האתר הבריטי ?Which ערך בדיקות בקרב הטבלטים המובילים מרחבי העולם ובדק דבר אחד בלבד: אורך חיי הסוללה.  מתוך 7 הטבלטים שהשתתפו בקטגורית ה- 10 אינץ' בשימוש בחיבור Wifi, האייפד עם מסך ה- Retina (דור 3 ו- 4) הציגו פער ניכר על פני המתחרות. האייפד עם מסך ה- Retina הגיע לזמן שימוש של 811 דקות (או 13.5 שעות) של גלישת Wifi, האייפד 2 הגיע למקום השני עם 590 דקות שימוש (9.8 שעות) כשאחריו מגיע ה- Sony Tablet S עם 534 דקות, עם הפרש זעום על פני הטאב של סמסונג שהגיע לזמן שימוש של 532 דקות (או 8.3 שעות), הפרש של חצי שעה מה-Surface RT של מיקרוסופט . שאר הטבלטים כשבראשם הנקסוס 10 של גוגל הציגו זמני שימוש נמוכים כמעט בחצי מזה של האייפד עם מסך ה- Retina עם כ-450 דקות שימוש.

בקטגוריית הטבלטים הקטנים יותר בעלי מסך ה- 7.9 אינץ' ומטה, האייפד מיני הוא המנצח הבולט עם 783 דקות שימוש (כ-13 שעות), בעוד המתחרה הקרוב ביותר הוא ה- Kindle Fire HD שהגיע עם 591 דקות שימוש (או 9.8 שעות). במקום השלישי הגיע הנקסוס 7 של גוגל/אסוס עם 550 דקות שימוש (9.1 שעות), שאר הטבלטים בקטגוריית הגודל הזו הגיעו לזמן ממוצע של 478 דקות שימוש כשבולט בזמן סוללה נמוך הוא הגאלקסי טאב 7 שהציג 425 דקות שימוש בלבד (כ- 7 שעות).

Tablets-battery-7in-550x340

קטגוריית הטאבלטים המציגה חווית שימוש עדיפה על פני הסמארטפון והלפטופ, כפי שאמר סטיב גו'בס בעבר, אולם מתחת לזאת קיים גם האלמנט של החומרה, ובעוד הטבלט חלש מהותית בחומרה שלו מהלפטופ, הוא מצליח לספק חווית נוחה ומהנה יותר, אך נראה כי נקודת החוזק הגדולה ביותר של הטבלט הוא בזמן השימוש שלו, כאשר נראה שגם הטבלט בעל זמן השימוש הקצר ביותר מציג 7 שעות עבודה, זמן שימוש שרק הלטפטופים האיכותיים ביותר מתהדרים בו.

הבדיקה המלאה, באתר Whitch

פורסם לראשונה באתר iPhones

 

שתף:
-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.
 • גג

  כתבה מגמתית,
  חסרים פה גם האטיב של סמסונג וטבלטים מעולים נוספים עם ביצועים טובים משל האייפד.

 • ישראל

  מוטורולה XOOM 32GB WIFI –
  8.5 שעות בשימוש רציף עם WIFI פועל
  10.1 שעות בשימוש רציף עם WIFI כבוי.
  גם הטעינה מהירה ביותר – מ – 0 עד 100 בפחות משעה!

 • חשבתי סארפסRT, יש לו סוללה מפלצתית!

 • dudu

  אין לאנדרואידים מתחרים!.

 • פיפוש

  אריאל שלום,
  אני די משוכנע שמדובר על שימוש רציף. קיבלתי אייפד 2 מהעבודה וגם הוא מחזיק מספר ימים ללא טעינה בשימוש לסירוגין.
  במידה ואני משתמש בו באופן רציף, הסוללה מחזיקה פחות זמן.

 • אריאל

  זה ממש לא נכון!
  אני בעל טאבלט נקסוס 7 והוא מחזיק מעמד כמעט 4 ימים בלי טעינה!

  • ..

   רק 4 ימים? חחח צר לי להגיד לך שהמצב שלך לא משהו, הנקסוס 7 שלי יכול להגיע ל כמה חודשים בלי טעינה, אחרי שלא נגעתי בו יומיים וירד לו רק 2% (משמע כל יום אחוז אחד, כפול 100 = מאה ימים שזה 3 חודשים וקצת).
   אני יודע שאני נשמע חרטטן אבל אני לא מחייב אותכם להאמין, זאת האמת.

   • duncan

    זאת לא אינדיקציה לאורך חיי הסוללה

   • חשבתה על זה שהסוללה יכולה לרדת 2.8%? (או 2 ומס' עשיריות אחר)? זה משמעותי מאוד…

 • פיפוש

  ואני זוכר שקראתי בכמה אתרים שהכתירו את הנקסוס 10 למלך החדש. משעשע משהו.

  • בבושקה

   כן תמיד הם מכתירים אותו ואז שהמכירות ברצפה מחכים ל iPad killer הבא.