אם אתם בעלי מכשיר מבוסס Windows Phone ומותקנת אצלכם (איך לא) אפליקציית WhatsApp, וודאי שמתם לב לזלילת הסוללה של המכשיר הנייד שלכם, לא? אז כדאי שתמשיכו לקרוא.

בעיה כלל עולמית
כך מתברר כי  משתמשי גרסת החלונות במכשירים הניידים סובלים מזלילת סוללה הנגרמת על ידי שירות המסרים המידיים WhatsApp, שנרכשה לאחרונה על ידי פייסבוק (Facebook). לא מדובר בתופעה שהתרחשה לאחרונה, אלא בבעיה שקיימת כבר תקופה ארוכה, עוד מגרסאות מוקדמות ועד הגרסה העדכנית ביותר ששוחררה בשבוע שעבר.

באתר WindowsCentral אפשר למצוא עשרות תלונות של משתמשים בפורומים השונים על זלילת סוללה, אשר ברובם התגלה כי האפליקציה זוללת בכ-30 ל-50 אחוז יותר מהר בהשוואה לזמנים הרגילים אשר צריכה לספק הסוללה של המכשיר ואף אחד המשתמשים טען כי ישנה זלילה של כ-12 עד 20 אחוזים בשעה מאז שהתקין אותה.

בבדיקה שערך אתר Softpedia נמצא כי הבעיה קיימת ללא קשר לסוג המכשיר. כך נבדקו Lumia 920, 930 ו-1520 המריצים את גרסת Windows Phone 8.1 וגרסת ה-WhatsApp האחרונה. ב-1520 אשר לדברי האתר מסוגל להגיע בסוף יום (ללא שימוש) לכ-80 עד 70 אחוז סוללה, עם WhasApp מותקנת הוא ירד ל-50 אחוז.

אין פתרון באופק
מקור הבעיה לא ידוע, ומשתמשים שניסו לחקור זאת הגיעו למסקנה שכרגע הכי טוב להפעיל את מצב החסכון בסוללה אשר מפחית במעט את הזלילה של האפליקציה. במיקרוסופט או ב-WhatsApp סרבו להגיב וכנראה האלטרנטיבה הכי טובה נכון לעכשיו לאה שסובלים – להחליף מכשיר ולעבור לאנדרואיד או iOS.