אפליקציית המסרים המידיים וואטסאפ (Whatsapp) שוב מוכיחה מדוע היא המועדפת בעיני המשתמשים: בעדכון ששיחררה למשתמשי האנדרואיד, הוסיפה החברה מספר יכולות חדשות ובניהן סימון הודעה כמועדפת לצורך גישה מהירה, תצוגה מקדימה לקישורים ועוד.

העדכון החדש, שזמין כבר כעת להורדה דרך חנות Google Play כמו גם דרך הורדה ישירה כקובץ APK מוסיף, בין היתר, גישה מהירה להודעות מועדפות או כאלו שסומנו בכוכב לקריאה מאוחר יותר. כך לדוגמה, יוכל המשתמש לסמן הודעה באמצעות לחיצה ארוכה על הטקסט עצמו ובחירה בסימון הכוכב, כשזו תהיה זמינה לאחר מכן דרך הגדרות האפליקציה. כל ההודעות שסומנו בכוכב מוצגות בסדר כרונולוגי יחד עם תמונת השולח לצידה.  אפשרות זו, כמו גם אפשרויות אחרות נוספות, נשלחו כהצעות למפתחי האפליקציה על-ידי המשתמשים עצמם – כך שניתן לומר שוואטסאפ קשובה לקהילה.

מלבד זאת, אפשרות חדשה מוסיפה תמיכה בתצוגה מקדימה בעת שליחת קישורים ודפי אינטרנט. עד עתה, כאשר המשתמש היה שולח קישור לדף אינטרנט כלשהו, הקישור היה מוצג כטקסט בלבד ללא תמונת ממוזערת המרמזת על תוכנה. עתה, בעת שליחת קישורים מדפי אינטרנט, תופיע תצוגה מקדימה של הקישור, כלומר: כותרת הקישור, מלל קצר הנשאב מתוכנו וכן תמונה ראשית. ישנו גם שיתוף לאפליקציות צד שלישי בין המשתמשים המכונה Direct Share, אולם זו זמינה אך ורק בין משתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד 6.0.

העדכון מופץ אט אט למשתמשים בימים אלה.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • אגב, העדכון לאייפון (iOS) התקבל כבר בתאריך 17/11 עם כל מה שכתבתם כאן.

 • Matanh Haz

  הכי טוב ומהירה זה אנגאאוט

 • Yossi Cohen

  ומה עם הפעלת תמונות GIF ברצף ההודעות? זה קיים בהנגאאוטס וזה הדבר הכי אדיר בערך…

 • בורה אברמוב

  אישית לא אוהב וואטסאפ וגם אין לי וואטסאפ ולא פייסבוק ואני מסתדר מצוין.
  ממליץ לאחרים

 • harelp

  אל תתעצבנו.

  י-ש-ר-א-ל-י-ם מכירים ר-ק whatsapp
  מכאן הבעיה מתחילה.
  בכיף הייתי עובר לטלגרם או משהו שיש גם לwindows phone ( כניראה שנה הבאה אני פורש מאנדרואיד )

 • רון וייצמן

  זה קיים כבר באייפון שבועיים אם אני לא טועה

 • נתי

  מה אתה אומר? הוכיחה שהיא טובה מהאחרים?. בטלגרם יש את האופציה הזאת של תצוגה מקדימה לקישורים ויותר מזה בקישור ליוטיוב הוא נותן להפעיל את הסרטון מתצוגה המקדימה. ועוד עשרות דברים שגם עוד עשר שנים לא יהיה בווצאפ כמו אפשרות סנכרון בין כמה מכשירים בו זמנית ועוד ועוד וזה בלי לדבר על אבטחה שלא מעניין את 95% אחוז מהמשתמשים (האמת את החבר'ה של הטלגרם בחלקם זה כן מעניין כי הם מגיעים בשביל זה. כמו למשל דאע"ש שהבינו שזה המקום הכי מאובטח בשבילם ברשת) בקיצור אני מחכה שפעם תשלחו מישהו שיחקור קצת את האפליקציה הזאת. ותאמינו לי שיותר הוא לא ירצה לראות את ווצאפ.

  • בלה

   החיסרון בטלגרם זה שגם אם אני מעוניין להשתמש (אני מעוניין) אף אחד ממקושרי לא שם.

   • נתי

    נכון אבל במקום לשבת ולבכות שאף אחד לא שם תתחיל להעביר את החברים לשם לי יש גם טלגרם וגם ווצאפ ועם החברים הטובים אני כיום מתכתב בעיקר בטלגרם אם לא אתה תעביר אף אחד אחר לא. אין שום סיבה שווצאפ ייקחו את האנשים רק בגלל העצלות שלהם ועוד נצטרך לשלם על זה דולר בשנה. (ולא שזה הבעיה) טלגרם זה אפליקציה מבוססת ענן (כבר דבר שהופך אותו לעשר רמות מעל כל השאר) שנכתבה ומתוחזק ללא שום מטרות רווח אלא נטו למען הקהילה ולכן הם יושבים ומשקיעים באמת מה אנשים צריכים. אז יאללה אל תפחדו קפצו לאש וכל החברים יבואו אחריכם.

  • yishai

   חסר בטלגרם ממשק עברי

   • נתי

    נכון אתה צודק באופן מובנה טלגרם לא הכניסו את העברית. אבל טלגרם שהיא קוד מקור פתוח בנתה אפשרות פשוטה מאוד להוסיף שפות שלא מובנות באפליקציה ע"י התקנה חיצונית של קובץ xml (קובץ סטרינג שנמצא בתוך כל אפליקציה). אני יודע שזה נשמע מסובך ולא ברור אבל המשתמש הכי פשוט בטלגרם שרמת הידע הטכנית שלו שואפת לאפס יודע לעשות את זה בעשר שניות אחרי הסבר קצר של כמה שורות, והקבצים האלה מופצים במהירות בכל רחבי הטלגרם כל פעם שיוצא עדכון חדש כי בשונה מווצאפ אפשר דרך הטלגרם לשלוח כל סוג קובץ קיים ובגודל מקסימלי של עד 1.5 גיגה וקובץ שאתה מעלה נשמר בענן שלהם מבחינתם לנצח ומועבר בקלות מאחד לשני אפילו בלי להוריד קודם. וחוץ מזה שוב פעם בגלל שזה קוד מקור פתוח יש אנשים טובים שמתנדבים לתרגם את גרסת הטלגרם פלוס בצורה מובנית ולא קשה להשיג את זה, ושוב בפרט עם יש לך כבר טלגרם כי תעשיית האפליקציות והתוכנות מאוד מפותחת בטלגרם.

 • R.K

  קיבלתי היום

 • Samsung Galaxy Note 4

  קיבלתי את העידכון המדובר לפני יומיים אם אני לא טועה.

  • Deadpool

   גם אני ואני עדיין עם מערכת הפעלה קיטקט