חברת מיקרוסופוט (Microsoft) קיבלה לא מעט ביקורות בעבר על חדירה רבה מדי לפרטיות של משתמשי חלונות 10 (Windows 10), וכעת היא החליטה להיות יותר שקופה בנידון: בעדכון הבא של מערכת ההפעלה, ה-Creators Update (שכבר זמין באמצעות ה-Update Assistant), מקבל את פניהם של המשדרגים מסך חדש שמרכז בתוכו את כל הגדרות הפרטיות שעל המשתמש לאשר לפני שהוא ממשיך בשדרוג.

בין היתר מאפשרת מיקרוסופט למשתמש לכבות את שירותי המיקום ובכך למנוע מאפליקציות להשתמש במיקום, לכבות את שירותי הפרסומות שמבוססות על היסטוריית הגלישה של המשתמש ולמנוע מהמערכת לשלוח למיקרוסופט מידע לגבי זיהוי הקול.

בנוסף מאפשרת מיקרוסופט לשלוח פחות מידע לחברה על אופן השימוש במערכת. לא ניתן לכבות לחלוטין את שליחת הנתונים האוטומטית, אבל אפשר להפחית אותה על ידי בחירה באופציית ה-Basic לעומת ה-Full.

כאמור, בעבר היה ניתן לשנות חלק מהגדרות הפרטיות במקומות שונים במערכת, אך כעת הם מרוכזים במקום אחד. המערכת אף משתמשת בברירות המחדל בנוגע להגדרות פרטיות עתידיות לפי מה שבחר המשתמש בזמן השדרוג לגירסה החדשה. כמו כן, גם משתמשים חדשים שמתקינים לראשונה את חלונות 10 ייתקלו במסך דומה בזמן ההתקנה:

העדכון Creators Update יופץ רשמית לכל המשתמשים החל מ-11 באפריל, וכבר כיום ניתן להוריד אותו כחלק ממסגרת העדכון הידני.