כמדי שנה לאחר ההכרזה על דגם חדש של iPhone, נעמדים בתור רבבות אנשים שרק מחכים להניח ידם על המכשיר החדש עוד טרם הושק בפועל. גם השנה, כבכל שנה, צפויה נהירה המונית של משתמשים ישראלים רבים שירצו גם הם לרכוש ולהניח את ידם על ה-iPhone 6 בטרם יעשה עלייה לארץ הקודש. הנה הקצת מידע שיעזור לכם לרכוש מכשיר בחו"ל ולדעת בוודאות שהוא מתאים לשימוש בארץ.

ראשית, חשוב לציין כי אפל אינה מבצעת שליחויות לארץ מארצות הברית, על כן יש להצטייד בכתובת בארצו של הדוד סם או בחבר קרוב שגר באחת ממדינות אירופה שיוכל, עבורכם, לקבל את ה-iPhone החדש. רוב מכירות המכשירים בארצות הברית כרוכות בכריתת חוזה התקשרות עם אחת ממפעילות הסלולר המקומיות, כך שהמכשיר יוכל לפעול אך ורק עם סים מקומי ששייך לאותה מפעילה. לדוגמה: AT&T, Sprint וכדומה.

אולם, ניתן גם לרכוש את מכשיר ה-iPhone בשני דגמיו (6 או ו-6 פלוס) ללא התחייבות, כך שיוכל לעבוד ולפעול עם כל כרטיס סים בכל מקום בעולם. על מנת לרכוש את הדגם המתאים לתדרי רשת הדור הרביעי בארץ שפועלים ומתאימים לתדרי 1,800 ו-2600 מגה-הרץ, חשוב לוודא כי המכשירים מקוטלגים תחת מספר הדגם A1549 המוגדר כדגם Contract Free (ללא חוזה) שמשויך לספקית הסלולר T-Mobile, או דגם שמקוטלג תחת המספר הדגם A1522 שמשויך לספקית הסלולר AT&T אך יש לציין כי אין לאקטב את המכשיר על כל רשת אחרת פרט לישראל אחת הוא יינעל לרשת המסוימת. יחד עם זאת, חשוב לבדוק כאמור כי הדגם הנבחר מוגדר כדגם Contract Free, שהוא למעשה סים-פרי שיוכל לפעול בכל המפעילות בעולם. חשוב לציין, שהזמנת ורכישת המכשיר החדש על שני דגמיו תקפה אך ורק ברצות הברית לפי שעה. באשר לשאר מדינות אירופה, ככל הידוע, המכשירים החדשים יופצו אף הם בשני דגמים שמספרם A1586 ו-A1524. בכל מקרה, חשוב מאוד לבדוק כאמור כי המכשיר מתאים לתדר רשת הדור הרביעי שפועלת בארץ, שהם כאמור 1,800 ו-2,600 מגה-הרץ.

קרא עוד:  אפל השיקה חלק משירותי iCloud בגרסאות מקוונות התומכות גם באנדרואיד

בסיבוב הראשון יושקו מכשירי ה-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus ב-19 בספטמבר ברחבי ארצות-הברית ובמספר מדינות נוספות בעולם. בין המדינות ניתן למצוא את: גרמניה, צרפת, יפן, אוסטרליה, סין וסינגפור. כבר עכשיו ניתן להזמין את דגמי ה-iPhone החדשים מהאתר הרשמי של אפל (שאינה מבצעת משלוחים לארץ כאמור), כשזמן האספקה למכשיר ה-iPhone 6 נע בין שבעה לעשרה ימי אספקה. זמן ההמתנה למכשיר ה-Plus לעומת זאת, עלול להגיע גם עד ארבעה שבועות אספקה – וזאת לאור הביקוש הרב.

בסיבוב השני שייערך כשבוע לאחר מכן, המדינות איטליה, שוויץ, ניו-זילנד, הולנד, שבדיה, ספרד, נורבגיה, אירלנד, טורקיה, טאיוואן, אוסטריה, בלגיה לוקסנבורג ופורטוגל צפויות להצטרף גם הן.

טרם נמסר מתי בדיוק יגיע יושק המכשיר בארץ, אך על פי השקות קודמות צפוי המכשיר לנחות בארץ לקראת סוף נובמבר, תחילת דצמבר. פרטים נוספים בדבר המכשירים החדשים, זמינותם ומחירם, נפרסם על פי דיווחים שיפרסמו מפעילות הסלולר המקומיות והיבואניות iDigital ו-C-Data.