מאז השקת ה-Nexus 4, הטלפון החכם שיוצר על ידי LG ומשתייך לקו גרסאות האנדרואיד הנקיות של גוגל (Google), מתרוצצות שמועות רבות לגבי יורש העצר – ה-Nexus 5. רבים חשבו כי מכיוון שגוגל רכשה את מוטורולה (Motorola Mobility), ולאחר השקת ה-Moto X, כי תהיה זו שתייצר עבור גוגל את הנקסוס הבא. אחרים העריכו שהיא תשמור אמונים ל-LG, שכן היא בהחלט הצליחה עם התכנון של ה-Nexus 4.

שמועה חדשה המתפרסמת בסוף השבוע האחרון באתר Tinh Te מעריכה ש-LG תהיה זו שבסופו של דבר את המכשיר הבא בסדרה של גוגל. מה ידוע על המכשיר הבא? לא הרבה. אם כי, לפי השמועות שכבר התפרסמו עיצובו יהיה מבוסס על מכשיר הדגל האחרון של LG, ה-G2. הוא עומד להיות דקיק ושני צדדיו מחופים זכוכית. התצוגה אמורה להיות בגודל של 5.2 אינץ' והוא עתיד להגיע עם מעבד Snapdragon 800 במהירות של 2.3 ג'יגה-הרץ. בדבר הכפתור הראשי, שמצא את מקומו בצידו האחורי של ה-G2, נראה על פי השמועות שב-Nexus 5 מיקומו יהיה כפי שאנו רגילים – בקדמת המכשיר.

אם נתייחס לשמועה שהתפרסמה בנושא בחודש מרץ השנה, נוכל להוסיף רכיבים נוספים העשויים להרכיב את המפרט של המכשיר: המסך יהיה OLED ברזולוציה של 1,920×1,080 פיקסלים. המצלמה האחורית תהיה עם רזולוציה של 16 מגה-פיקסלים והקדמית 2.1 מגה-פיקסלים. הסוללה תהיה בנפח עבודה של 2,700 או 3,300mAh. זיכרון המכשיר יעמוד על 3 ג'יגה-בייט ונפח האחסון עדיין לא ברור.

במאי האחרון התייחסו בכירי LG לשמועה כי החברה בבעלותם תייצר את הנקסוס הבא. אלה הגיבו בשלילה, אך לא פסלו את האפשרות כי יעבדו בעתיד עם גוגל. ומה לגבי מוטורולה? האם היא מתכננת בכל זאת להוציא נקסוס תחת ידיה?  לכך אין עדיין תשובה רשמית, ונאלץ להמתין לאוקטובר הקרוב, אז לפי מרבית השמועות, יוצג הנקסוס הבא.