מאז השקת ה-Nexus 4, הטלפון החכם שיוצר על ידי LG ומשתייך לקו גרסאות האנדרואיד הנקיות של גוגל (Google), מתרוצצות שמועות רבות לגבי יורש העצר – ה-Nexus 5. רבים חשבו כי מכיוון שגוגל רכשה את מוטורולה (Motorola Mobility), ולאחר השקת ה-Moto X, כי תהיה זו שתייצר עבור גוגל את הנקסוס הבא. אחרים העריכו שהיא תשמור אמונים ל-LG, שכן היא בהחלט הצליחה עם התכנון של ה-Nexus 4.

שמועה חדשה המתפרסמת בסוף השבוע האחרון באתר Tinh Te מעריכה ש-LG תהיה זו שבסופו של דבר את המכשיר הבא בסדרה של גוגל. מה ידוע על המכשיר הבא? לא הרבה. אם כי, לפי השמועות שכבר התפרסמו עיצובו יהיה מבוסס על מכשיר הדגל האחרון של LG, ה-G2. הוא עומד להיות דקיק ושני צדדיו מחופים זכוכית. התצוגה אמורה להיות בגודל של 5.2 אינץ' והוא עתיד להגיע עם מעבד Snapdragon 800 במהירות של 2.3 ג'יגה-הרץ. בדבר הכפתור הראשי, שמצא את מקומו בצידו האחורי של ה-G2, נראה על פי השמועות שב-Nexus 5 מיקומו יהיה כפי שאנו רגילים – בקדמת המכשיר.

אם נתייחס לשמועה שהתפרסמה בנושא בחודש מרץ השנה, נוכל להוסיף רכיבים נוספים העשויים להרכיב את המפרט של המכשיר: המסך יהיה OLED ברזולוציה של 1,920×1,080 פיקסלים. המצלמה האחורית תהיה עם רזולוציה של 16 מגה-פיקסלים והקדמית 2.1 מגה-פיקסלים. הסוללה תהיה בנפח עבודה של 2,700 או 3,300mAh. זיכרון המכשיר יעמוד על 3 ג'יגה-בייט ונפח האחסון עדיין לא ברור.

במאי האחרון התייחסו בכירי LG לשמועה כי החברה בבעלותם תייצר את הנקסוס הבא. אלה הגיבו בשלילה, אך לא פסלו את האפשרות כי יעבדו בעתיד עם גוגל. ומה לגבי מוטורולה? האם היא מתכננת בכל זאת להוציא נקסוס תחת ידיה?  לכך אין עדיין תשובה רשמית, ונאלץ להמתין לאוקטובר הקרוב, אז לפי מרבית השמועות, יוצג הנקסוס הבא.

 

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • עידו

  "בדבר הכפתור הראשי, שמצא את מקומו בצידו האחורי של ה-G2, נראה על פי השמועות שב-Nexus 5 מיקומו יהיה כפי שאנו רגילים – בקדמת המכשיר."
  אם כבר, אז "מיקומו יהיה כפי שאנו רגילים – בצידי המכשיר."

  • הכוונה לכפתור הבית לא לכפתור ההדלקה/כיבוי

 • אלירן

  יש נקסוס 4 מכשיר מעולה!

 • לוריני

  מעניין מאוד איך הנוט 3 של סמסונג יהיה 😉

 • אסף מורז

  מבחינתי לא ממש משנה מי תהיה היצרנית שתיקח את הפרויקט לידיה, אבל אני מייחל ליום שהנקסוס יהיה המכשיר החזק והטוב ביותר בעולם ועם נפח אחסון גדול של 32 ג'יגה ומעלה ולא 16 ג'יגה עלובים.

  • צוללן

   אמן

  • אנחנו בדרך לשם. אז כשהושק ה-Nexus4 הוא היה מבין החזקים ביותר. אני מאמין שגם הפעם כך זה יקרה.

  • T.Y

   אני דווקא חושב שמכיוון שהנקסוס רץ על אנדרואיד נקי בלי שטויות של היצרניות לא חייבים לשים עליו חומרה מטורפת..לדעתי עדיף חומרת דור קודם, מאיץ גרפי טוב, 32 ג"ב, מסך שלא עובר את ה4.5, ומחיר זול במיוחד

 • לול

  היה לי את הנקסוס 4 זה אחלה מכשיר