תקן ה-WiFi, מי שאחראי ליכולת האלחוטית של כל מחשב, טלפון או מכשיר אחר יהפוך בעתיד למהיר הרבה יותר. ארגון התקינה IEEE הכריז כי הוא אישר את תקן ה-802.11ax, אשר יחליף את תקן ה-802.11ac הקיים במגוון של ציוד קצה, נתבים וכרטיסי רשת מודרניים.

מהיר יותר
תקן ה-802.11ax מכוון לסטנדרט חדש ויציע קצב נתונים של 10 ג’יגה ביט בשנייה על תדר 5 ג’יגה הרץ – כמעט פי 10 יותר מהיר מהתקן כיום, ה-802.11ac המסוגל להעביר נתונים בקצב של 1.3 ג’יגה ביט בשנייה בתדר 5 ג’יגה הרץ ו-450 מגה ביט בשנייה בתדר 2.5 ג’יגה הרץ.

התקן החדש יוכל לעבוד בתדרים הקיימים, ובנוסף גם בתדרים של 1 ג’יגה הרץ ו-6 ג’יגה הרץ וישתמש בטכנולוגיית MIMO-OFDA אשר משלבת מספר של אנטנות בחלוקה של תדרים שונים במודל המכונה OFDA המשמש גם את טכנולוגיית ה-LTE.

לא בקרוב
התקן נמצא בשלבי פיתוח ועוד רחוק מסיום: הוא יושלם ב-2018 וצפוי לצאת לדרך ב-2019. ולמרות זאת, סגן נשיא ה-Wi-Fi Alliance גרג אטניס אמר כי הוא צופה שכבר ב-2016 נראה ציוד קצה התומך בטכנולוגיה כפי שראינו עם תקן ה-802.11n ו-802.11ac אשר יצאו תחת ההגדרה “draft”. למעשה, יצרניות שונות כבר דיווחו כי הצליחו להגיע למהירות המדוברת והיצרנית הסינית Huawei בראשם.

בינתיים, עד שהתקן יתממש יגיעו למדפים ציוד קצה התומך בתקן 802.11ac משופר אשר יתמוך בטכנולוגיה MU-MIMO ויוכלו להגיע למהירות מקסימלית של 7 גי’גה ביט בשנייה, כך שכבר בשנה הבאה נוכל ליהנות מ-WiFi מהיר יותר ועם הרבה פחות ניתוקים, זאת כמובן בכפוף לאישור משרד התקשורת שלנו.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • אם מישהו יכול להסביר

  משהו שאף פעם לא היה ברור לי – למה מודדים מהירות אינטרנט ב – ביטים (bit) ולא ב – בייט (byte) ? ךדעתי סתם מבלבל

  • ג.ד.

   סיבות היסטוריות: כל פרוטוקולי התקשורת המרכזיים – בין אם חוטיים (Ethernet) ובין אם אלחוטיים (WIFI, GPRS, וכיו"ב) הן בסופו של יום אבולוציה של אותם מודמים אנלוגיים שהחלו את דרכם בשנות השישים והשבעים, וכמותם, הם מעבירים מידע ביט (סיבית) אחרי ביט לצד השני שבונה מהמידע אוקטטות (בתים, Bytes).
   בנוסף, על מנת לצמצם את גודל ההודעותלא מעט פרוטוקולי תקשורת מעבירים מיידע באסופה של ביטים בודדים (לדוגמה IP ו TCP) דבר די נדיר מחוץ לעולם התקשורת.

 • דן

  עדיף באמת שהתמיכה בהתקן תצא לפני ככה הלקוחות לא יאלצו לרכוש מכשיר חדש כדי להנות מהטכנולוגיה הזאת

 • טד הדוב

  WiFi היא טכנולוגיה מסוכנת חבל שרבים לא מבינים ויודעים זאת.

  • עומר

   למה?

  • wifi זה מעולה !!!!!!!!

   איזה שטויות -בטח שטפו לך את המוח עם מאמרים מפגרים של אנשים עתיקים
   באיכות סביבה או בריאות –
   איזה מושפע