אירוע ההכרזה של OnePlus 3 נערך רק לפני יומיים אך כפי שהבטיח קארל פיי, מנכ”ל ומייסד משותף של OnePlus, הדגם החדש כבר זמין לרכישה במספר חנויות ברחבי העולם וגם באתרי הקניות ברשת – ללא צורך בהזמנה. תג המחיר שלך המכשיר עומד על 399 דולר. את המחיר בישראל נדע רק לאחר שיוכרז על ידי היבואנית סי דאטה. בינתיים מי שמעוניין לרכוש אותו כבר עכשיו יכול לעשות זאת במספר דרכים.

באתר הרשמי

שיטת המכירה של OnePlus באתר היא ישרה. ניתן לרכוש את המכשיר באתר האינטרנט שלה במחיר שהוכרז. לעת עתה, ההזמנה מוגבלת למספר מדינות מצומצם וישראל לא ביניהן. יתרה מכך, אם תכנסו דרך הדפדפן ותנסו לרכוש תגלו כי האתר מקפיץ אתכם לרשימת חנויות מקומיות ולא מאפשר הזמנה. לכן הדרך היחידה לרכוש באתר הוא בשימוש של שירותי פרוקסי שונים.

מלבד זאת, כדי לרכוש ישירות מהאתר נדרש לבצע שילוח, בחינם, לכתובת באחת המדינות שאליהם אפשר לשלוח. מכיוון שכך יש להיעזר בשירותי שילוח וכתובת וירטואלית כמו Shipito האמריקאית או Buy2USA או Buy America הישראליות. זה אומר שלעלות המכשיר יש להוסיף את עלות המשלוח שיכולה לנוע בין 50 ל-100 דולר, וזה עוד לפני התוספת של עלויות המכס והמע”מ להן תדרשו, שהם כ-33% תוספת על עלות המכשיר. כך שהמחיר הכולל יכול להגיע לכ-600 דולר (כולל מיסים) מה שאומר שהסכום הסופי יהיה כ-2,300 שקל. במקרה כזה מדובר בעסקה לא כל כך זולה.

באתרי הקניות

אתרי הקניות כבר החלו לקבל מלאים ראשונים של המכשיר והמחירים יחסית אטרקטיביים. בניגוד לשנה שעברה שראינו הפרשים של עד 30% מהמחיר המקורי, היום נראה כי ההפרש נמוך יותר. כך באתר GeekBuying הוא מוצע ב-439 דולר שהם 1,670 שקל, באתר ChinaBuy הישראלי הוא מוצע ב-1,815 שקל (עם אחריות לשנתיים) והכי זול שמצאנו נכון להיום הוא באתר GearBest במחיר של 449 דולר, שהם כ-1700 שקל. גם ב-eBay הוא מוצע על ידי מספר מוכרים, אולם המחירים מעט יותר יקרים.

יש לציין כי אמנם המשלוח לישראל בחינם, אולם צריך לקחת בחשבון כי ייתכן שתדרשו לשלם עוד מיסים ומע”מ של כ-33% ואם תעדיפו את שירותי המשלוח באקספרס תדרשו להוסיף עלויות נוספות.

לקנות בישראל

מי שבכל זאת מסוגל להתאפק, כנראה שהדרך הבטוחה היא לרכוש את המכשיר מהיבואנית הרשמית סי דאטה, אשר צפויה להשיקו בתוך כחודש עד חודשיים. המחיר אמנם עדיין לא נקבע, אבל אפשר להעריך בזהירות כי הוא יהיה סביב 2,400 עד 2,600 שקל, כולל גם אחריות לשנה.

לפני שתחליטו: OnePlus לא חשפה את דגמי כל המכשירים ועל פי ניסיון העבר הדגם האמריקאי אינו מתאים לשימוש בתדרים בישראל, על כן נדרש הדגם הסיני (הנמכר בחנויות הסיניות) או הדגם האירופאי. כמו כן יש להזכיר כי המכשירים הנרכשים בסין עלולים להגיע עם מערכת הפעלה באנגלית וסינית בלבד ואף בעבר התגלו כי בחלק מהמכשירים מותקנים רוגלות ויש צורך להתקין את קובץ המערכת הרשמי באופן ידני.

OnePlus 3 כזכור מציע כזכור מפרט הכולל את המערכת על שבב Snapdragon 820 עם זיכרון עבודה (RAM) של  6 ג’יגה-בייט. המסך נותר בגודל של 5.5 אינץ’ ברזולוציית Full HD, מאחור יש מצלמת 16 מגה-פיקסל עם מייצב תמונה אופטי ומקדימה 8 מגה-פיקסל. האחסון הפנימי הוא בנפח 64 ג’יגה-בייט, והסוללה בהספק של 3,000 מיליאמפר/שעה ומציעה תמיכה בטעינה מהירה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.