האם ישנו אישור לדיווחים הקודמים או אולי מדובר בשמועה נוספת? מסמך פנימי של סמסונג דלף לרשת ומאשר שכנראה ותיערך השקה נוספת של מכשיר דגל במחצית השנייה של 2013 עם תצוגת 6 אינץ'. אם נתייחס לחרושת השמועות המתרוצצת מתחילת החודש, סביר להניח שמדובר בסמסונג גלקסי נוט 3 (Note III).

על פי השמועות שהתפרסמו, הנוט 3 יהיה חזק יותר וגדול יותר מקודמו. הוא יכיל בקירבו מעבד Exynos 5 Octa-Core עוצמתי בעל 8 ליבות וזיכרון RAM של 3 ג'יגה בייט. בנוסף יהיה במכשיר מעבד גרפי Mali 450, בעל 8 ליבות גם כן. כאמור, המכשיר יתהדר במסך בגודל של כ-"6, אם כי הגודל הסופי עדיין לא ידוע בוודאות. המסך, העובד בטכנולוגיית Full HD Super AMOLED, זהה בסוגו לזה של מכשיר הדגל של סמסונג – הגלקסי S4, שהושק לאחרונה בישראל. הנוט 3 יריץ את מערכת ההפעלה העדכנית ביותר של אנדרואיד, כנראה 4.3, וקרוב לוודאי שממשק ה- TouchWiz של סמסנוג ירוץ במכשיר כשהוא כולל פיצ'רים חכמים חדשים בשימוש עט הסטילוס S Pen וכן איכויות המצלמה שודרגו גם כן לרזולוציה של 13 מגה פיקסל.

על פי המפרט הטכני המשוער נראה שהנוט 3 יהיה מבוקש מאוד בקרב מעריצי הסמארטפונים הגדולים. סדרת ה – Note הוצגה לראשונה בספטמבר 2011 עם ה-Note I. באוקטובר 2012 הושק המכשיר השני בסדרה, Note II, וזכה להצלחה רבה. סדרת ה – Note של סמסונג משתייכת לקטגוריה חדשה בעולם הסלולר, קטגוריית ה "phablets" המציעה שילוב בין טלפון סלולרי לטאבלט. גורמים מעריכים כי יצרנים כמו נוקיה ואפל גם שוקלים להשיק מכשירים מקטגוריה דומה, ואם נכון הדבר – בהחלט מצפה לסמסונג תחרות ראויה.

לא ברור מה יהיה מחירו ומתי יוכרז הנוט 3, אך מקורות מעריכים כי מדובר סביב אוגוסט או ספטמבר 2013 בתערוכת IFA בברלין.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.