל יש רק 7.68%. 1.71 האחוזים הנותרים שייכם ללינוקס.

מאז השקתה של Windows 10, נתח השוק שלה גדל באחוז אחד בכל חודש, פרט לחודש דצמבר, שם הגידול קפץ בכמה אחוזים עקב עונת החגים. ניתן לזקוף זאת לטובת העובדה כי מערכת ההפעלה ניתנת להורדה בחינם (ולאחרונה גם באופן אוטומטי), בשונה משנים עברו. מיקרוסופט מכוונת למיליארד מכשירים שיריצו את Windows 10 בשנתיים עד שלוש שנים הקרובות, ונראה שהיא הולכת בדרך הנכונה.

שתף:
-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.
 • Matanh Haz

  המערכת הכי טובה שהייתה עד היום. מהירה ובלי תקלות

 • עזרא

  בטח עם מדיניות של כפיית משתמשים להוריד את הגרסה החדשה זה לא מפתיע. מאלצים אותנו לעבור בכך שמחסלים את הגרסאות הישנות. זה לא כמו בשנים עברו שמתקינים וינדוס חדש כי הוא חדש עם תוספות חדשות ולא כי נכפה עלינו עם סיבות מפגרות כדוגמת "מעבדי אינטל החדשים לא יתמכו במערכות קודמות".

  • azr_nec

   נו, בחייך. המערכת טובה!!
   זה גם הגיוני, שלכל המחשבים- רוב, תהייה אותה מערכת, כך נוכל לקבל עדכונים ופתרונות לכולם. נכון שיש סכנה של פעולות כפויות, אבל לרוב הן טובות, או לפחות לא מזיקות. מה גם, שלא אחת, כשהרבה משתמשים מתלוננים, החברה מתחשבת בהם.

   צריכים לזכור שהחברה כבר לא תיתן עדכונים גדולים, אלא שוטפים, וזה הולך רק כשלכולם יש אותה מערכת – תראו כמה בלגן יש באנדרואיד; במצב כזה גם עידכוני האבטחה, והאבטחה עצמה, טובים יותר.

   דבר אחר, שאנחנו לא צריכים לשכוח, כמה הפירטיות חגגה, כי לא רצינו לשלם, וכשסוף סוף אנחנו מקבלים בחינם, ועוד מערכת הפעלה כול כך חשובה, אנחנו מוצאים דרך או סיבות אחרות להתלונן ולהיות גרידיים.