כיצד אתם מתקשרים עם החברים? באמצעות שיחות טלפון רגילות או באמצעות שיחות קוליות המתבססות על אפליקציות שונות? על פי נתונים שמפרסמת WhatsApp נראה שלתכונת השיחות הקוליות שלה הצלחה מסחררת. לטענת החברה מבוצעות באמצעותה מאה מליון שיחות קוליות ביום.

את הנתונים פרסמה החברה בסוף השבוע בבלוג הרשמי שלה, כשהיא מוסיפה כי מדובר ביותר מ-1,100 שיחות קוליות שמתבצעות בשנייה. "אנחנו מוחמאים מכך שכל כך הרבה אנשים מצאו את התכונה הזו כשימושית, ואנו מחוייבים לעשות אותה לטובה אפילו יותר בחודשים הבאים", נכתב בבלוג החברה.

לפני כשנה היו אלו משתמשי Windows Phone האחרונים לקבל את העדכון שמאפשר להם לבצע שיחות קוליות ב-WhatsApp. זה קרה כמה חודשים לאחר שהאפשרות הפכה לזמינה באופן הדרגתי למשתמשי הפלטפורמות האחרות. התכונה מאפשרת לקיים שיחה קולית, ממש כאילו מדובר בשיחה רגילה, אך בשונה ממנה – זו מתקיימת באינטרנט.

בראשית השנה פורסם כי WhatsApp היא פלטפורמת המסרים המידיים הגדולה ביותר, עם מעל למיליארד משתמשים. אז גם היא פרסמה שמדי יום נשלחות 42 מיליארד הודעות ומשותפות 1.6 מיליארד תמונות. על פי דיווחים בחודשים האחרונים עובדת החברה גם על האפשרות לבצע שיחות וידאו באמצעות האפליקציה, על העברת הודעה לתא קולי אם המשתמש לא עונה לשיחה הקולית באפליקציה, על צירוף משתמשים לקבוצות באופן קל יותר וגם על שליחה של קבצים נוספים מלבד תמונות או קבצי PDF.

אז כיצד אתם מעדיפים לבצע את השיחות הקוליות שלכם? באמצעות אפליקציות שונות או אולי בדרך המסורתית כשיחות טלפון רגילות?

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.