זוכרים שסיפרנו לכם על כך שמיקרוסופט (Microsoft) תחל לדחוף את העדכון למערכת Windows 10 לכל המחשבים התומכים? עכשיו זה מתחיל לקרות.

העדכון שהופץ למחשבי Windows 7 ו-Windows 8.1 עוד בשנה שעברה מאפשר למשתמש לבחור האם הוא מעוניין לבצע את השדרוג או לא, זאת על ידי התראה שקפצה לצד שעון המערכת. עד כה זה אכן מה שהיה, אולם מיקרוסופט שינתה את סיווג העדכון ל‘מומלץ’ (Recommended) במקום ‘אופציונלי’, כך שהוא יותקן באופן אוטומטי זאת במידה ולא שיניתם את ההגדרות במנגנון העדכונים של המערכת.

כברירת מחדל, מנגנון העדכונים Windows Update מבצע התקנת עדכוני מערכת באופן אוטומטי, כך בעוד הדבר נוח לרובנו ומפחית את ההתעסקות באישור ידני לשלל העדכונים שהחברה מוציאה מידי חודש, אנחנו לא באמת ערים לשינויים ולעדכונים המותקנים במחשב. כך השינוי בסיווג מאפשר למיקרוסופט לבצע את ההתקנה של Windows 10 כל עוד המשתמש לא העביר באופן יזום את הגדרות המנגנון למצב ידני וכל עדכון הנמצא תחת ‘מומלץ’ יותקן על ידי המערכת.

“כפי ששיתפנו בסוף חודש אוקטובר בבלוג של Windows, אנחנו מחויבים ללקוחות Windows 7 ו-Windows 8.1 להפוך את השדרוג ל-Windows 10 לקל ופשוט. עדכנו את תהליך השדרוג היום ללקוחות, אשר דחו בעבר את השדרוג, כדי לקבוע ולתזמן את השדרוג למערכת”, אמר דובר החברה.

המטרה של מיקרוסופט היא להגדיל את כמות המחשבים המריצים Windows 10, זה כמובן ברור, אך היא עוד יותר לא רוצה שיקרה מצב בו משתמשים נמנעים מלעדכן וממשיכים לעבוד על מערכות ישנות שאינן מתעדכנות, זאת גם אפשר לראות כחלק מהמהלך בו היא הפסיקה לתמוך במעבדים חדשים על Windows 8.1 הצעירה.

מי שבכל זאת לא מעוניין לשדרג, יכול להיכנס להגדרות ה-Windows Update ולבטל את ההתקנה האוטומטית של העדכונים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.