גם אתם ממתינים לעדכון האנדרואיד 'מרשמלו'? נדמה כי כל שנה חוזר אותו הניגון: גוגל מכריזה על העדכון הגדול הבא והמשתמשים מצידם כוססים ציפורניים עד אשר הם יקבלו את העדכון.

גם השבוע קיבלנו מידע, או שמועה אם תרצו, על עתיד העדכון למכשירי סמסונג. הידיעה הזו גרמה לרבים לתהות מתי העדכון יגיע, ולא רק למכשירי סמסונג, אלא גם ל-LG, לסוני, ושאר היצרניות. התשובה הרשמית? לא קיימת.

אז מדוע אנחנו המשתמשים צריכים בכל פעם מחדש לתהות האם ומתי המכשיר שברשותנו יעודכן. מדוע צריך להמתין כל כך הרבה זמן לאחר השחרור הרשמי של גוגל ומדוע זה כה מורכב לעדכן אותנו בעובדה כי יש מכשירים רבים שלא ישודרגו כלל?

יכול להיות פתרון?

ברור לכולם כי אנדרואיד היא לא iOS ואין כאן יצרנית חומרה אחת שגם אחראית על התוכנה. גוגל אמנם היא בעלת הבית, אבל מי שאחראי על העדכון בפועל הן היצרניות. כלומר, אם ליצרנית יש 3-5 מכשירים "חשובים" שהיא השיקה בשנה האחרונה, היא צריכה לדאוג ולבצע את האינטגרציה של העדכון, או העדכונים שקיבלה מגוגל בעצמה, לבצע את הבדיקות הדרושות וכן הזמן הדרוש לוודא כי אין באגים. תוסיפו לזה את המפעילות הסלולריות שעומדות בשער ומאריכות את הזמן בעוד מספר שבועות לכל הפחות.

ברור לכולם כי זהו תהליך ארוך ואין כל דרך הנראית לעין לקצר זאת. אך כן אפשר ורצוי לעדכן את המשתמשים, לקבוע מדיניות ברורה של עדכונים, להציג מראש מהם המכשירים הצפויים להתעדכן ואלו לא. כן, יש יצרניות המנסות להראות סדר כמו HTC ומוטורולה, אבל נדמה כי עדיין אחרי כל עדכון חדש הדברים מאוד לא ברורים, לנו וליצרניות.

אז הגיע הזמן שגוגל והיצרניות יתחילו סוף סוף לעשות סדר בעניין, כי זה פועל רק לרעתם.

הטור פורסם לראשונה בניוזלטר השבועי. רוצים לקבל את כל העדכונים אחת לשבוע? הרשמו כאן. מעדיפים מקוצר ויומי? הרשמו כאן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.