שנה חלפה מאז שווטסאפ (Whatsapp) הודיעה כי תפסיק לתמוך בטלפונים ישנים, ולא יצאו עבורם עדכונים. עתה, במועד שצוין מלכתחילה החברה עומדת בהתחייבותה.

החל מאמש (א'), מכשירי אנדרואיד אשר מריצים את גרסת האנדרואיד 2.2 (Android 2.2 Froyo) ואנדרואיד 2.1 (Android 2.1 Eclair), מכשירי iOS המריצים iOS 6 ומטה ובפרט iPhone 3GS, וכמו גם כל מכשירי הווינדוס-פון 7 (Windows Phone 7), כל אלה יקבלו מעתה הודעת שגיאה כאשר ינסו לתפעל את האפליקציה.

מנגד וכפי שהובטח לפני כחודש, מכשירי נוקיה S40 ואלו אשר מריצים Symbian S60, וכמו גם מכשירי בלאקברי (Blackberry) אשר מריצים את BlackBerry OS או BlackBerry 10, יוכלו להמשיך ולהשתמש בווטסאפ עד ה-30 ביוני 2017.

על פי הודעתה של ווטסאפ: "המכשירים הללו אינם מציעים את היכולות שאנחנו צריכים כדי להעשיר את האפליקציה בעתיד". עוד טענה החברה כי מטרתה לשפר את יכולות ההצפנה והאבטחה, מה שלא ניתן לביצוע בעזרת מכשירים אלה.

עבור אלה אשר מחזיקים באחד מהמכשירים המריצים מערכות הפעלה ישנות אלה ומעוניינים להמשיך ולהשתמש באפליקציית המסרים הפופולרית, ווטסאפ ציינה כי יש לבצע עדכון גרסה למערכת או לרכוש מכשיר חדש אשר מריץ מערכת הפעלה נתמכת כמו אנדרואיד 2.3 (Android 2.3 Gingerbread) ואילך או מכשיר iOS 7 ומעלה ולבצע סנכרון של הנתונים הקיימים.

 • DagzahavDX

  למה צריך הודעת שגיאה? אתם לא יכולים להפסיק עידכונים וזהו?

 • Matanh Haz

  מכשיר לא צריך להיות יותר משלוש שנים אצל מישהו. ואם לא רוצים להשקיע הרבה כסף במכשיר חדש ומעודכן אפשר סיניים כמו מייזו ושיאומי ב 1000-1500 עם מערכת הפעלה שתהיה טובה לשלוש שנים הגירסה שתהיה הכי אחרונה למכשיר. ואם רוצים מכשיר להמון שנים ומערכת הפעלה מעודכנת להרבה זמן אז פיקסלים נקסוסים

 • Yossi Cohen

  עדיין עובד אצל דודה שלי באייפון 4 עםios5

 • Ghost Rider

  על אנדרואיד 2.2 שום דבר לא עובד והכל תקוע למה שוואטסאפ יעבוד. אלו מכשירים פגי תוקף

 • iphone1000

  כמעט ואין אנשים עם אנדרואיד 2.2 ומטה ,אבל למה לעשות על מכשירי בלקברי שהם מאוד פופולריים עדיין בעיקר אלו עם מערכת בלקברי 10 שנמצאת על הפספורט והקלאסיק ועוד הרבה כאלו שהם בכלל לא ישנים .אמנם זה יקרה ביוני אבל זה מאלץ אנשים להחליף מכשיר ולשלם כסף כי האפליקציה חשובה להם ואין להם שום ברירה אחרת . יש מלא אנשים בעיקר כאלו בתחום העסקים שיש להם עדיין בלקברי bold (ואפילו אנשים מפורסמים -ברק אובמה אני חושב שעדיין יש לו ואריק שמידט יו"ר גוגל) .

  • Shahar Zwecher

   וגם הנוקיה s40 כי מדובר בטלפונים טיפשים ואפילו נוקיה 150 שיצא לפני חודש יתקע בלי ווטאספ.

  • DagzahavDX

   חחח ולחשוב שבאמת רציתי לקנות אס שישים… עכשיו כבר אין לי למה.

 • Ron Velitsky

  אוווו עצוב אבל באתר טכנולוגיה לאף אחד לא בתגובות לא היה מכשיר כל כך ישן

  • Ron Velitsky

   למעשה לאף אחד שאני מכיר ישינו מכשיר כזה ישן

  • DagzahavDX

   יש לי טאבלט עם
   2.איקס