פחות משבועיים עברו מאז שהפיצה מיקרוסופט (Microsoft) את מהדורה 14997 עבור משתמשי תכנית הבטא Windows insider ואמש שוחרר עדכון נוסף עם שלל תכונות חדשות.

מהדורה 15002 מתמקדת בעיקר בדפדפן ה-Edge, לצד פונקציות חדשות ושינויים בממשק המשתמש. כך נוכל לצפות בלשוניות הפתוחות בדפדפן ישירות משורת המשימות, לשמור כרטיסיות לגלישה מאוחרת יותר ועוד. תכני פלאש (flash) ייחסמו כברירת מחדל וישנה אפשרות ללכידת מסך מהירה.

אלו החידושים העיקריים בדפדפן ה-Edge: תצוגה מוקטנת של כרטיסיות – בעת הגלישה בדפדפן ה-Edge, ניתן לצפות בתצוגה מקדימה של הדפים ישירות משורת המשימות כדי לעבור לאתר עצמו. שמירה של כרטיסיות בצד– בגרסה החדשה ניתן לשמור כרטיסיות בצד ולהמשיך בעבודה השוטפת כאשר הדפדפן נקי מכרטיסיות שונות ובמידת הצורך ניתן לחזור במהירות לכרטיסיות ששמנו בצד באופן זמני. גישה מהירה לחלונית חדשה/מצב גלישה בסתר– בלחיצה (קליק ימני) על האייקון של הדפדפן בשורת ההתחל נקבל תפריט המאפשר לפתוח בזריזות חלונית חדשה או  לחילופן חלונית גלישה בסתר. חסימה של Flash לא מאובטח – הדפדפן יחל מעתה לחסום תוכן המוצג ב-Flash. משתמשים יוכלו לטעון את התוכן בכל זאת במידת הצורך.

שינויים נוספים:

שימוש בתיקיות בתפריט ההתחל – ניתן יהיה לקבץ אריחים שונים לתוך תיקיות שיוצגו בתפריט ההתחל. צילום מסך מהיר – מה שהיה עד היום ייחודי למשתמשי OneNote מגיע לכל משתמשי Windows 10. בלחיצה מהירה על המקשים Win+Shift+S יתבצע צילום מסך והעתקה של הצילום מסך ללוח (Clipboard). לאחר מכן ניתן יהיה להדביק את צילום המסך לכל תוכנה אחרת, מסמכים, דוא"ל וכו'. הגדרה של (DPI (dots per inch מותאם אישית עבור כל אפליקציה – משתמשים יוכלו להגדיר ערכי DPI שונים לכל אפליקציה תחת כרטיסיית "תאימות" (קליק ימני על האפליקציה>מאפיינים>תאימות). Windows Defender– הגרסה החדשה של האנטי וירוס מציג אפשרויות חדשות כגון סריקה מהירה, סריקה מלאה וסריקה מתקדמת. דו"ח על מצב בריאות המערכת וכן תיקונים נוספים.

תיקוני עיצוב וממשק – מלבד אלו, העדכון החדש ל-Windows 10 יכיל שיפורים לעוזרת האישית קורטנה (Cortana) ביניהם אפשרות ליצירה של תזכורות חוזרות, שימוש מהיר יותר בפקודות עבור אפליקציות צד ג' וקיצורי מקלדת להפעלה מהירה של קורטנה. ממשק המשתמש גם הוא יזכה לשינוי קל ולמעבר חלק יותר בעת שינוי גודל של כרטיסיות, עיצוב מותאם וברור יותר עבור אייקונים בשולחן עבודה וכן שינויים מינוריים בעיצוב הכולל של המערכת. כמו כן ישנם שיפורים נוספים באפשרויות הנגישות של המערכת, בתפריט ההגדרות וכן באפשרויות התצוגה כגון האפשרות להפחתת אור כחול, שימוש בצבעים שהיו בשימוש לאחרונה עבור ערכות נושא.

העדכון יגיע בשלב ראשון למשתמשי תוכנית הבטא ובהמשך הוא יופץ לכולם. על מנת לצפות בהרשימה המלאה של כל השינויים אפשר להיכנס לכאן.

 • Eldad Yedidia

  צילום מסך (תפיסה) אינו יעיל אם אינו שומר גם לקובץ, ובעת השמירה מאפשר בחירת האזור. תוכנות עזר עודןת זאת בקלות וביעילות הרבה יותר טובה.
  ממשק חלונות 10 מזכיר את המשפט: תפסת מרובה, לא תפסת כלום.
  הם לא מסוגלים להגיע לרמה של גוגל, לדסקטופ אישי עבור דם המשתמש. גם לגוגל כרום יש עוד הרבה דברים פשוטים לקדם.

 • שמואל

  לא הבנתי מה יתרון בצילום מסך.

 • CoolR2

  איזה יופי!! מיקרוסופט הפציצו עם ה-Build הזה!!

  • שמואל

   לאחרונה אתה מולהב מאד ממיקרוסופט. אני מקווה מאוד שלא נתאכזב.

   • CoolR2

    ובצדק.. משהו טוב עובר בזמן האחרון על מיקרוסופט.. במובנים מסוימים אני רואה אותה אפילו יותר טובה מגוגל ואפל.. משהו טוב קורה שם במיקרוסופט מאז שסאטיה תפס שם את כיסא המנכ"ל..

    • שמואל

     לא יודע מה כ"כ התלהבת מוינדוס 10 יש לי אותה כבר כשנה.

     • CoolR2

      לי יש אותו כבר יותר משנתיים – מ-29 ביולי 2015 – ואני אומר לך שזאת מערכת ההפעלה שחידשו בה הכי הרבה מכל אחת קודמת!!

      זה ממש משמח שעדיין מצליחים לחדש במערכת הפעלה בת כל כך הרבה שנים.. זה היה נראה כאילו אין יותר מה לחדש משמעותית בה – אבל מאז שהגיע נאדלה הוא הצליח להוכיח לכולם את ההיפך!!

      כל נושא התלת מיימד שעומד להגיע עם עדכון Creators Update עומד להיות יותר מאדיר!!

      בתקופת ווינדוס 8 חשבתי שמיקרוסופט כבר גוססת אבל כאשר באלמר עזב – הכל השתנה.. ראיתי שעדיין ניתן להמציא מחדש חברה בת כל כך הרבה שנים!! (היא יותר וותיקה מכל חברת טכנולוגיה אחרת)..

      • שמואל

       לא מעניין אותי כרגע מה הולך להיות. ציין לי בבקשה לפחות חידוש אחד שמבחינתך "אדיר". משהו שלא חידשו עד עכשיו.

       • CoolR2

        תמיכה בהולולנס ותלת מיימד (זה העיקר), קורטנה (אל אף שלא זמין כרגע בישראל), עטי חרט ועוד ועוד

        יש גם דברים קטנים יותר – תמיכה בתיקיות לאריחים (בדומה למה שקיים ב-W10M), אפשרות להסתיר את האריחים ב"התחל", אפליקציית Windows MyPeople..

        • שמואל

         תמיכה ותמיכה ותמיכה…. זה לא חידוש במובן של המשתמש, אלא בדברים שמתווספים. עוד מעט תגיד לי שתמיכה בטונדרבולט זה חידוש…….
         אני צריך שיפור בחווית המשתמש.
         עוזרות אישיות זה בולשיט. וסלח לי על המילה. כן! ניסיתי את כולם. אסיסטנס. סירי וקורטונה. הרבה יותר מהר וקל לחפש מידע באופן ידני. עיצוב וגרפיקה חדשים זה דבר מתבקש מאליו בגרסה חדשה. [הרבה מאד אנשים לא אוהבים את העיצוב של וינדוס 10]
         שורה תחתונה עדיין לא מצאתי את ה "וואו" במערכת הזאת, שאתה מנסה לתאר.

        • CoolR2

         לגבי העיצוב – ברדסטון 3 עומד להיות שינוי עיצובי גדול ביותר!! קוראים לו 'Project 'Neon והוא עתיד להוסיף מעברים, אנימציות ועוד מספר פיצ'רים ל-UI של המערכת!!

         מיקרוסופט עובדת עליו כרגע.. הנה תקרא – יש שם גם תמונות ראשונות מהפרויקט: https://mspoweruser.com/project-neon-windows-10-first-look/

         גם דפדפן Edge ממשיך להשתפר מעדכון לעדכון – ומבחינת חווית משתמש הוא מציע מספר תכונות נהדרות ומגניבות שאין לאף דפדפן אחר.. נכון שהוא עוד לא הכי מוכן וזקוק לעוד מספר שיפורים – אבל באופן כללי הוא ממש מעולה!!

        • שמואל

         עזוב אותי כבר עם הרדסטון הזה! אנחנו מדברים על מה שיש כרגע. [לא אלפה בטא…] ברגע שהוא יגיע, נדון עליו.
         אתה טוען ש "חידשו" [לשון עבר] בה הכי הרבה מכל אחת קודמת!!
         מה חידשו בה "הרבה" "יותר", לכל הרוחות.

        • CoolR2

         לא.. כי אתה טענת שהעיצוב של המערכת מכוער.. בקרוב הוא עומד להראות יותר יפה ממק.. לא עוד שחור..

         הניסוח לא היה הכי טוב – הכוונה היא חידשו ביחס למערכות ההפעלה מהשנים האחרונות.. לצורך העניין ווינדוס 7 ו-8.. אבל כל הדברים הקטנים האלו יצרו ביחד הרבה שינויים שמורגשים בעין..

         'לוח הבקרה' עתיד להתחלף בקרוב עם מסך ה'הגדרות' (באופן סופי)..

         מה שכן בווינדוס 10 כל תכונה או פיצ'ר חדש שמגיע למערכת ההפעלה מקבל הרבה יותר חשיפה כך שקשה להישאר "אדיש" לגביו..

        • שמואל

         בתכלס. באופן מצטבר, כמובן שישנם הרבה חידושים, יותר מכל מערכת אחרת. אבל כשזה מגיע בהדרגה, זה לא מלהיב בכלל. להיפך. פעם כשהיה שינו רציני ממערכת למערכת. [XP>VISTA>8] זה הלהיב. היום עם שינויים מינוריים, זה לא מצדיק התלהבות.

        • CoolR2

         תשמע זה לא כזה מינורי.. ביחס לשיפורים שהיו עם השנים קשה לטעון שזה כה "משמעותי" אבל מינורי זה לא.. זה איפשהו באמצע לדעתי.. לא מינורי מידי אך גם לא משמעותי מידי.. מה שכן כל פיצ'ר קטן שמתווסף יכול להלהיב קצת..

        • שמואל

         נכנעת מהר מידי……..

        • CoolR2

         מהר? לא חושב.. זה פשוט כי יש משהו במה שאתה אומר..

         עזוב אני הולך להחליף סימלון חח

         הוצאת ממני את כל ההתלהבות שהייתה לי מווינדוס, בטווח הקצר..

        • שמואל

         תאמין לי שאני מחכה לא פחות ממך למהפכה שמיקרוסופט אמורה לחולל.

        • CoolR2

         כנראה שהישועה לא תגיע מווינדוס כפי שאתה אומר, אך היא כן יכולה להגיע מתחומי העתיד כמו אינטליגנציה מלאכותית, בוטים, מחשבים "חושבים" ועוד.. ידוע לי שמיקרוסופט משקיעה בכל התחומים הללו מיליארדי דולרים – כך שזה לא יהיה מפתיע אם בקרוב כל המהלכים הללו יישאו פרי..

        • שמואל

         אני דווקא כן מאמין שהם יכולים לחולל מהפכה בעולם הסמארטפונים.
         תחשוב שיש לך מחשב אמיתי בכיס.

        • CoolR2

         כן צודק. שחכתי להוסיף את זה.

    • shay

     צודק ב100%. עברתי להשתמש בEDGE כניסיון ועכשיו לא יכול לחזור לכרום.

  • Yossi Cohen

   מאוד חסרה לי היכולת לגרור טקסט לשורת הכותרת לחיפוש מהיר ולחצן ימני טיפה יותר מורחב באדג'(חסר לי חיפוש תמונה וטקסט במנוע החיפוש תרגום וכו', זו הסיבה האחרונה שאני לא משתמש בו) באקספלורר חסר(עדיין) תמיכה בטאבים ומסך מפוצל(שני תיקיות באותו חלון) האקספלורר לא יציב בעליל ונוטה להיתקע ולקרוס הרבה(בעיקר בעת העברת קבצים)

   עדיין(!) אי אפשר לעשות אנליזה למה לעזאזל תופס לך את כל האחסון(בסגנון של התוכנה treesize ומספר מנהלי קבצים באנדרואיד)

   חסרה לי השליטה והבקרה על מה המחשב עושה ברקע(קבצים שמשהו משתמש בהם ואתה לא יכול להזיז אותם לדוגמא)

   • CoolR2

    לגבי אקספלורר הוא לא מקבל יותר תמיכה מלבד עדכוני אבטחה.. מיקרוסופט שמה את מלוא משקלה על הדפדפן החדש שלה – אדג'.. ולכן כל הפיצ'רים החדשים יגיעו מעכשיו רק לדפדפן החדש מבית החברה.

    • Yossi Cohen

     פעם אחרונה שבדקתי האדג' הוא לא מנהל קבצים וחלונות…
     אל תהיה מצחיק לא דיברתי על אינטרנט אקספלורר דיברתי על explorer …

     וחוץ מזה סתם שתדע בתור מישהו שניסה את אינטרנט אקספלורר 11 זה אחד לאחד אותו מנוע רינדור של אדג'. פשוט זה מנוע ממש טוב אז הם שמרו אותו.