השמועות על גרסת וואטסאפ (Whatsapp) לדפדפן מלוות אותנו בחודש האחרון וישנם דיווחים כי בחברה מחפשים פתרון טכני כדי לאפשר למשתמשים לצ’וטט גם דרך המחשב. לאחרונה הצליח אתר AW לגלות כי תחת גרסה 2.11.471 (לא האחרונה), ישנה התייחסות לשם “WhatsApp Web”, זאת בקוד פנימי המציג התייחסות להתחברות והתנתקות ממחשב וניהול החיבורים (sessions) של המשתמש בעת השימוש בדפדפן האינטרנט.

לנו הגיע מידע חדש וגם צילומי מסך, המציגים את האפשרות לחיבור המכשיר הנייד לגרסת הרשת של וואטסאפ ובצילומים שהגיעו למערכת ניתן לראות לא רק רמזים לכך, אלא מסכים המדריכים את המשתמש כיצד יש לאמת את השימוש בשירות דרך הדפדפן. באחד הצילומים אפשר לראות כי השירות ייקרא "WhatsApp Web" ומסך המפנה את המשתמש לסרוק את הקוד באתר על ידי כניסה לכתובת web.whatsapp.com ומסך נוסף לסריקת הקוד המופיע, זאת כדי לאמת את חשבון המשתמש אל מול גרסת הרשת.

האפשרות התגלתה בתוך גרסה מתקדמת (2.11.481) שאינה זמינה עדיין בחנות האנדרואיד אבל כן בהורדה ישירה באתר, זאת בשימוש של אפליקציה נוספת המגלה את ה”פעילויות” (Activities) שאותם וואטסאפ מאפשרת לבצע במכשיר, ובין היתר התגלו דברים אלה יחד עם רמזים לתמיכה עתידית לשיחות על גבי האפליקציה (VoIP).

למרות התבטאויותיו של המנכ”ל בעבר, ישנה דרישה גוברת מצד המשתמשים לאפשר שימוש בוואטסאפ גם דרך המחשב, במיוחד יכולת להתחבר במספר מכשירים במקביל כפי שהמתחרים עושים זאת בצורה קלה ופשוטה, לכן אין זה מפתיע השמועות הללו וכפי הנראה בחברה מתכוננים לחשוף זאת בקרוב (תודה לגולש אוהד קוטלר על הטיפ).

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • James Crow

  והרבה אפליקציות אחרות

 • פיפוש

  למה פשוט לא לפתח אפליקציית דסקטופ וזהו??
  מה כל כך מסובך בזה שפייסבוק עם מיליוני הדולרים לא מצליחה להוציא לפועל, ושני חברה רוסים הצליחו כבר מזמן?…

  • James Crow

   ת'אמת שפייסבוק הוציאה אפליקציית דסקטופ וביטלה אותה ללא סיבה.

 • kw@

  אם האימות לא היה מצריך לסרוק עם הטלפון אלא רק דרך קוד בסמס או שיחה (כמו ב Telegram) אז גם למי שאין סמארטפון יהיה יכול להשתמש ב whatsapp

 • עידן

  כל הכבוד שהשגתם את זה בלעדית

 • חתול תעלול

  ניסיתי להכנס לאתר הנ"ל (web.whatsapp.com) וכל מה שהשגתי הוא דף התחברות לשירותי גוגל שלמרבה הפלא מולי לעצמו, ז"א שכאשר התחברתי הדף התרענן וחוזר חלילה… ללא ספק עדות לכך שמשהו מתבשל שם. מצפה לפריצת הדרך המעט מאוחרת הזאת מצידה של גוגל-ווטסאפ. טוב מאוחר מאשר לעולם לא.

 • רוני

  נפל להם האסימון סוף סוף?!

  • James Crow

   לא הייתי אומר שנפל האסימון, עדיין הממשק באנדרואיד נראה כמו אפליקציה ישנה.
   זה שיהיה WEB זה עדיין לא נוח כמו אפליקציית כרום או דסקטופ כי צריך להשאיר את החלון פתוח והתמונות עדיין נשלחות באיכות ירודה

   • חסוי

    עדיין טלגרם יותר טוב בהרבה

   • אנונימי

    יצא עדכון לאחרונה שהתמונות שנשלחות כבר מגיעות לא באיכות ירודה. (לפחות ככה זה אצלי בין אייפון לאייפון)